sherlock holmes

sherlock holmes

Tümünü Göster [5]

14452 #1  #14452
sinema versiyonu mükemmel olan dedektif hikayesi. holmes ile watson arasındaki uyum gerçekten de müthiş. özellikle holmes müthiş oynamış. görevinin hakkını fazlasıyla yerine gertirmiş. gerek kurnazlığı gerek çevikliği ve gerekse komikliğiyle gönüllere taht kurmuştur.
(0)14466 #2  #14466
221b baker street adresinde ikamet etmektedir. ayrıca, keskin görüş ve mantıksal çıkarımlarını, sürekli olarak kullandığı kokaine borçludur. tabi kitap yazıldığında kokain kullanımı yasak bir madde olmadığından açık açık bahsediliyordu lakin filmlerinde ve dizilerinde bundan pek bahsedilmemektedir.
(0)47578 #3  #47578
eserlerini severek okuduğum, sinema ve dizi formatlarını defalarca hiç sıkılmadan izlediğim hayali ama bir o kadar gerçek karakterdir.
(0)47833 #4  #47833
yeni bir yazar arkadaş. aramıza hoşgelmiş.
(0)50732 #5  #50732
çocukken okumayı en sevdiğim şeydi dc comics ve marvel'la beraber. 30 yaşındayım hala bir yerde gördüğümde varsa yenilenmiş kapaklı baskılarını ya da ilgili yazıları alırım. öte yandan çok sevdiğim bir karakter daha vardır ama o hayal ürünü değildir, tamamen gerçektir; harry houdini.
tam ismi william sherlock scott holmes olan bu ingiliz dedektifin yaratıcısı sir arthur conan doyle'la arkadaştır demeyelim de tanıştır kendisi. sherlock holmes karakteri müthiş pozitivist bir sosyopat olmasına rağmen ve bilimden başka bir yol kullanmazken hatta dr. john hamish watson'ı bile sürekli "duygusal" olmakla suçlarken ve yine
-neredeyse asla- duygularına mağlup olmazken ağzımı açık bırakan şey sir arthur conan doyle'un dangalak bir spirütalist olmasıdır. inlere, cinlere, büyülere vs. inanmasıdır. bunlara inanan bir insan nasıl bu kadar mantıkçı, tümdengelim ustası bir karakter yaratabilmiştir?
trajik olan böyle saçma bir adamın böyle mantıklı dahi sayılacak bir dedektif karakter yaratması mıdır yoksa dünyanın en iyi kaçış numarası yapan macar asıllı sihirbazı houdini'nin, conan doyle ve angut karısı yüzünden ölmesi midir? (hikayeyi bilmeyip merak edenler kısa bir araştırma yapabilir bununla ilgili).
son olarak arsene lupin < sherlock holmes! işte o kadar =)
(0)Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: