müezza

müezza

Tümünü Göster [2]

6082 #1  #6082
hz. muammed'in kedisinin adı. hadislere göre, hz. muhammed bir yere gitmek üzereyken hırkasının eteğinde uyuyan müezza'yı uyandırmadan ayağa kalkabilmek için hırkasını kesmiş.

kediyi nasıl sahiplendiği ise hadis külliyatında şöyle anlatılıyor: 'hz. muhammed, uhud seferinde, ordunun önüne yavrularını emziren bir kedi çıkınca, kedinin başına ezilmemesi için bir nöbetçi dikip koca bir orduyu o kedinin etrafından dolaştırmış. ve seferden döndüğünde o nöbetçiden kediyi istemiş ve sahiplenerek adını müezza koymuş. siyah beyaz bir habeş kedisiymiş müezza. ağzının içinde üst damağında lekeleri varmış. bu sık rastlanmayan damağında leke olan kedilerin müezza'nın soyundan geldiği kabul edilir.'

günümüz islamcı burjuvazisi ise kendi dinlerine göre kedi beslemek sünnet olduğu halde sokak kedilerine tiksintiyle bakıyor, bu ne yaman çelişki anne!
(0)6163 #2  #6163
dindar geçinen, "kedinin, köpeğin girdiği yerde namaz kılınmaz" diyen sözüm ona muhafazakar kişilerin muhtemelen hayatlarında hiç duymadıkları bir isimdir bu.
(0)Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: