bilgi

bilgi

Tümünü Göster [7]

30200 #2  #30200
en değerli şey.

ben türk insanının genel tabiri ile web tasarımcı olarak biliniyorum, ama front-end developer tanımı daha çok hoşuma gidiyor. bir müşterim bir problemi için benden fiyat teklifi istiyor. anlaşma sağlanıp problem 5 dakikada çözülüyor. tabii sonrasında müşterinin verdiği tepkiyi herkes tahmin edebiliyordur. beyefendi dikkatinizi çekmek istiyorum. bana o işlemi yapmak için ödeme yapmadınız, benden o bilgiyi satın aldınız.

mesela ilk yardım eğitimi. bir canlının hayatından daha önemli yada paha biçilemez bir şey var mı? ne yazık ki çok basit olan temel ilk yardım eğitimini bile önemsemeyen düşünce yapısına sahip insanlarla birlikte nefes alıyoruz.

ilk satırda çok ta önemi olmayan bir bilgi verdim. bunun gibi gereksiz ve/veya yanlış veriler de yok değil.

tabii bilgi edinmek sadece okumakla elde edilebilecek bir şey değil. görerek, duyarak, hissederek yada deneyimleyerek de çok rahat bilgi edinebilirsiniz. zaten bu şekilde elde edilen veriler doğru yada yanlış bilgiyi oluşturuyor.
(0)30298 #3  #30298
önce kitaplar sonra internet ile aktarımı ve erişimi kolaylaşan, verinin işe yarar şekilde işlenmiş hali. soğuk savaş döneminde çift taraflı ajanların para kaynağıdır bilgi.

ses, yazı, resim, video ya da beden hareketleri ile aktarılabilir. insanoğlu uzunca bir zamandır düşünce ile aktarımını mümkün kılmak için çalışmaktadır.
(0)71297 #5  #71297
insan aklının alabileceği gerçek, olgu ve ilkelerin tümüne verilen addır. günden güne gelişen teknoloji ve yapılan araştırmalar sebebiyle bilgi dağarcığı sürekli büyümektedir. bu yüzden bilginin sınırı yoktur. gündelik yaşamdan en ufak ayrıntıların dahi olduğu bilgibabaya bir göz atın derim. bu sınırsız bilgi havuzunda siz de yüzmek isteyebilirsiniz.
(0)82107 #7  #82107
insan aklının alabileceği gerçek, olgu ve ilkelerin tümüne verilen ad.
(0)Tümünü Göster [7]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: