ahmet davutoğlu

ahmet davutoğlu

Tümünü Göster [33]

26999 #1  #26999
akpli dış işleri bakanı.

göreve gelmeden önce stratejik deha olarak gazlayıp piyasa sürdüler.

bakalım yazdıkları ile pratikte uygulamaları ne kadar başarılı ;

20 temmuz 2012, gaziantep'te bombalı saldırı.(kimse gücümüzü test etmesin!!)
şubat 2007, rum yönetiminin akdeniz'de petrol aramaya başlaması
(kimse bizi denemesin!!)
ardı arkası kesilmeyen ermeni tasarılarının kabulü.
(gücümüzü sınamayın!!)
27 temmuz 2013, somali türkiye elçilik binasına canlı bomba saldırısı.
(kimse türkiye'nin kuvvetini test etmesin!!)
31 mayıs 2010, mavi marmara saldırısı
(kimse kudretimizi sınamasın!! kudret mi dedi o )
24 nisan 2013, ermenistan'da türk bayrağının yakılması.
(türkiye'nin gücünü sınayan, bedelini öder!!)
2013 boyunca, mısır'da yaşanan gelişmeler.
(kimse bizi test etmeyi aklından geçirmesin!!)
11 mayıs 2013, reyhanlı saldırısı.
(kimse türkiye'nin kuvvetini denemeye cür'et etmesin!!)
23 haziran 2012, suriye'nin türk savaş uçağını düşürmesi.
(kimse kudretimizi test etmesin!! aa yine mi sen )
2 haziran 2014, afganistan'da türk konvoyuna bombalı saldırı.
(kimse bizi test etmeyi aklına bile getirmesin!!)
7 şubat-20 ekim 2011, libya olayları
(kimse bizi denemeyi düşünmesin!!)
27 mayıs 2014, mogadişu thy güvenlik şefinin öldürülmesi.
(bizi test edenler gazabımızın tadına bakar!!)
2013 yılı boyunca ve halen suriye'deki olaylar.
(gazabımız şiddetli olur!!)
türkmenlere gönderilen insani yardım dolu (?) tır'ların durdurulması.
(bizi test eden, ceremesini çeker!!)
11 haziran 2014, ışid'in musul türk konsolosluğunu basıp, 49 çalışanı ve vatandaşı rehin alması.
(kimse türkiye'nin gücünü test etmesin!! nato sana söylüyorum ha)
sonuç: türkiye "çoktan seçmeli" bir ülke değildir. gazaplı ve azaplıdır, henüz gören olmasa da
(0)27184 #2  #27184
"ırak'da kaos varmış gibi gösteriliyor" açıklamasını yapan dış ilişkiler dehası(!)
birşeyden haberin yok bari tv izle, youtubea bak arkadaş!!
(0)30955 #3  #30955
dış politikayı sadece politikayla idare etmeye çalışan bakan.

lafla peynir gemisi yürümüyor maalesef, gücünü kullanman gereken yerde kullanacaksın. gücünü test edenlere gününü göstereceksin. kimse türkiye'nin gücünü test etmesin demek, tembel öğrencinin, hocam çok yoğunuz sizin vizeyi erteleyelim demesine benzemektedir. bu demek oluyorki testten kaçmanın sebebi, sonunda kalacağını bilme korkusu aslında.

sonuç olarak benim kanaatim, şu gücümüzü biran önce test edelim ki ne mal olduğumuzu bilelim biz de. korkunun ecele faydası yok. dünyadaki en güçlü bilmem kaçıncı orduymuşuz madem, görelim.
(0)30968 #4  #30968
her şeyi ben bilirim edasında bir insan. monşer monşer diyerek iş bilen tecrübeli bürokratları ayırınca, geriye kalanlarla bu kadar oluyor malesef.
(0)35665 #9  #35665
(bkz: stratejik derinlik)

vakti zamanında ankara'da katıldığım ümit özdağ'ın bir konferansında sayın ümit özdağ davutoğlu hakkında kendisine has esprili üslubuyla üç aşağı beş yukarı şunları söylemişti:

--! spoiler !--

davutoğlu'nun kaleme aldığı stratejik derinlik eseri gerçekten başarılı bir çalışma, önerileri zekice ama ahmet davutoğlu gibi bir dış işleri bakanı tek kelimeyle düşman başına.

--! spoiler !--
(0)35678 #10  #35678
çok itici be. tamam gül de iyi değil ama adam en azından hayret ediyor.
(0)35710 #11  #35710
hitabeti recep tayyip erdoğan kadar iyi olmayan ak parti genel başkan adayı. eğer chp genel başkanı muharrem ince olursa meydanlarda ince'nin davutoğlu'a fark atacağı 2015 genel seçimleri görebiliriz.
(0)40775 #12  #40775
"esnafı avm'lere kurban etmeyeceğiz" şeklinde ironik bir açıklama yapan başbakan.

iktidarınız döneminde sırf para dönsün diye inşaat inşaat diye diye avm dikmediğiniz köşe kalmadı haliyle ortada esnaf kalmadı, saate 3 liralık pil taktırmak için avm deki saatçiye gidiyosunuz 5 lira yerine 15 lira ödüyorsunuz neden? adam 5bin lira kira ödüyor onu çıkarmak için vatandaşa geçiriyor. kazanan kim? avm nin sahibi. neymiş avm lerde esnafa %5 kota ayıracaklarmış. bedavaya mı vereceksiniz o göt kadar dükkanları o esnafa? tabiki hayır.

avm'leri severim, durumu müsait olan hizmete ve ürüne ederinden daha fazla para ödeyip avmdeki otopark tuvalet kolaylığı, herşeyi tek bir çatı altında yapabilme rahatlığını tercih edebilir. ama siz olayın bokunu çıkardınız, şimdi geri çark ediyorsunuz.
(0)50016 #13  #50016
seçim mitinglerinde tayyibi aratmaya şekilde bağırarak ses tellerinin canını iyice okumuş. sesi çatlamak ile devlet bahçeli'nin ses tonu arasında bi yerlerde bu aralar. çatlamış halini merak ediyorum acaba educatedear'dan güzel bir remix gelir mi?
(0)51525 #15  #51525
soyadında buram buram karadeniz havası varken konyalı olması..tc siyasi ve dış ilişkilerinin en zorlayıcı dönemlerinden birine başbakan olarak girmesi alışılagelmiş siyasetçi tipinden uzak olması manidardır bence..sebebini bilmiyorum ama sempatim de yok değil kendisine..
(0)58976 #16  #58976
geometrisi iyi olmayabilir ama anlattıkları önemliydi. gümbürtüye gitmesin yazıyım da.

pyd ve ışıd, özgür suriye ordusuna karşı suriyede birlikte hareket ediyorlar dedi. bu demek oluyor ki büyük bir tiyatro sahneleniyor. ezber bozan bir söylem bu. güya pyd işıd'a karşı savaşıyordu suriye de. hatta kobane diye ortalığı ayağa kaldırmışlardı. ve ışıd'a karşı mucadeleleri dış başında desteklenmiş ve pyd meşru bir örgüt statüsüne getirilmeye çalışılmıştı. adeta kürtler kendi ''kurtuluş savaşını'' veriyorlardı. di mi? evet. ama kazın ayağı öyle değilmiş. söz konusu türkiye ve çıkarları olunca yedi düvel birlik oluyormuş. buna terör örgütleri de dahil. daha bugün abd, pyd ye uçaklarla silah atmış. rusya desen 58 operasyonun 55 ini esat kartışlarına yapmış. ışıd a değil. öso ve türevlerine.

diğer taraftan bombacıların kimliğinden bahsetti. soruşturma ve araştırmaların sürdüğünü ancak bir bombacının ışıd'a yakın olduğunu söyledi. diğer bombacıdan kimlik tespiti için kalan parçaların dna araştırmalarının sürdüğünü söyledi. ayrıca bomba patlamadan önce malum tweter hesaplarından bombanın patlayacağına yönelik twitler atılmıştı. bu hesaplar incelendiğinde; bu kişilerin paralel çeteyle ve pkk ile ilişkileri olduğunu saptadıklarını beyan etti.

şimdi bi içler dışlar yapalım o zaman. ülkeden cia destekli paralelci çetenin bağırsakları temizlenmeye çalışılıyor. meydanlarda barış barış diye bağıranlar sırtını pyd'ye yaslıyor. pyd militanlarını alman bnd örgütü eğitiyor. el kaide ve ışid, iran ve cia destekli operasyonlarla esad'ı destekleyip bölgedeki türk hakimiyetini zayıflatmaya çalışıyor. ışid bölgeyi istikrarsızlaştırmak için silahlandırılıp kendilerine çizilen sınırlardan biraz ileri gittiklerinde tepelerine abd uçaklarından bombalar atılıyor. iran da yakalanan el kaide bağlantılı timlere, türkiye'ye karşı operasyon yapılması için yapılan baskılar ve rüşvetler söz konusu. işıd'ın içindeki iranlı komutanlar isimleriyle biliniyor iken, rusya, akdenizdeki son varlığı olan suriye'yi kaybetmemek için esad'ı kolluyor ve esad ve baas hanedanlığının 50 sene evvel israil'i korumak için oraya atandığı da nal gibi ortadayken, abd ulusal güvenlik dairesi eski çalışanı edward snow ; işid'i cia, mi6 ve mossad'ın kurduğunu ve işid'in bölgede israil'in güvenliğini tesis etmek için amerika, ingiltere ve israil istihbaratıyla ortak çalıştığını söylüyor iken, mevcut hükümet mazlum halk bombalar altında telef olmasın diye sınırlarını açmış binlerce insanı ülkeye almış iken...açık açık konuşamadı başbakan malum dış ilişkiler. ama şunları söyledi amerika bizim müttefikimiz, rusya ise dost bir komşumuz ancak siz pyd yi silahlandırıyorsunuz. ve o silahlar bize dönerse bunun sonucuna katlanırsınız. ve pyd'yi de vurmaktan çekinmeyiz dedi.

yani siz putin'i översiniz ancak cenazenize (sn) ahmet gelir. çok bop'tan işler bunlar. fuat avni ve tayfası tarafından kamuoyu oluşturulup, algı yönetime girip devleti suçlamadan önce acaba ben papağan mı oldum diye kendine sormalı insan..

. allah yardımcısı olsun dediğim başbakan.
(0)66993 #18  #66993
stratejik derinlik adlı kitabını bugün bitirdiğim akademisyen. söyleyebileceğim tek şey bu kitabı davutoğlu'nun kesinlikle kendisi yazmamıştır. kitapta dış politikamız ile ilgili gayet mantıklı çıkarımlar, analizler ve stratejiler mevcut. yani akp'nin dış politika hamleleri ile uzaktan yakından alakası görünmüyor. rusya'nın eski sovyet cumhuriyetleri'ni bağımsız devletler topluluğu adlı ulus üstü oluşumda birleştirme çalışmasına benzer bir şekilde türkiye'nin de eski osmanlı toprakları olan balkanlarda ve ortadoğu'da türkiye'nin gücü ve yönlendirmesi ile yeni bir blok oluşturulması gerektiğini öğütlüyor (buraya kadar akp'nin politikası ile paralel) ve böylece çeşitli dini, etnik ve kültürel yakınlığımız bulunan balkan ve arap ülkeleri ile 21. yüzyılda daha güçlü bir türkiye'nun mümkün olabileceğini öngörmüş.
(0)66995 #19  #66995
zamanında neo osmanlıcı olduğu iddia edilen insan.
(0)67491 #20  #67491
adam mescid-i haram'da (kabe) miting yaptı yahu. gerçekten takdire şayan.
(0)Tümünü Göster [33]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: