iran sineması

iran sineması

Tümünü Göster [7]

16037 #1  #16037
a separation örneğiyle keşfettiğim sinema. şu an deli gibi iyi örneklerini aramaktayım.
(0)16066 #3  #16066
özgün tarzı ve etkileyici atmosferi ile dünya sinemasında ayrı bir yere koyulabilecek bir örnek ;

(bkz: salaam cinema)
(0)16074 #4  #16074
özenti içinde bulunmadıktan sonra gelişim çabasının mutlaka meyve vereceğinin ispatıdır. evet adamlar şeriatçı, ama so what? bir şeyi iyi yapmaya çabalayınca sonucunu başarıyla alabiliyorlar işte.
(0)76094 #6  #76094
sunduğu yegane şey, kendimizde olmayanlara olan yerde bakmaktan başka bir şey değildir. abartildiği kadar çarpici değildir, onu çarpici kilan şey yasaklarin varliğidir. başkaldirma herkes için cezbedici göründüğünden olsa gerek, iran sinemasi hakettiğinin üzerinde bir değerle anilir. dramin en çarpici hali değildir, taniklik ettiğimiz görüntü akişi bize bir trajediyi sunmaz, onu çarpici kilan şey tanimadiğimiz dünya kapisina açtiği anahtar deliğidir. yapilan tek şey, loş işiğin sizdiği o deliğe göz dayamak ve irkilmektir.

bir klişeyi tekrarliyor da olabilirim ama bir yapim beni ilgimi kendi üzerine çekmeyi planliyorsa eğer, kendi dünyasina adaptasyondan ziyade ortak dünyanin izlerini taşimalidir. insani meziyetler ve alçalmalarin bu dünya içersinde yer almadiğini söylemek istemiyorum, yalnizca gösterilmesi yasak olana bakmanin bizi yücelteceğini düşünmüyorum.
(2)Tümünü Göster [7]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: