alter görsel sistemi

alter görsel sistemi

Tümünü Göster [6]

32650 #1  #32650
alter video sistemi'nden sonra sözlüğümüze eklenen yeni bir sistem. artık entry'lere görsel ekleyebileceğiz. içerik başlık uyumluluğu şartının görsellerde de aranacağını belirtmek isterim.

nasıl yapılıyor derseniz çok basit. mesela internette bir resim gördünüz ve bunu sözlükte paylaşmak istiyorsunuz, resme hemen sağ tıklayım "resmin url'ini kaydet"'e tıklayıp ardından entry textbox'ının sağ üst köşesinde bulunan görseller linkine basıyorsunuz. resim/swf göm yazan yerdeki textbox'a kopyalıyorsunuz. olay bu kadar.
(0)32777 #2  #32777
iyi yani siz bunu yapmışsınız da nasıl resim yükleyeceğiz tam anlayamadım. dosya upload edemiyoruz herhalde bu sistemde?
(0)32779 #3  #32779
dosya upload imkani şu anda olmamakla birlikte kendi bilgisayarından resim yüklemek isteyenler resmi önce hizliresim gibi bir siteye yükleyip oradaki url'ı buraya girerek amaca ulaşabilir. girilen url'deki dosya otomatik olarak alter sözlük sunucularina kaydedilir.
(0)32800 #4  #32800
mobil arayüzde aktif olmayan sistem. ne demişler ben sisteme sistem demem, sistem mobilde olmayınca.

not: hemen eksilemeyin, tabiki designerler bunun farkındadır. hatırlatma bâbında bir girdi olarak görülmesini isterim sadece.
(0)33383 #5  #33383
nasıl kullanılacağı konusunda bir rehber olarak ropecon başlığının incelenmesi tavsiye edilir.

özellikle geziye ve tatile gidenler, değişik şeyler görenler, ilginç manzaralara rastlayanlar telefondan çektikleri fotoları imgur'e atıp sonra da fotoğrafları güzelce birkaç cümle ile açıklayarak fotoblog tarzı başlıklarda anlatırsa insanların işine yarayabilir. mesela bir otelde mi kaldınız, oda leş miydi, musluklar paslı mıydı, böyle nahoş manzaralsr görürseniz otelin başlığı altında tak tak koyarsınız fotoları, altına da açıklamasını yazarsınız. tripadvisorda falan millet öyle yapıyor. o otele gitmeyi planlayan birinin tatilini zehir olmaktan kurtarır, duasını alırsınız.

ya da çok methedilen bir yere gittiniz ama öyle matah değilmiş. taşlı plajını, döküntü plaj cafesini falan çekin koyun. güzelce de açıklayın millet nedir ne değildir görsün. doğa gezisine mi çıktınız, oralarda gördüğünüz börtü böceği, bitki örtüsüydü dereydi göldü güzel gördüğünüz şeyleri çekin koyun, altına da açıklamalarını yazın ya da wikipedia link atın bilgi verin.

bu şekilde gezi başlıkları, mekan başlıkları kuru kuru metinle yetinilmeyip görselle de zenginleşir, belki canı sıkılan birine eğlence olur, ya da gezecek yer arayanların işine yarar.

tabii bunlar sadece benim aklıma gelenler, en etkili ve en iyi çözüm bu olmayabilir, daha güzel tavsiyeleri olanlar varsa duymalıyız. bu görsel olayını en etkili şekilde daha başka nasıl kullanabiliriz her tür tavsiyeyi buradan dile getirebiliriz. unutmayalım ki görsel ekleme özelliği sadece bir özellik, onu görüntü kirliliği yapan çöp entry üretimi için kullanmak da, sözlüğü zenginleştirici bir unsur olarak akıllıca kullanmak da yazarlar olarak bizlerin elinde. yani görseller geldi ortam foruma döndü diye şikayet etmek yerine görsellerle yaratıcı ve insanlara bir şeyler verebilecek içerik oluşturmak tamamen bize kalmış bir olay, şikayet etmek yerine bir şeyler üretmeye çalışmak çok daha yapıcı oluyor.
(0)33603 #6  #33603
sistemdeki resimlerin direkt çıkması olayı artık sona ermiştir. içeriğinde resim veya video bulunan içeriklerde "görseli aç/kapa" bir button görünecektir. bu özellik yalnızca yazarlara yöneliktir. subizaretta'nın parmaklarından çıkmıştır.
(0)Tümünü Göster [6]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: