alter sözlük benzeri yabancı dildeki sözlükler

alter sözlük benzeri yabancı dildeki sözlükler

Tümünü Göster [1]

43280 #1  #43280
perusen: ingilizce bir sözlük. mottosu the dictionary of everything. şablon olarak ekşi sözlük gibi ama açık renkli ara yüz tercih edildiği için gözü ekşi gibi yormuyor. ingilizcesini ilerletmek isteyen türklerin okumasını tavsiye ediyorum. şuradan erişebilirsiniz.

sözaltı sözlük: azerice bir sözlük. bire bir ekşi sözlük'ün çakması. bildiğin ekşi sözlük'ü almışlar hooop... tıklayıp ziyaret ederseniz ne demek istediğimi daha rahat anlarsınız aslında. (bkz: #17059) şurda da güzel bir tanımı yapılmış. onun dışında sözaltı sözlük'ün yazarları son derece kaliteli ve anladığım kadarıyla hemen hemen hepsi türkiye, rusya gibi ülkelerde lisans eğitimi görmüş insanlar. sol rengin tonlarının ağır hissedildiği bu sözlükte yazarlar azerbaycan'dan çok türkiye ile ilgili gündemi konuşuyorlar ve ülkemiz hakkında son derece çarpıcı ve bir o kadar da başarılı tespitleri mevcut. yönetim (söz6 sözlük'ün kurucusunun nick'i de ssg bu arada) türkiye türkçesi ile yazılmış entry'leri kabul etmiyor. sözlüğün türkiye türklerinin istilasına uğramasını engellemek için bir ara türkiye'den yazar alınmıyordu ama şimdi durum nedir bilmiyorum.

tirşik: bu da kürtçe bir sözlük. ekşi sözlük'te yazarlık yapan kürtler tarafından kurulmuş. sol frame neredeyse hiç akmıyor. kürtçe bilen ve bu sözlükten haberleri olmayan alter sözlük yazarları varsa bir el atabilirler. ayrıca orta frame'de bir adet türkçe-kürtçe sözlük de mevcut. şuradan erişebilirsiniz.
(0)Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: