the prestige

the prestige

9180 #22601  #9180
2006 yapımı bir christopher nolan şaheseri. sırf tesla rolünde döktüren david bowie için bile izlenir, ama izleyiciyi ters köşeye yatıran katman katman bir hikayesi ve sağlam bir senaryosu olduğundan her sinemaseverin mutlaka izlemesi gereken bir film bence. ayrıca ilk kez izlediğinizde her şeyi çakamayabiliyorsunuz, 2. kez izleyip vay anasını diyenlerin sayısı epey fazla. hugh jackman var, christian bale var, david bowie var, bunların birarada bulunduğu film, hele de nolan filmiyse ortalamanın epey üstünde olur yani havada karada.

filmin imdb sayfası: (http://www.imdb.com/title/t...)

(0)9480 #22602  #9480
buradaki aristokrat nikola tesla'ya hasta olmamak da imkansızdır ayrıyeten.
(0)59678 #22604  #59678
the-prestige 5625284185384.jpg
"siz sırrı çözmek değil, kandırılmak istiyorsunuz" repliği ile akıllarda kalmış, christopher priest'ın romanından, christopher nolan tarafından sinemaya uyarlanmış, iki sihirbazın ezeli rekabetini anlatan 2006 yapımı filmidir.


--! spoiler !--

her sihirbazlık numarası üç bölüm ya da perdeden oluşur. birincisi “vaat” bölümüdür. sihirbaz size sıradan bir şey gösterir. iskambil destesi, bir kuş ya da bir insan. bu nesneyi size gösterir. son derece gerçek, üzerinde oynanmamış, normal bir şey olduğunu görmeniz için nesneyi incelemenizi ister. fakat gerçek, farklı olabilir. ikinci perdeye “dönüşüm” denir. sihirbaz olağan bir nesneyi alır ve onu olağanüstü bir şeye dönüştürür. hilenin sırrını arıyorsunuz ama bulamazsınız çünkü dikkatli bakmıyorsunuz. siz sırrı bilmek değil kandırılmak istiyorsunuz. henüz alkışlamazsınız, çünkü bir şeyi yok etmek yeterli değildir. onu geri getirmeniz gerekir. işte bu yüzden her sihirbazlık numarasında üçüncü bir perde bulunur. içlerinde en zorlusu. bizlerin deyişiyle “prestij“

--! spoiler !--
(2)Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: