alter yorum sistemi

alter yorum sistemi

Tümünü Göster [5]

38936 #1  #38936
subizaretta'nın parmaklarından çıkmış bir mükemmel sistem daha. alter sözlük'ün diğer sözlüklerden farklılaşma sürecinde önemli adımlardan bir tanesi. alter sözlük yazarlarının yegane önerisi.

peki yorum sistemi ile ne hedeflenmekte? entry'lere alıntı, örnek, tanım vb türden bilgiler dışında kalan söylemleri yine sözlük içerisinde barındırabileceğiz. hiç kimse demek istediğini sakınmak zorunda kalmayacak, saçma sapan bir biçimde entry'lerini formata uydurma derdinden kurtulup yorum sistemini kullanarak diyeceğini diyebilecek.

diğer yandan bilgi alışverişi ortamı oluşturması bakımından da alter yorum sistemi'nin çok iyi bir alt yapı sağlayacağını tahmin ediyoruz. wikipedia tipi sitelerde var olan, maddelerin tartışılması kavramı bizde entry'lerin tartışılması kavramına evrileceğinden entry'lerin daha istenilen forma girmesi sağlanabilecek.

bu özellik yanılmıyorsam başka hiçbir sözlük sitesinde bulunmuyor. bu sistemin ardından çok yakında alter etiket sistemi, alter kanal sistemi (bu farklı bir yenilik değil ancak gerekli olduğunu düşünüyoruz), alter karma sistemi (çok gelişmiş bir puan sistemi) kesin olmasa da alter ukte sistemi gibi özellikler sözlüğümüze eklenecek gibi görünüyor.
(5)38998 #2  #38998
yeni bir özellik..

yapanın emeğine sağlık falan filan onlar ayrı mesele, ancak ben burada şeytanın avukatlığını yapmak istiyorum. zaten bu sözlükte, en başından beri eleştirdiğimiz veyahut düzelmesini istediğimiz olay yazı yazan yazar sayısının azlığı. yazılan başlıklar ortalama 2-3 entryden oluşuyor. çok anlamlı tartışmalarda falan 10-15 i buluyor. şimdi bu yorum sistemi geldikten sonra emin olun, yazılan entry, açılan başlık sayısı yarı yarıya düşecektir. yorum yapmak buranın sözlük ruhuna da aykırıdır bence, burayı forum havasına çevirir. ayrıca, tanım yapma gerekliliğini saçma sapan olarak nitelendiriliyorsa, tanım yapma zorunluluğu kaldırılsın, zira bu kural anayasal bir şey değil.

bazı şeyler sade olarak daha iyidir, fazla özellik eklediğinizde, karmaşıklaşır, eski halini arar hale gelirsiniz..
(3)39005 #3  #39005
çöp entrylerin sözlükleri öldürdüğü, her gündem ertesinde sözlüklerin twitter'dan bile seviyesiz hale gelmesine yol açan "entry girme zorunluluğu"nu hafifleten, ciddi manada güzel bir özellik.

umarım bu özellik istenen şiddette kullanılır ve sözlüğün bir üslubu olur.
(0)39035 #4  #39035
haftanın, ayın, tüm zamanların en beğenilen/kötülenen entry'lerine, ilgi alana giren entry'lere yorum yapılsa ve eski entry'lere gelen yorumlardan yazarını haberdar edecek bir notification sistemi olsa (subi'nin ellerinden öper*) tadından yenmez.

(alt metin: benim bizans tarihi ve bilumum fantastik edebiyat entrylerine yorum dilenmece)
(0)39284 #5  #39284
alter yorum sistemine takip ve bildirim sistemi entegre edilmiştir. takip ettiğiniz entrylere yorum yapıldığında mesaj kutunuza sistem tarafından bildirim mesajı gönderilmekte. 

size ait tüm entryleri ve yorum yazmış olduğunuz tüm entryleri otomatik takip etmiş oluyorsunuz. dilerseniz bu koşuldaki bir entryi takipten vazgeçebiliyorsunuz. ya da hiç yorum yazmadığınız bir entry de sinsice takip edip bildirim almanız da mümkündür. 

artık yeni yorum var mı acaba diye manyak gibi başlık/entry refreshlemenize gerek kalmamıştır.

yorum savaşları başlasın!
(3)Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: