hint sineması

hint sineması

Tümünü Göster [1]

54312 #1  #54312
içinde bol miktarda müzik ve dans olan sinema türü. şuan yazarken bile kulağımda hint müzikleri çalıyor ve bir kaç hint kıyafetli kişinin ellerini büke büke dans ettiği görüntü gözümün önünden geçiyor gibi oluyor, böyle bir etkisi var.

hikaye olarak standart konulara sahip. hint deyip geçmeyin, aşk, ihtiras, entrika, yanlış anlaşılmalar, ara bozucu fitne-fesatlar barındırıyor bu filmler. bana türk filmlerinin müzikal versiyonu gibi geliyor. zengin kız-fakir oğlan, sevip de kavuşamayanlar, şöhret olduktan sonra çöküşe geçenler, kör kızın gözü açılınca tribe giren sevgililer falan. yani bu filmlerin olayı konu değil, konuyu işleyiş biçimleri. filmde on kere şarkı söylemeleri, tam en heyecanlı yerince bir on dakika dans etmeleri falan. e haliyle film oluyor size üç saat. izlemek için de baya zaman ayırmanız gerekiyor. bir tane hint filmi, yaklaşık iki tane normal film süresinde oluyor.

ısrar ve tavsiyeler üzerine bir kaç tanesini izledim. en meşhur aktörlerinden aamir khan filmi olan fanaa ve bir şarkıcının hayatını anlatan aashiqui 'yi izlemiştim. vakit geçirmek, eğlenmek için izlenilebilir. keyfim yerindeyse, kalkıp onlarla birlikte hint dansı yapasım geliyor, keyfim normal ya da normalin altında ise sıkılıyorum, sonuna kadar izlemeye sabredemiyorum.
(0)Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: