muharrem ince

muharrem ince (Son 30 Gün)

Tümünü Göster [24]

81654 #15  #81654
24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi'nde cumhuriyet halk partisi'nin adayı.

kemal kılıçdaroğlu'nu koltuğunu koruması dışında kendisinin adaylığının nasıl bir katkı sağlayacağına dair şüphelerim var.

başarılı markalara baktığımızda bu markaların kendisini diğer markalardan ayıran bir özelliği olur, mercedes denince aklımıza direkt güç, prestij, mevki makam sahipliği gelmesi gibi.

siyasetçiler açısından bu (algılanan) bir uzmanlık alanı yahut insanların kendilerini görebileceği kişisel bir hikayedir. mesela türkiye'nin ortalamasını aldığın zaman recep tayyip erdoğan çıkıyor. yahut meral akşener'i hem güvenlik üzerinden (demir leydi, asena vs) hem de relatablelik üzerinden (erkek egemen ortamda baskılardan yılmayan güçlü kadın) pazarlayabilirsin

muharrem ince'de ben bunu bulamıyorum..muharrem ince şu konuda acayip uzmandır yahut kendisine has ve içinde kendimizi bulabileceğimiz kişisel bir hikayesi yok. muharrem ince denince benim aklıma kürsüde bir sağ kolunu bir sol kolunu aşağı yukarı kaldırarak suratı kızarıncaya kadar birilerine bağıran imaj geliyor. daha önce chp'ye oy vermemiş biri kemal kılıçdaroğlu'nda bulamadığı her neyse ince'de mi bulacak?
(1)81655 #16  #81655
gayet chp'nin adayıdır. kim adayı olacaktı? akp'nin eskileri mi olacaktı? dün bir yazar bir başlıkta çok güzel yazmıştı; ''sen bunu istemiyorsun ama aynısına oy vereceksin'' aynen öyle. atatürkçü, ülkesinin iyiliğini düşünüyor, umarım bu saaten sonra aday değişmez ve muharrem ince chp'nin adayı olur. zorla akşener'e filan oy vermeye gerek yok. her türlü ikinci tura çıkar ve muharrem ince ülkenin umududur. oyum kendisinedir.
(0)81661 #17  #81661
19 nisan 2018'de twitter'da şöyle yazdım;

"@vekilince hazır ol, kılışdar seni aday göstetecek ve seçmene şirin görünecek. böylece sen seçilemeğince mv de olamayacaksın ve partiden tasfiye edilmiş olacaksın. erken davran, çık kamera karşısına adayim kk de."

https://twitter.com/allesim...

yine yanılmadım.
(0)81678 #19  #81678
bbc türkçe ile röportajında "muhafazakar seçmenden nasıl oy almayı düşünüyorsunuz" sorusuna "çocukluğumda kuran kursuna gittim. rahmetli dedem beni hafız yapmak isterdi" gibi yanıtlar veren cumbaba adayı.
bu tarz muhabbetleri kemal kılıçdaroğlu yıllarca yaptı..sonuç ne?

ilerleyen günlerde elbette biraz daha düzelir de cumhuriyet halk partisi yönetimi de ince'yi pek sallamiyor. muharrem ince'ye otobüs vermişler bir tane, başka birşey yok. ince "mitingimi falanca kanal vermedi" diye yakınıyor da chp'nin sosyal medya hesaplarında da ince ile ilgili paylaşımlar oldukça kısıtlı.
.
ki burada dönüp dolaşıp mesele suna geliyor..hem chp seçmeni hem chp yönetimi bütün olayı tek adama (hatta onun desibeline) indirgiyor. ülkücü kesim bunu bayağı bir çarpıttı da lider teşkilat doktrin muhabbeti gerçek. bunu yıllar önce söylemiştim de chp'nin (hatta genel olarak muhalefet partilerinin) kendi teşkilatlarını fmcg sektöründeki firmaların satış organizasyonları gibi düzenlemesi lazım. keza fmcg firmalarının pazarlama departmanları gibi da iletişim birimlerinin olması lazım. teşkilat bir taraftan genel merkezden gelen mesajları halka iletirken bir taraftan da halktan topladığı verileri genel merkeze iletecek ve genel merkez'de buna göre taktik-strateji belirleyecek. aslında ince amerika'da olduğu gibi partisinden ayrı bir strateji takımı kursaydı belki bir tık daha avantajı olurdu.
(0)81703 #20  #81703
seçim kampanyasının en azından şimdilik inanılmaz derecede amatör olduğu cumhurbaşkanı adayı

birincisi ortalıkta cumhuriyet halk partisi yok. yalova kaymakamına bir tane otobüs verip “sen kafana göre takıl birader” demişler. ince haklı olarak medyaya “mitinglerimi yayınlamıyorlar” diye kızıyor da chp’nin sosyal medya hesapları da sanki ince yokmuş gibi kılıçdaroğlu paylaşımlarına devam ediyor. keza sahada da chp teşkilatını hiç görmüyorum.

ikincisi ince konuşmalarını ne hikmetse doğaçlama yapıyor. bu durum konuşmalarının “okuması 30 dk süren yılmaz özdil köşe yazısı” halinde geçmesine yol açıyor. ya da amerikalıların “baba esprisi” dedikleri olaya çok giriyor. “bana ülkücü düşmanı diyorlar, karımın adı ülkü..ben 35 yıldır ülkücüyüm” gibi.
(0)81712 #21  #81712
aday olduğundan beri tüm dikkatleri kendi üzerine çeken, tüm mitingleri de pür dikkat izlenilen, akp'li cumhurbaşkanı erdoğan dahil diğer adaylara gidip görüşmesiyle takdirleri halk nezdinde toplayan chp'nin cumhurbaşkanı adayı. meral akşener için bu pek tabi dezavantaj oldu. kendisinin izlediği yol gayet güzel.

ana akım medya yani havuz medyasından hallice habertürk ve cnntürk'te hakkında söylenenler pek halka inen şeyler değil. cnntürk ve habertürk yorumcularına kalsak; abd, iran'a karadan girip bitirmişti komple ve israil'de esad'ı öldürmüştü örneğin, o yüzden akp'li gazeteci/yazarların söyledikleri pek mühim değil.

kılıçdaroğlu bence en doğrusunu yaptı muharrem ince'yi aday göstererek tüm chp grubuyla beraber. kendisi hem uyuyan chp'lileri uyandırdı, hem chp'nin kemik oyu sağlamlaştı. ikinci turu da garanti altına aldı. ikinci tura erdoğan karşısında kalırsa hdp'lilerden demirtaş hamlesiyle oy alma şansını arttırdı. kafası karışık akp'liler/mhp'lilerden de oy alabilir. artık insanlar yeni bir yüz arıyor. sıkıldı millet. saadet ve iyi parti zaten ikinci tura kalırsa oy vereceğini deklare ettiler liderleri. içiniz rahat osun.

ayrıca akşener'e benim bildiğim ve gördüğüm, tanıdığım hdp'liler hayatta oy vermez. mhp'den ne kadar fazla oy alırsa akşener o kadar iyi. sağcıya solcular* asla oy vermez çünkü. bunu unutmayın.

kırmadan, bağırıp çağırmadan hareket etmesi de artı şimdilik. eskiden erdoğan'a göre adaylar hareket ederdi artık muharrem ince ne derse onun kontrasını söylüyor erdoğan ve bahçeli. son olarak erdoğan karşısında şu an adaylara baktığımız zaman rakip olabilecek bir tek ince var. bu akşener değil, zaten son 1 haftadır da bunu görüyoruz. haydi bakalım.
(0)81770 #22  #81770
dün akşam ki fox haber röportajında topu gereksiz yere taca atmıştır.

mesela anadilde eğitim konusunda “ben bu işin devlet eliyle yapılmasına karşıyım. ama nasıl bu ülkede milli eğitim bakanlığı denetiminde ingilizce, fransızca eğitim yapan özel okullar varsa, isteyen de kürtçe özel okul açsın” diyebilirdi.

keza “ekonomi konusunda kime danışıyorsunuz” sorusunda da gereksiz bir yanıt verdi. cumhuriyet halk partisi içinde ekonomiden anlayan tonla adam var, saysana iki üç isim
(0)81781 #23  #81781
seçim manifestosunu açıklayan
Muharrem İnce seçim manifestosunu açıkladı: Kuvvetler ayrılığına dayalı parlamenter rejim

bazı kısımları bana saçma gelmedi değil..misal ince'ye göre türkiye ekonomisi her sene %7 büyüyecek, cari açık/gdp oranı %3, enflasyon %5, faiz ise %7 olacak.

türkiye'nin doğal büyüme hızının %5 olduğunu düşünürsek her sene %7 büyüme, akp'nin mevcut "her 6 ayda bir teşvik paketi" açıklama politikasıyla olur. ee o zaman da cari açık, enflasyon ve faiz 3-5-7'yi aşar. keza taylor kuralı'ni da göz önüne aldığımızda türkiye cumhuriyet merkez bankası'nin da bir yerde eli kolu bağlanıyor. çünkü büyümeyi artırmak için faizleri düşük tutması gerekirken, enflasyon hedefini tutturması içinse faizleri yükseltmek zorunda.
(0)Tümünü Göster [24]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: