17 mart 2014 chp tunceli mitingi

17 mart 2014 chp tunceli mitingi

Tümünü Göster [1]

75332 #1  #75332
17-mart-2014-chp-tunceli-mitingi 57f57fe11eafd.jpg
30 mart 2014 yerel seçimleri öncesinde gerçekleştirilen efsanevi miting.

efsanevi çünkü diğer chp mitinglerinden farklı olarak alanda bir tane bile türk bayrağı ve atatürk flaması yoktu. gerçekten işsizliğimin tavan yaptığı gecenin sikinde dikkatle inceledim ama yoktu. hadi çoğunun aslı türkmen olduğu halde aslını inkar eden dersimlilerin türk bayrağını almaya gönülleri razı olmuyor ama koskoca chp alana bir tane bile atatürklü flama ve türk bayrağı asamamış mıdır yahu?

tunceli'yi bilenler bilir tunceli'de mitinglerin yapıldığı alanda bir adet seyit rıza heykeli bulunur. hani chp tek parti iktidarında devlete isyan edip de chp'nin güç bela bastırdığı dersim isyanının elebaşısı seyit rıza'dan bahsediyorum. gerçi miting mecburen o meydanda gerçekleştirilmiş ama seyit rıza'nın gölgesi altında chp mitingi gerçekleştirilmesi de şahsıma ayrı bir efsanevi gelmiştir.

sonuç itibariyle yerel seçimde il belediyesini %42 küsür oyla bdp kazanmış olup chp'nin oyu ise %30.8 küsürlerde kalmıştır. akp ise %9'larda kalarak sanırım türkiye'deki en düşük oy oranını bu ilimizde almıştır.

tunceli'nin 9 ilçesinin 4'ünü chp 2'sini bdp 1'i akp 1'i de ödp kazanmıştır. bir tane de komünist belediyemiz vardır. (bkz: ovacık)
(4)Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: