3 kasım 2015 yılmaz özdil'in köşe yazısı

3 kasım 2015 yılmaz özdil'in köşe yazısı

Tümünü Göster [3]

62554 #1  #62554
yılmaz özdil'in ak parti seçmenlerini kendi gibi olanlardan daha fazla düşündüğü yazı, ilginç.
(0)



62608 #2  #62608
bu yazıyla alakalı belki de, seçimin ertesi sabahı yaşadığım bir olayı nakledeyim;

pazartesi sabahı, işyerinin oradaki bakkaldan sigara alıyordum. içeriye bir adam girdi, belediye çalışanı, bakkalla tanışık olduğu belli olan bu kişi ile bakkal arasında 20 saniyelik şöyle bir konuşma geçti;

adam : bu adam gibisi gelmedi (tayyip erdoğan 'ı kastederek), ülkeye neler yapacak daha neler (bu son neler 'i uzatarak söyledi)
bakkal : ne yaptı ki (bunu hafif alaycı bir dille söyledi)
adam : ooo, neler yapmadı neler, uçurdu memleketi!.. (bunu, öyle büyük bir gururla söyledi)

bu bahsettiğim 'adam' belediyede temizlik işçisi, daha yaygın bilinen ismiyle 'çöpçü'. aşağılamak anlamında söylemiyorum, her mesleğe saygımız var, alınteri falan filan, ancak adamın muhtemelen aylık geliri 1.500 tl civarında, belki daha da az, taşeron bir firmada çalıştığı için, iş güvenliği sınırlı. 40 'lı yaşlarında, muhtemelen evli, 2-3 çocuğu var, kirada oturuyor, muhtemelen gecekondu. tamamen sallıyorum, bayramdan bayrama evine et giren, son 10 yılda varsa köyü dışında hiç tatile gitmemiş, hiç bir zaman çok beğendiği bir şeyi fiyatı pahalı olmasına rağmen alamamış, çocuklarının televizyonda veya arkadaşlarında gördüğü şeylerin çok büyük bir çoğunluğunu alamayacak, cebindeki telefonun kontürü olmayacak, hayatında hiç özel hastaneye gidemeyecek, vs. vs. o yüzden üzülmeye, enseyi karartmaya gerek yok.
(0)



62611 #3  #62611
yozdil'in bu saydığı aktivitelerden kaçını yapıyor merak ediyorum. eğer okuduğu kitaplar kendi kaleme aldığı kitapları gibiyse vay haline. gazete okumak ise bu devirde entelektüel bir aktivite değil. her kesim kendi görüşüne uygun bir gazeteyi asgari ölçüde takip ediyor zaten. tabii gazeteden kastı sözcü ise orasını bilemeyeceğim.
(0)



Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: