boşanmak

boşanmak

Tümünü Göster [5]

8394 #1  #8394
hristiyanlıkta yasak olmasının sebebi incil'de şu şekilde açıklanır:

"yaradan ta başlangıçtan insanları erkek ve dişi olarak yarattı.
bu nedenle adam annesini ve babasını bırakacak
karısına bağlanacak ve ikisi tek bir beden olacaklar.
şöyle ki onlar artık iki değil tek bedendir.
o halde tanrı'nın birleştirdiğini insan ayırmasın."

matta 15:18-20
(0)8434 #2  #8434
henüz evlenmemiş insanların genelde yargıladığı ve korktuğu, evli olanların sadece korktuğu ama boşanmışların gayet normal karşıladıkları bir "bitiş" ve "başlangıç" olayıdır.
(0)8438 #3  #8438
evlilik bir anlaşma ve akittir, akitte verilen sözler yerine getirilmezse taraflar tıpkı ticari ortaklar gibi ayrılabilir, seksi legalize etmek ya da kurum çatısı altına taşımak, şirketleşmek istemişseniz şirket ortakarından birinin ya da ikisinin akiti bozması demektir.

(0)78648 #4  #78648
sanırım yakın zamanda yaşayacağım olay, tadacağım duygu olacak. bir arkadaşım ilk evlenme yıldönümünde açtı boşanma davasını ve boşandı. sanırım benimki ilk yıldönümünden bir iki ay sonraya denk gelmiş olacak. işten ayrıldıktan sonra boşanınca da kombo oluyor herhalde. olley.
(3)78666 #5  #78666
yav önceki akşam saygıdeğer hanımım boşanalım şeklinde konuşurken ertesi gün başka bir şey için telefon ettiğinde "ben de boşanma protokolünü hazırlıyodum" dediğimde hemen ters tepkiye başladı ve "ama daha hiçbir şeyi konuşmadık, ben boşanmak istemiyorum, sen benden memnun değilsen beni bırak demiştim" falan demeye başladı.

olm ben avukatım bugüne kadar kaç kişiyi boşadım kendimi mi boşayamıycam, tabiki hemen yazarım protokolü koyarım önüne. ve nitekim protokol çıktısını alıp yanına gittim ama olağanüstü iyi davranıp boşanmanın kelimesini bile etmediği için çıkarmadım. yoksa niyetim çıkarıp imzalatmaktı.

boşanma düşüncesine gelince de, harbiden çok zor bir şey gibi geldi bana. aslında boşansam boşanırım nolacak diyorum, ulan boşanmam lazım böyle hayat geçmez diyorum ama yine de boşanmak zor geliyo. ne biçim işmiş arkadaş. neyse boşverelim.
(0)Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: