gündem

0
4 başlık / 4 entry
yıldırım akbulut fıkraları

yıldırım akbulut fıkraları

30284 #1  #30284
hakkını vererek gülebilmek için yıldırım akbulut'un başbakan olduğu dönemin gayet net hatırlanması icab eden fıkralardır.

yıldırım akbulut bir gazinoya gitmiş. onu gören assolist tabii hemen sahneden konuşmaya başlamış. efendim hoş geldiniz, var mı bir isteğiniz, okuyalım demiş. yıldırım düşünmüş, sabile demiş. sabile'yi oku çok severim onu ben. assolist saz arkadaşlarına bakmış aval aval. haber yollamış, öyle bir şarkı repertuarımda yok diye. yıldırım köpürmüş, yahu nasıl bilmez meşhur şarkı yok mu hani, eller ayır sabile, yollar ayır sabile, yıllar ayır sabile. meşhur işte, bilmeyen yok.
(0)30300 #2  #30300
hey gidi günler hey dedirten fıkralardır. nam-ı diğer "y kuşağı" olan 90'lılar daha anne karnına düşmeden önce, turgut özal ın binbir inat ve dalavere ile -hiç yabancı gelmedi değil mi?- cumhurbaşkanı olduğu tarihten itibaren anonim şekilde ortaya sürülmüştür. yerine bir kukla başbakan atayan merhum özal için en iyi aday yıldırım akbulut olmuş, adamcağızın yaptığı gaflara ve özal'ın noteri gibi davranmasına ithafen hazırlanmış fıkralar, ben gibi dönemin 70'liler üniversite-lise gençliğini ve 80'liler ilköğretim çocuklarını yerlere yatırmıştır. oysa ki yaşananlar aynen gezi deki orantısız zeka esprileri gibi tam bir güleriz ağlanacak halimize durumudur.
(0)Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: