levent kırca

levent kırca

Tümünü Göster [9]

58589 #8  #58589
sayın muhterem rte, kendi döneminde yeniden başlayan olacak o kadar'ın devamını engellemeyecekti. kendini korumak için yaptığı aşikar ama bence ters tepti. niye?

çünkü geçmişin siyasetçileri, hatta en sağ-otoriter olan özal, demirel, erbakan bile bunu asla yapmadı. tam tersi, başta özal olmak üzere, kendilerine ait karikatürleri albümleştiren, siyasetinin eleştirildiği oyunlara gidip, eğlenip, alkışlayan ve sanatçıları tebrik edenler bile oldu. bu insanlar, kendi dönemlerinde birçok hatalı, zararlı, kötü siyasi uygulamalar yapmış dahi olsalar, vatandaşların onları anarken bir yandan da gülümsüyor olmalarını mizahçılara, levent kırca'nın olacak o kadar'ına, zeki - metin ikilisinin devekuşu kabaresi'ne, müjdat gezen vs. ye borçlular. onlar bir yandan mizah yoluyla ülke siyasetini eleştirirken, aynı zamanda siyasilerin vatandaşların zihinlerinde yer eden profillerini yumuşatıyorlardı: özal'ın "tonton", demirel'in "şapkamı alır da giderim", erbakan'ın "kadayıfın altı kızardı mı?" olarak hala zihinlere yansıması bu yüzdendir. en çok nefret kazanmış kenan evren'in bile "netekim paşa" olarak insanları gülümseten bir yönü bulunur. tüm bunlar mizahçilar sayesindedir..

şimdi rte ne ile anılacak ileride? en hafifinden "uzun" lakabı ile... kendisi ile şaka yapılmasına, karikatürlerinin çizilmesine, skeçlerde canlandırılmasına yer verilseydi eğer, çok daha başka şekilde hafızalara kazınacaktı. gülümseten bir tarafı da olacaktı. ama maalesef fanatikleri hariç, herkes onu korkutan bir figür olarak anacak, yazık...

şimdi ebediyete gitmiş bu insana bol bol dua edebilirler, geçmişler olsun...
(0)Tümünü Göster [9]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: