son 24 saat

0
4 başlık / 4 entry
robb stark

robb stark

3681 #1  #3681
eddard stark'ın en büyük çocuğu ve varisi. babasının piç oğlu jon snow'la birlikte büyümüşler, hep en yakın arkadaş olmuşlardır. young wolf diye de anılır. kurdunun (dire wolf) adı grey wind'dir. dizide richard madden oynamaktadır.

--! spoiler !--

16 yaşında babasının namertçe katledilmesinin üzerine kendine bağlı lordlar tarafından kral ilan edilmiş, muhteşem bir komutan olmuştur. king in the north diye anıldı. 16 yaşıdna hiç mücadele kaybetmemiş, krallığın en güçlü adamı tywin lannister'ı savaş alanında dize getirmiştir. ama işte gel gör ki stark'tır, naiftir, onurlu bir gerizekalıdır babası gibi. tabi fazla onur ve bu derece naiflik, red wedding gibi olayları beraberinde getiriyor.

--! spoiler !--
(0)3701 #2  #3701
arkasına tüm kuzeyi almış yaldır yaldır ilerlerken tam zamanında aşık olmuş ve ergen triplerine girip kız için sözünden cayması sonucu taht oyunlarından erken çekilmiştir. biraz salaktır anlaşıldığı üzere.
(0)3716 #3  #3716
--! spoiler !--
söz verdği halde frey'in kızıyla evleneceğine salak gibi verdiği sözden dönmüş ve başka bir hatunla evlenmiş, böylece hem kendisinin hem de annesinin ve ordusunun sonunu hazırlamıştır. ulan evlen işte kızla, ötekini de metres yapardın misler gibi geçinir giderdin. salaklığının bedelini sadece kendi ödemekle kalmadı, bir sürü insanın da bok yoluna niyazi olmasına sebep oldu.

--! spoiler !--
(0)3747 #4  #3747
--! spoiler !--
her stark gibi onuru sebebiyle ölmüştür. birlikte olduğu kadını metres yapmayacak kadar onurludur. babası da başka biriyle birlikte olduğu için kendini hiç affetmemiştir.

--! spoiler !--
(0)70834 #5  #70834
robb-stark 57216ea3c7d6a.jpg
game of thrones'ta richard madden tarafından canlandırılmış olan, güller savaşı'nin efsane kralı 4. edward'tan hafif esinlenilmis karakter. babası ned stark'in tutuklanmasıyla birlikte sancaktarlarini çağırmış ve lannisterlara karşı savaş açmıştır. ancak stratejik hataları ve walder frey ve theon greyjoy gibi iki tane ağır orospu çocuğuna güvenmesi sebebiyle kendisine organ nakli yapılmıştır

(bkz: starklar)
(0)Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: