euro 2016

euro 2016

Tümünü Göster [7]

58864 #1  #58864
uefa başkanı platini'nin kulisleri sonucunda ev sahibi olarak değil de eleme oynayarak katılacağımız futbol turnuvası.bu turnuvaya katılmamız organizasyona daha fazla takım almaları sayesinde olmuştur.ilk kez katıldığımız euro 96'ya aynen takım sayısının artması sayesinde katılmıştık
(0)73815 #2  #73815
şu ana kadar saha dışı olaylar turnuvaya damgasını vurmuş görünüyor. turnuva öncesi sanal alemde birbirlerine bilenen ingiliz ve rus taraftarlar son 2-3 gündür marsilya sokaklarını savaş alanına çevirmiş. şimdilik olaylar sırasında bir rus taraftarın sandalye ile kafasına vurduğu bir ingilizin, bir de "metrodan atılan"* bir ingilizin öldüğü söylentisi var. fransızlar da bir ara olaylara dahil olup ingilizlere saldırmış.

olayların perde arkasında ise 2007 yılında oynanan rusya-ingiltere mücadelesi için rusya'da bulunan 5 ingiliz taraftarın ruslar tarafından dövülmesi olduğu söyleniyor.

olası bir rusya-ukrayna ya da rusya-polonya eşleşmelerinde halihazırda aktif savaş gücü olarak hazır durumdaki rus taraftarlar olayları daha da büyütebilir gibi.

olayların gelişimi ingilizleri dayak yiyen mağdur taraf gibi gösterse de 2-3 gün önce sağda solda ingilizlerin marsilya'da olay çıkardığı haberleri vardı hatta linkini bulamadım ama ingilizlerin eğlendikleri bir pub'ı yaktıkları söyleniyordu. herhalde olan bitene ruslar da karşılık verince olaylar bu raddeye geldi.
(0)73893 #3  #73893
amk ingilizleri yerinde duramamış bu sefer de lille şehrindeki göçmen çocuklara bozuk para atarak eğlenmişler. adamlar turnuva başından beri bar yaktı, meydan savaşı çıkardı şimdi de göçmenlere sarmış. bir ara da "isis, where are you?" diye ortalıkta dolanıyorlardı. ama her seferinde güzel eğleniyor pezevenkler.
(0)73923 #4  #73923
çok komik ya dün akşam ispanya'ya 3-0 yenildi türkiye ve arda turan ikinci yarıda topu her ayağına alışında ıslıklandı. böyle vaziyetler karşısında en çok hoşuma giden arda gibi çapsız adamların verdikleri tepkiler oluyor. sudan çıkmış balık gibi ne yapacağını şaşırıyor dangalaklar. yeteneğin seni barcelona'ya götürür ama oranın oyuncusu olabilmek için kendini insan olarak da geliştirmen lazım beyefendi. adam en küçük protestoda tribünlere el kol yapmaya başlıyor. messi'nin dünya kupasında ıslıklandığı bir ortamda sana ne oluyor?

bir de her zamanki değerler edebiyatımız başlamış, yok milli takımmış yok bu vatanın evladıymış yok o formayı herkesten daha fazla hak ediyormuş. be amına koduklarım insanlar arda'nın ingiliz olduğunu mu iddia ediyor? milli takıma seçilmesine, on bir başlamasına mı laf ediyor? lan bir kere ya bir kere dönüp kendinizde arayın hatayı. ben acaba neden tepki çekiyorum diye sorun. basın toplantısındaki havalar, gazetecilere yukarıdan bakmalar. lan sen barcelona'da rezil bir top oynadın, senin oynadığın/oyuna girdiğin maçlarda barcelona kaç kere yenilginin eşiğinden döndü. ispanyol gazeteci tabii ki sana "euro 2016'yı kendini kanıtlaman için bir şans olarak görüyor musun?" diye soracak. şehzademiz ben bu saatten sonra kimseye bir şey kanıtlayamam diyor. kendisini iyi oynuyor falan zannediyor galiba, bu sene son şansın zaten barcelona'dan siktiri yer dönersin.

bir de rıdvan dilmen için bir şey söylemem lazım yoksa içimde patlayacak. oyuncular çok duygusalmış o yüzden bu tarz olaylardan etkileniyorlarmış. bu kadar boş bu kadar gereksiz bu kadar sığ bir yorum olabilir mi ya. ben bu yorumu okuyunca arda'nın neden protesto edildiğini falan değil de rıdvan'ın milli oyuncuların duygusal olduğunu bildiği kadar yakından tanıdığını falan anlıyorum. ağzından bir kere arkadaşım/ahbabım yorumu değil de gazeteci/yorumcu yorumu duyalım be rıdvan.

buna, arda'ya, fatih terim'e vereceksin ingiliz medyasını akşama kadar çıldırsınlar.
(0)73975 #5  #73975
herkes deli gibi eğlenirken nice sokaklarından ispanya'ya her türkçe türlü küfürlü tezahuratın duyulduğu organizasyon
(0)74263 #7  #74263
henüz herhangi bir maçın 90 dakikasını önde tamamlayamamış olan portekiz'in yarı finale yürüdüğü turnuva olmaktadır. yarı finalde ve finalde, uzatmalarda ya da penaltılarda kazanırlarsa herhangi bir 90 dakikayı önde tamamlayamadan kupayı da almış olacaklar. sanırım yeni formatın tek boktan yanı bu durum. gönül ister ki wales hem beljiklere hem de bu apaçilere çaksın, finale yürüsün. ama yürür dediğimiz de çok yaşamıyor. (bkz: polonlar)
(0)Tümünü Göster [7]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: