world of warcraft

world of warcraft

Tümünü Göster [6]

19078 #1  #19078
ultima online ile ziyan ettiğim 4 yılın ardından önce bug dolu private serverda (bkz: wepla) başlayıp 2 ay sonra burning crusade'in yayınlanması ile orjinalini alıp oynamaya başladığım ve devamında gelen 4 yılda oynamaya devam ettiğim, gelmiş geçmiş en fazla hasılat yapmış blizzard şaheseri mmorpg.

oyunun gerek pve gerek pvp bakımından dengelerin oturduğu, eşşeğin bi tarafına su kaçırılmaya henüz başlanmamış olduğu dönem burning crusade dönemidir. insanların heroic run grubu toplamak/bulmak için şehir kanallarında saatlerce bağırdığı, sosyal yönün çok daha ağır bastığı, server içinde dostukların filizlendiği bu dönemden sonra wrath of the lich king paketi çıkmıştır. bu paketle birlikte otomatik grup arama gibi bir çok oyunu kolaylaştırıcı yenilik gelmiştir ve ufaktan tadı kaçmaya başlamıştır.

wotlk de bir süre raid yaptıktan sonra gerek yaşın ilerlemesi ve oyunlara olan ilginin azalması, gerekse oyunun sürekli item kas,raidleri bitir,yeni patch gelsin,yeni raid gelsin daha iyi itemlar gelsin şeklindeki döngüsünün baymaya başlaması ile hardcore oynamayı bıraktım. sırf meraktan ve eskiye olan özlemimden dolayı cataclysm ve mists of pandaria eklentilerini de alıp max levele 1-2 karakter getirip heroicleri tamamlayıp tekrar bıraktım.

nagrand da sabahlara kadar yapılan element farmlar eşliğinde guild arkadaşları ile dönen geyikleri özlerim...
(0)



26127 #2  #26127
eve döndüğüm an hesabı aktif edeceğim oyun. özellikle warlords of draenor adlı yeni pakette gelecek olan görsel upgrade ile beni gaza getirmiştir ki öyle bir gaza geldim ki yeni artbook u için collector edition versiyonunu alacağım paraya kıyıp. nedengir bilinmez range karakter oynamayı sevemiyorum arkadaş.

bırakanlara ve takip etmeyi kesenlere duyurulur ; 90 level boost geliyor. iyi yanıda var kötü yanıda bilemiyorum.
(0)



61919 #3  #61919
2004 yılından bu yana the burning crusade ; wrath of the lich king ;cataclysm ;mists of pandaria ;warlords of draenor olmak üzere 5 adet expansion pack çıkmıştır ve burning crusade günlerini hatırlayan hemen herkes o günleri, tüm zorluklarına , uzun uzun beklemelerine, bir şehirden bir şehire süren zorlu yolculuklarına, kısıtlı dungeon yapabilme imkanlarına rağmen çok sever. o günlerde bitirdiğim dungeonları , bugün bile kimlerle nasıl temizlediğimizi çok iyi hatırlıyorum. hatta bir keresinde bir dungeonda açılması gereken bir kapıyı açamamış, game masterdan yardım istemiştik ve gm yanımıza kadar gelmiş , kapıyı bize açtıktan sonra grupla takılıp, ağzımızı açık bırakacak atraksiyonlar sergilemiş; en sonunda da hepimizi korsan kılığına sokup gitmişti.insanların samimi olduğu , hakikaten sıcak bir ortamı vardı. wrath of the lich king expansionunun ise en muhteşem tarafı konusuydu. icecrown citadel raidlerine eğer ki hardcore oyuncularla beraber katıldıysanız, dünyanın en eğlenceli ve en stresli raidlerine katılmışınız demektir; ancak o günlerde kafanızın tepesinde kingslayer diye bir title ile ,o zamanların populer şehri dalaran sokaklarında dolaşmanın verdiği gurur da paha biçilmezdi. cataclysm bana göre hayal kırıklığından öteye gitmemiş; onun ardından çıkan mists of pandaria ise işin bokunu çıkarmıştır. son expansion warlords of draenor ile garrisonlar eklenmiş,karakterlerimiz ev bark sahibi olmuş ancak ortam farmvillee dönmüştür. ağustos 2016 da legion diye adlandırılacak olan altıncı paketin yolda olduğu son blizzconda duyurulmuştur.
(0)



76009 #4  #76009
son birkaç gündür legion oynuyorum; bu expansion gerçekten güzel olmuş. en beğendiğim özelliği classınıza ve hatta talentinize göre questler veriliyor, hikaye falan da çok güzel.
bir diğer güzellik yeni class, demon hunter; direk 98 level dan başlıyor. (tabi eğer o serverda belli bir levelın üstünde karakteriniz varsa) ayrıca server başı tek demon hunter oluşturabiliyorsunuz. (hem horde hem allience olsun olmuyor).
star warsdaki light saber gibi burada da artık tek silahiniz var. classınıza ve talentinize göre elinize bu silahi alıyorsunuz, questlerle falan bunu geliştiriyorsunuz -ki bence bu çok güzel bir şey. galiba ilerde birtakım questler var , bunlar tamamlandığında silahin görünümü değiştirilebiliniyor istenirse.
yalnız hikaye çok acıklı. son dönemlerde bozulduğunu düşündüğüm lore çok güzel toparlanmış. oynadıkça oynayası geliyor insanın.
dungeonlar da güzel olmuş. eskiden ilk girildiğinde baya bir uğraştırırdı, şimdi daha rahat geçiliyor ama güzel, insanı panderiadaki gibi gıcık etmiyor. levelım yetmediğinden henüz raidlere girmedim,oralar nasıl bilmiyorum.
dediğim gibi hikaye pek acıklı. dün gece exodar'a gittim , zavallıların haline çok çok üzüldüm. kısacası koskoca azeroth bile 12 senede ne hale geldi, dark portaldan giriveriyor nerde ne kadar karanlık ,pislik varsa. bir de etraf yeşil yeşil fel içinde kalmış....
ama en azından elimizden bişey geliyor , gücünüze uygun bölgelerde , gücümüze göre kötülükle savaşabiliyoruz.

for the allience!
(0)



80214 #5  #80214
keşke alter sözlük yazarları da oynasaydı da , aynı guildde olup raid falan yapsaydık beraber dediğim oyun.
(0)



80216 #6  #80216
keşke vaktim olsa da dünyadan soyutlanmış bir şekilde mutlu mesut saatlerce oynayabilsem. kim ne derse desin gelmiş geçmiş en başarılı mmorpg'dir (en azından ticari anlamda)
(0)



Tümünü Göster [6]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: