kedisini cezalandırmak için mikrodalga fırına atan kadın

kedisini cezalandırmak için mikrodalga fırına atan kadın

Tümünü Göster [5]

17264 #5  #17264
sözlükte suç ve ceza kavram ikilisinin herkesin kafasında nasıl farklı yerlere konulduğunu göstermiş olan durumdur. tatlı su hümanistlerinin konu hakkında görüşleri şu şekildedir:

bahsi geçen suçu işleyen şahsın hasta olması/kabul edilmesi bir mağduru bulunan suç vakasını yok saymaz. amerikan film klişelerinden biri olan "hasta kalkanı kullanarak cezadan yırtmak" savundukları psikopat kadar bozuk karakterli ve/veya sosyopat avukatlar tarafından oynanan tek perdelik bir oyun olarak kafalarımıza kazınmış. ancak suça karşılık verilen cezanın; toplumu, mağduru ve yakınlarının vicdanını rahatlatmak, yine topluma suçların cezasız kalmayacağını göstermek adına emsal teşkil etmek gibi yadsınamaz amaçları yanında ıslah etmek gibi bir görevi de vardır. bu amacı gütmeden cezalandırılan suçlular toplumdan uzaklaşır ve kendi çarpık dünyalarında yaşamaya terk edilirler ve çoğunlukla daha büyük suçlar işlerler. kişinin kendi vicdanından daha etkili bir cezalandırma aracı bulmak zordur. bu yüzden empati yoksunluğu ve vicdansızlığın eşlik ettiği karakter bozukluğu yaşayan psikopatların tedavi edilmesi ve sonrasında cezalandırılması gerekir. cezadan kaçmak söz konusu değildir, aksine tedavi uygulanacak cezanın dozunu artıracaktır.

psikopat manyaklara değil kurbanlarına empati yapmayı hemen hemen her birey yapar, empati yeteneği primatlar ve aslında toplu yaşamayı başarabilen hayvanlarda olan dayanışmanın temel taşlarından biridir. bu yetenek genlerimizden gelir, bunu bir adım öteye götürmek ve suçu işleyene empati yapmak, olayları sanık gözünden görmeye çalışmak, suçu işleyinceye kadar yalnız bırakılan suçluya olan toplumsal bir borçtur. empati eksikliğinden dolayı suç işleyene empati yapan tatlusu hümanistine empati yapmayarak ıslak odunla şiddet uygulanmasını teşvik etmek ironik bir durumdur.

adı bilinen psikopatların hemen hepsinin hayatlarının bir döneminde hayvanlara yönelik şiddet uyguladıkları bilinir. joffrey baratheon gibi kurgusal bir karakterden değil gerçek bir insandan bahsediyoruz. o piçe ve yaptıklarına kızıyor olabiliriz ama gördüklerimizin hepsinin kurmaca olduğunu biliyoruz. bu öyle değil. bu gerçek. yaşama saygı duymak mağdur kadar suçlunun da yaşayan bir varlık olduğunu unutmamak zorundayız. verilecek hiçbir cezanın sonuçları geri alınamaz olmamalı, çünkü hata yapma ihtimali her zaman var. bu durum özelinde, suçu işleyen şahsın gerçeklik algısı bozulmuş olabilir. yaşayan bir varlığı fırına koyarak cezalandırma eyleminin sonucunun ölüm olacağını bilerek yapması psikopatlıktır, sonrasında bu olayın ortaya çıkmadan şahıs tarafından gizlenmesi beklenir. ancak bu şahıs olayın etkilerini gördükten sonra yardım almak amacıyla başkalarını haberdar etmiş ki zaten olay bu şekilde ortaya çıkmış. bu yaşanan olay 23 yaşındaki sağlıklı bir bireyden beklenmeyecek bir harekettir.
(0)Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: