17 şubat 2016 ankara patlaması

17 şubat 2016 ankara patlaması

Tümünü Göster [15]

67743 #2  #67743
pkk yapmış gibi duran saldırı.
not tahmin
(0)
67744 #3  #67744
çok fazla eski model el kaide stili saldırılara benzeyen saldırı ama şuan için mantıksız.

muhtemelen pkk'dır.
(0)
67747 #4  #67747
arkasından %90 pkk çıkacak olan saldırıdır. ypg'nin vurulmasına tepki amacıyla yaptıklarını düşünüyorum.

yine şehit adı altında yok yere öldü en az 5 tane can. allah rahmet eylesin.
(0)
67748 #5  #67748
yayın yasağı gelmiştir.
(0)
67749 #6  #67749
yayın yasağıyla beraber tesadüfmüdür bilmiyorum ama sosyal medya sitelerinde inanılmaz bir yavaşlık başlamıştır. erişimi tamamen engellemeden kasıtlı yavaşlatma ile bilgi yayılmasını önlemeye çalışıyor olabilirler.
(1)
67750 #7  #67750
pkk, ydg-h, mlkp, dhkp-c'nin eylem pratiğinde yapılabilecek eylemdir. o bombanın patlamasının tek sebebi kürdün iğrenç varlığıdır.
(0)
67752 #9  #67752
son açıklama ile ölü sayısı 18, yaralı sayısı 45 imiş.
(0)
67753 #10  #67753
videonun sonunda yorum yapan şahıs patlamayı özetlemiş.
(0)
67756 #11  #67756
rus istihbaratından ağır pirelendiğim saldırı. kürtlerin terör örgütü ya da türklerin ya da arapların terör örgütü olması önemli değil, hepsi yabancı istihbaratlar tarafından yönetiliyor sonuçta. gel gelelim saldırının hava kuvvetleri'nin servisine yapılması aklıma düşen uçağı getirdi. bu kadar dakik ve takip edilmiş bir süreç olmasına bakarsak, işin içinde kesinlikle ciddi bir istihbarat faaliyeti olduğunu fark edebiliriz zaten. benim asıl merak ettiğim, hakan fidan adlı şahıs ne iş yapmaktadır? rte'yi kaset vb. bir şeyle tehdit ettiğini düşünüyorum bu adamın. mit kurumsal olarak resmen ortalıkta yok, polis hakeza öyle. metrobüs çıkışlarında milletin donunda uyuşturucu arayacağınıza bir zahmet o aramaları doğru noktalarda ve bölgelerde yapın. iddia ediyorum o patlamada yer alanlar hayatları boyunca polis tarafından çevrilmemiştir, halbuki hayatı boyunca suç işlememiş olan ben her defasında bir takım çirkin davranışlarla üst aramasına tabii kalıyorum. emniyet genel müdürlüğü de aynı şekilde sınıfta kalmıştır. polis vasıfsız çeteler gibi sağda solda eli ayağı kendinden düzgün olan insanları çevirip üst araması üzerinden ego tatmini yapan bir oluşum halini almış, mit desen lağvedildi diye haberi çıksa kimse yadırgamaz. resmen bir gram istihbarati kırıntı yok adamlarda, peki bu ülke bu kadar herifi neden besliyor? diye soru geliyor aklına insan olanın. başkentin göbeğinde patlama olduğu gün bu devletin kolluk kuvveti takım elbiseyle evrak çantamla benim üst aramamı yaptı. siktiriniz gidiniz efenim. ya polis olun doğru düzgün ya siktirin gidin, ya doğru düzgün istihbarat faaliyeti yürütün ya siktirin gidin. cibuti mi lan burası? ben böyle teşkilata bırak istihbaratın tuvaletin sorumluluğunu vermem. allah bilir hala düşmanlara karşı istihbarat kasacaklarında burada benim ettiğim küfürü okuyorlardır, o bombayı patlatan sizin gibi bir yavşak çünkü onu almayın takibe, olmayan el bombalarını varmış gibi gösterip komutan tutuklatın siz, sizin işiniz bu çünkü.

ülkenin ciddi sorunlarla uğraşmak yerine basit şeylerle vakit geçiren emniyet ve istihbarat birimlerinin önleyemediği, ahlaksız, vatansız ve kişiliksiz insanların gerçekleştirdiği saldırıdır. uyrukları ne olursa olsun, soyları tükensin, sülalesinin kalanları hadım edilsin. allah kalanlara sabır, yaralılara şifa versin. umarız ölü sayısı artmaz ve daha fazla üzülmeyiz.
(2)
67782 #12  #67782
hava komutanlığında yapılması, azmettiricinin kim olduğunu gösteren patlama.
(0)
67785 #13  #67785
sorumlu doğal olarak hükümettir. ve hükümetin istifa gerektirecek kadar ciddi bir istihbarat ihmalidir.
ama bir yandan da bu işi hükümetin kendisinin yaptığına ciddi ciddi inanan bir kitle var sosyal medyada, ekşisözlükte. bu algıyı da sosyal medyadaki hdp trolleri yaratıyor. fail gerçekten de hükümetin açıkladığı gibi ypg olmayabilir. başka bir örgüt ya da devlet olabilir. ama devletin kendi askerini bombalayabileceğini düşünen bir muhalefet maalesef düşünemiyor demektir.
(0)
67856 #14  #67856
bizleri medya üzerine uzun uzun düşünmeye ve tartışmaya yiten üzücü olaydır. yazılı medya üzerinde akp'nin hegomanyası olduğu bir gerçek fakat, sosyal medya için aynı şeyi söylemek mümkün değil. zira, sosyal medyada açık ara ile hdp'nin borusu ötüyor. bunu sistemli bir şekilde yönetildiğini tahmin etmek zor olmasa gerek.

ülke içerisinde öyle bir algı oluşturuluyor ki; memleketteki herhangi bir kesime karşı bombalı saldırı olduğu zaman, hiç bir belge ve açıklamaya dayanılmadan suçlu ilan ediliyor: '' devlet''!

devleti suçlayanların kullandığı argümanlara bakın; yıllardır kürt hareketinin dilinden düşmeyen söylemler, ifadeler, açıklamalar...
ve buna destek çıkan tatlı su solcuları ile durum iyiden iyiye saçma bir hal almaya başlıyor. devlet ve hükümet gibi kavramların epistemolojik kökenlerini bilmeden topyekun varlığımızın, özgürlüğümüzün ve bütünlüğümüzün teminatı olan kutsala karşı savaş açılıyor.

içim acıyor gerçekten. yazık, çok yazık...
(0)
76520 #15  #76520
1. yıl dönümünde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz.
(0)

Tümünü Göster [15]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: