ekmeleddin ihsanoğlu

ekmeleddin ihsanoğlu

27598 #201  #27598
chp 'nin mhp 'ye önerdiği cumhurbaşkanlığı çatı aday adayı..

geçmişine, kariyerine baktığımızda herhangi bir itirazın söz konusu olamayacağı ancak kamuoyu tarafından bilinirlilik ve siyasi beceri konusunda akıllarda soru işareti bırakan isim. tabi karşısında recep tayyip erdoğan 'ın olacağını da unutmamak gerekiyor.
(0)27612 #202  #27612
aday olarak isminin kamu oyunda duyulması ile birlikte ismiyle dalga geçilmeye başlanmış kişi. tamam ülke sağ görüşlü diye düşünüp ona uygun aday seçersiniz de, bari türk olaydı be. bir an yerine alex de souza aday olsa daha çok oy toplanabilirdi diye düşündürttü bana.
(0)27616 #203  #27616
seküler seçmenin, pazara gittiğinde gönlündeki büyük, tatlı, sulu değil, arkalarda kalmış eğri büğrü, çürük, tatsız meyveleri seçmeye zorlanan gariban vatandaşa olan benzerliğini yeniden ispatlamış olan cumhurbaşkanı adayıdır.
(0)27622 #205  #27622
görüdüğüm kadarıyla oyunun etkisi olduğunu düşünenler var.

adaya gelirsek ülkeye yakışır.
(0)27624 #206  #27624
chp kitlesinin ekmeleddin ihsanoğlu'nun gerçek kökenini tanımadığı gelen tepkilerden belli oluyor. kendisi yeterince sekülerdir, profesyonel anlamda islam birliği genel sekreterliği yapmıştır, yani bunu iş olarak görmüştür. eşinin başı açıktır. ancak gel de anlat bunları chp kitlesine. akp yine wins arkadaşım, siz önce kendi içinizde birleşmeyi becerin, akp'nin böyle en ufak bir problemi olabilir mi mesela? olmaz, o yüzden kazanırlar.
(0)27629 #207  #27629
muhafazakarların oylarını bölebilir fakat chp ve mhp tabanından oy alayamayacak kişi. chp-mhp ve diğerleri boşa bile oy atamayacak hale gelmiştir.
kahirede doğdu.
(0)27637 #208  #27637
türkiye 'nin gelecek 2 ayında en çok konuşulacak isimlerden biri..

aritmetik bilmek yeterli, 2014 seçimlerinde chp ve mhp 'nin oy toplamı % 43 . akp 'nin oy oranı % 45. bu şartlarda, hiç biri ilk turda seçilemeyecek gibi gözüküyor. ancak burada 2 kıstas var; 1. si, chp ve mhp kayıplar verecek mi? ekmeleddin ihsanoğlu 'na ilk başta chp tabanından itiraz var gibi gözüküyor, ancak bu tepkiler gün geçtikçe azalacaktır. hatırlarsanız, mansur yavaş 'a da, ankara 'da benzer bir tepki vardı, ancak seçim sürecine gelindiğinde, mansur yavaş 'ın doğru düzgün bir insan olduğu anlaşılınca, bu tepkiler yerini desteğe bıraktı. ben ihsanoğlu 'nda da aynı şeylerin olacağını düşünüyorum.

2. kıstas, mhp ve diğer partilerin tavrı. mansur yavaş üzerinden gidersek yine, mansur yavaş 'ın ankara adaylığını mhp dolaylı yoldan desteklemişti, yani hem karşısına güçlü bir aday çıkartmamış, hem de ankara 'da miting düzenlememişti. böylelikle, mhp seçmeninin büyük kısmının mansur yavaş 'a oy verdiğini görmüştük. bu sefer, mhp direkt olarak bir destek vereceği ve ihsanoğlu 'nun da mhp tabanının itiraz etmeyeceği bir isim olacağını düşünürsek oradan da ciddi bir fire verilmeyeceğini düşünüyorum. önemli olan bdp, sp, dsp, bbp gibi az oy oranı alan partiler. buradan da belli oranda destek alması önemli, hatta hayati.. şahsen bdp dışındaki partilerden önemli bir oy alacağını düşünüyorum. akp 'den oy alır mı, tayyip erdoğan aday olursa, oldukça zor, alırsa da bu % 1 'i 2'yi geçmez.

buradan hareketle, sert ideolojilerle, uç politikalarla, artık türkiye 'de iktidar olmanız, seçim kazanmanız çok zor. chp, aynı mansur yavaş, mustafa sarıgül, lütfü savaş isimleri gibi, daha geniş kitle ve siyasi görüşlere hitap edecek kişileri ön plana çıkartarak başarılı olabilir. burada, siyasi söylemden daha önemli olan, sağlam bir duruşun olmasıdır.

bir de tabi ki, tayyip erdoğan faktörü var. kendisi gerçi daha resmi olarak aday olmadı, ancak, ne olursa olsun, hala ülkenin en önemli siyasi figürü, karşısına kim gelirse gelsin, seçimin favorisi.

birkaç saattir internette şöyle bir dolaştığımızda, hayatında ekmeleddin ihsanoğlu 'nu duymayan, bir tane konuşmasını, yazısını okumayan kişilerin hunharca eleştirdiğini görebiliriz. 'islam konseyi genel sekreteri olan bir kişi şeriatçı olmak zorunda değildir'i anlamayan bu kişiler, adamın ismiyle bile dalga geçiyor ki, ülkenin getirildiği son seviye hakkında fikir sahibi olmak için yeterli bir argüman bu. işte bu tip insanlara, tayyip erdoğan müstehak her zaman..
(0)27660 #209  #27660
muhalefetin çatı adayı bu seçimde de tatava yaptırmayacaklarının en büyük ispatı.. tişikkirlir kiliçdiriğli..
(0)27666 #210  #27666
"jöntürk kafasını terk edersek bilimde ilerleriz" diyen bir cumhurbaşkanının abdullah gül ya da tayyip erdoğan'dan farkı yoktur.

muhalif liderler koltuk hırsları uğruna hiçbir ismin parlamasına izin vermediler, chp ve mhp kadroları (mhp daha kötü vaziyette) halkta etki ajanı olacak isimler yetiştirmediler, kendi geleneklerinden, kendi havzalarının dışına taşabilen adamlar çıkarmadılar. sonuç ortada. cumhurbaşkanı adayı ekmeleddin ihsanoğlu.

yakışmış bu muhalefete. sözgelimi sadi somuncuoğlu daha mı az etkiliydi halk üzerinde, mesele buysa? değil, bal gibi biliyoruz.

muhalefetin bu hamlesi, x markasının bir ürününün karşısına, aynı özellikleri haiz, aynı hedef kitleyi amaçlayan ancak tasarımı/görünümü daha kötü olan ve fiyat/performans farkı vaat etmeyen bir ürünle çıkmak gibi.
(0)28260 #214  #28260
bir sınav sorusu aracılığıyla tanıştığım ve isminin garipliğinden dolayı cevap olarak işaretlediğim kişi, nereden bilebilirdim zaman geçecek ve kendisi ünlü olacak.
(0)28517 #215  #28517
ilk duyduğumda ismini garipsediğim ancak akp'nin adayına karşı destekleyeceğim kişi.
(0)29856 #216  #29856
çekinmeden oyumu atacağım cumhurbaşkanı adayım. galiba cumhurbaşkanı seçildiği takdirde, atatürk'ten sonra gelen ikinci türk cumhurbaşkanımız olacak. nereden mi çıkarıyorum?

--! spoiler !--

"babam türk'tür, anam türk'tür. babam yozgatlı, kökümüz kösteğimiz belli. ben o iki türk'ün evladı olarak doğdum."

"aleviler olmasa anadolu bin yıl türk olamazdı."

--! spoiler !--

fazla söze gerek yok

(bkz: tatava yapma baş geç)
(0)32566 #219  #32566
kürtaj, vicdani ret koularında sergilediği cühela açıklamaları ve dinin sisyasal bir arguman olması konusundaki temsil ettiği fiğürle hayatımıza zorla sokulmuş bir amerikan projesi.

ilk elden demirtaşı destekleme husunda hala çelişkiler yaşayan biri olduğumu peşinen beyan etmekte fayda var. yosam gadanallah akp borozancısı olma yaftasına kötelenebilirim. dinamiklikten uzak, feleğin çemberinden nafile geçmiş bu tipolojilerin hayatımızda neleri değiştirebileği ortada. kimse kendini kandırmasın çünkü müktedirlerin tek istediği bu.

benim cumhurbaşkanı adayım sami elvan derim noktayı koyarım.
(0)33113 #220  #33113
seçim şarkısı oldukça güzel olmuştur.
(0)Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: