sherlock

sherlock

Tümünü Göster [8]

2586 #1  #2586
bir buçuk saat dizi mi olur lan diye uzun süre bulaşmadığım, başlayınca da bir süre film izlemekten geri kaldığım enfes dizi. ingilizler yapıyor derler ya aynen öyle. british comedy tarzı dizilerine zaten hayrandım, ama bu sefer aşmışlar. guy ritchie'nin sherlock'u nere bu nere. ha guy ritchie sağlam yönetmendir,filmlerine de bayılırım,robert downey jr'da tek başına film götürecek heriflerden biridir ama bizim aklımızdaki sherlock ile alakası yoktu oradaki karakterin. bu sefer on ikiden vurmuşlar hedefi, hoş olay biraz modern çevrede geçiyor ama karaktere odaklanırsak olay böyle. hobbit'te de karşımıza çıkan ikili ise oldukça başarılı ve uyumlu.
(0)18373 #2  #18373
insanı kanser eden dizi. birkaç senede bir 3 bölüm yayınlıyor vicdansızlar.
(0)40317 #4  #40317
dizisinde benedict cumberbatch, filminde ise robert downey junior'ın başrol oynadığı izlenilesi dedektif.
(0)47601 #5  #47601
nickimden de anlaşılacağı gibi hayranı olduğum için bıkmadan, usanmadan izlediğim dizi.
(0)76084 #6  #76084
1. ve 2. bölümlerinde her sezonun bir geçiş havası sezilir, hiçbir sezon finali hayal kırıklığına uğratmadı şimdiye kadar
(0)76106 #7  #76106
steven moffat dallaması içine sıçtı dizinin. sayın kraliçe, your grace, yüksek ingiliz kültür ve medeniyet varlıklarını steven moffat hıyarından kurtarma kanununu ivedilikle çıkarmalı.
(0)76261 #8  #76261
ıf a lion could speak, we could not understand him..." —ludwig wittgenstein

bu çizgiden saparak, biz dünyevi olanın alanına adım atarak, anlatılmaz ve aşkın olanı, dilin temas edemediği o alanı yanlışlıkla, tamamiyle niyet dışı bir şekilde sunarak hayal kırıklığına uğrattı beni. sanırım, moffat gerçekten de elini attığı şeyleri batırma konusunda bir uzman.

bu sezondan anlayacağımız şey, karakteri aslan olandan koparıp insanlaştırmak ve şu günlerde bangır bangır bağırılan saçmasapan meziyeti yani insan olmayı yüceltmek.

westworld'ün karanlık sonunu alabilirdik, her şeyin bir sis perdesiyle gölgelendiği bir dünyada nefes almaya çalışmak, tüm o korkunç yaratıklara rağmen benim katlanabileceğim bir şey olurdu. o görüntü akışında, bana ait olmayan ve bağ kurmayı beceremediğim bir durumun mevcut olmasıyla irkilebilirdim, şimdiyse gördüğüm, kolayca tahmin edilebilen geçişlerden başka bir şey olmadı.

tabi, benim isteklerim/taleplerim doğrultusunda iş yapmak zorunda değilsiniz yine de elinizi attığınız şeye, mikro saniyeleri dahi kapsayan bir deha aşılamak istiyorsanız, bunun da ötesinde bir iş yapmanız gerekmektedir. eğer ki iddianız, her zaman "daha zeki-" olan üzerinden ilerliyor ve buna sadık kalmaya çalışıyorsa.

öhmöhmöhm*spoiler*
gerçekten salak bir sezondu, salak bir sherlock, salak bir mycroft ve salak bir euros izledik. evet, en zeki olarak sunulan varlık bile salaktı. oyunları çocukçaydı. bir şekilde bizim naif doktorumuz soğuk ve insan duygularını daha iyi analiz edebilen biri haline geldi.
öhmöhmöhm*spoilerdançıkıyoruz*

bu sezon açıkça üçüncü bölümü dizayn etmek için sunulmuştu, dahil olan üçüncü bölümse bize bağların ne kadar geçmişten gelebileceğini göstermekten başka bir sike yaramadı.

gerçi, banane? sikimde bile değil.
(0)Tümünü Göster [8]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: