28'lik bakanın erdoğan'ı tehdit etmesi

28'lik bakanın erdoğan'ı tehdit etmesi

Tümünü Göster [3]

27050 #1  #27050
avusturya dışişleri bakanı sebastian kurz'un açık açık dile getirdiği eylem. aslında erdoğan'dan ziyade avusturya'daki türklere yönelik bir tehdit söz konusu. adam açıkça viyana'da nasıl konuşması gerektiği konusunda direktif vermiş, almanya'da konuştuğu gibi konuşursa avusturya'daki türkler için kötü olur demiş. hitler'in doğduğu ülke için bu tip ifadelerde bulunan politikacıların varlığı bizleri elbette şaşırtmıyor ancak bu kadar aleni tehdit cidden ürkütücü olmuş.

dediği sözdeki kritik yer; "erdoğan’ın buradaki türklere ‘almanca öğrenin ve avusturya’ya sadık kalın’ gibi doğru şeyler söyleme sorumluluğu var. ama almanya ’daki gibi bir konuşma olursa bu, buradaki türklerin zararına olur.”

haber kaynağı: http://www.radikal.com.tr/d...
(0)27083 #3  #27083
normalde diplomatik bir hatadır, bir ülkenin dışişleri bakanının başka bir ülkenin başbakanı hakkında böyle konuşması yanlıştır, zira onun mevkidaşı, muhattabı başbakan değil, türkiye cumhuriyeti dışişleri bakanıdır. aynı zamanda, bir başbakana böyle bir şey söylendiğinde, normalde milletçe hayıflanmamız gerekmektedir, üzülmemiz gerekmektedir. ancak, ülkede, başbakan sevgisi (!) o kadar büyük ki, oh olsun, işte böyle yersin fırçayı, küçücük bebe seni nasıl uyarıyor tarzı yorumlar yapılmaktadır. işte bu, akp 'nin türkiye 'yi getirdiği noktalardan sadece biridir.

ayrıca, yarın birgün, bu bebenin paralelci olduğunu, gezici olduğunu, horoyin kullandığını falan yazar sabah, akşam..
(0)Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: