bu haftanın başlıkları

0
4 başlık / 4 entry
roket mermisi düşmelerine karşı bilinçlenin

roket mermisi düşmelerine karşı bilinçlenin

71298 #1  #71298
halkin-roket-mermisi-dusmelerine-karsi-alacagi-tedbirler 5727ea449232b.jpg
afet ve acil durum yönetimi başkanlığı tarafından dagitilan bir broşür

--! spoiler !--
sakin olun
roket mermisinin önceden düşeceğini fark ettiğinizde çukur bir yere saklanın
patlama esnasında hedef küçültmek için yere çöküp, başınızı ve ensenizi düşen cisimlerden korumak için kapatın. ellerinizle kafanızı ve boynunuzu koruyun.
patlama sonrasında oluşacak toz ve dumandan etkilenmemek için ağzınızı bir mendil veya bez parçası ile kapatın. bağırmayın!
roket mermisi açık alana düştü ise ikinci bir mermi düşme ihtimalini düşünerek derhal olay yerinden uzaklaşın
kalabalıklardan uzak durun. kalabalıklar ikinci bir saldırının hedefi olabilir
--! spoiler !--
(0)71303 #2  #71303
ikinci dünya savaşında uçaklarla kafalarına bombalar yağdırılan ulusların yaşadıklarının yıllar sonraki simülasyonudur.
(0)71335 #3  #71335
işini bilmeyenlerin yaptığı bilinçlendirmedir. atılan roketler tip olarak ''hedef'' formatından yoksun, ancak çok iyi trigonometrik hesaplamalarla bir noktayı hedefleyerek vurabilecek seviyededir. o hesapları yapacak adam olsaydı, o roketler sokakta yürüyen insanların başına düşmezdi zaten. bölge insanının kısa vadeli alabileceği önlemler belli eğer her şeye rağmen orada yaşamak zorundalarsa, pencerelerine demir parmaklık yaptırmak ilk yapacakları iş olmalı. ikinci olarak duvarlarını ekonomik durumlarına göre güçlendirmeliler. örneğin 2000-3000 harcarım canımdan değerli değil seviyesindeki insanlar metal saclar yaptırtarak duvarlara mümkünse dıştan kaynaklattırmalılar. duvara bitişik olacak şekilde değil arada 5 cm'lik boşluk olacak şekilde ve o boşluk kesinlikle doldurulmamalı. roketin gücüne göre değişse de doçkalar dahil metale vurduğu an patlayacaktır, delip geçse dahi sonuç olarak duvar delinmeden atlatılır bir çok saldırı bu da hayatta kalmayı sağlar. sonra tabi o evde yaşanır mı? orası muamma.

yapılması gereken bir diğer iş de ağır işte çalışanların kullandığı korumalı kıyafetleri tercih etmektir. bunlar standart kıyafetlerle ücret olarak aynıdır. şapka görünümlü baret, metal destekli ayakkabı, darbeye kısmi mukavemet gösterebilen avcı tip kıyafetler ve mendil ne amına koyim? doğru düzgün herkes bir tane buff stili bir şeyi boynuna takıp dolaşacak. ayrıca burun yapısı itibariyle tozdan ölecek insan yoktur ama patlama anında göz yuvasına isabet edecek bir metal parçası beynine kadar yol alıp seni çok rahat mefta eder. bu yüzden punk gözlük tabir ettiğimiz, deniz gözlüğü gibi gözü kaplayan ama güneş ve koruma gözlüğü olarak kullanılan gözlüklerden eğer illa ki ''hadi len biz öyle şey takmayız'' diyenler de yine işçiler için satılan darbe koruyucu gözlüklerlerden edinmeliler.

çukur bir yere saklanmanın size hiç bir faydası olmayacaktır, o ne abuk sabuk, o nasıl bir fikir hiç gidip bir askere de mi danışmadınız? cidden anlamıyorum. aksine bir bombardıman ihtimalinde mümkün mertebe ağaçlık ve engebeli ya da kayalık bölgede siper almanız gerekir. o tip bir durumda hedeflenen bölgeler kendisini belli eder zaten, eğer bölgeden çıkış şansınız yoksa da binaların bodrum katlarına girmeniz akıllıca olmaz, o binalara 2 roket isabet edince yıkılacak gibi duruyorlar, enkaz altında kalıp ölürsünüz, aynı bok. mümkün mertebe bombardımanın yoğunlaştığı bölgeden uzaklaşıp, küçük gruplar halinde açık sokaklarda ve sürekli hareket halinde olmanız lazım. bombalar giderek yakınınıza düşmeye başladı ve bir yanınızdaki sokak bombardımandaysa, o çizgide kaldığınız müddetçe her an hedef olabilirsiniz, çapraz ve mümkünse önceden vurulup 5-10 dk aralığında hiç roket-bomba düşmemiş bir nokta belirleyebilirseniz ''zaten uçurduk'' mantığıyla ikinci bir saldırıyı yapacaklarını sanmıyorum, henüz bomba düşmemiş noktalardan daha az risklidir. tabii bu söylediklerim kör göze parmak atış yapan herifler için. yarın u.s.a. uçakları tepenizde uçarsa, siktir olup dağlara gidin orada örgütlenin böyle küçük şakalarla atlatamazsınız süpersonik savaş uçaklarını anasını satayım.
(0)Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: