20 yaşında gerilla anası vs 20 yaşında asker anası

20 yaşında gerilla anası vs 20 yaşında asker anası

Tümünü Göster [4]

58022 #1  #58022
anne olarak yaşadıkları acının benzer olması dışında (sonuçta terörist de olsa evlat evlattir) karşılaştırma yapmanın anlamsız olduğu versus
(0)
58057 #2  #58057
anne annedir amennâ. bu leş kargalarını vatan, millet, bayrak duygularından yoksun bırakan kimlerdir? yoksa teröristleri dağdaki domuzlar mı sahiplenip anneliğe devam ediyor? son olarak anlıyoruz ki teröristleri doğuran anneler sadece tohumlama işlevi görmüş olup, sulaması ve büyütmesi domuzgillere kalmıştır.

annelik kutsaldır.
(0)
58074 #3  #58074
annenin mentalitesine göre değişen bir durumdur. kürt anası tüm gerçeklerin farkında ise masum insanları kendi isteği ile öldürmek için dağa çıkmış oğlu için "bağrına taş basacak" kadındır. oğluyla aynı zihniyette ve ona destek de çıkıyorsa maalesef insanlık düşmanıdır.

asker anasının oğlunun ise seçim şansı yoktur, yaşı gelince öyle ya da böyle askere alınacaktır. kendisine verilen emirleri yerine getirecektir. siyasi görüşlerinin, hayata karşı duruşlarının bu konuda pek bir önemi olmayacaktır zira askere alınma hususunda "pasif" konumdadırlar.

not: genç bir oğul sahibi anne olarak söyleyeyim ki anaların, kadınların, şunun bunun "kutsal" tarafı yoktur. annelik doğa kanunudur, cinsel faaliyetin doğal bir sonucudur. eğer olacaksa "insanlık" olmalıdır. yavrusuna en temel, evrensel etik değerleri öğretmeyen, tam tersi davranan annenin yaptığı şey, toplumun içine dinamit koymaktan başka bir şey değildir.
(0)
58100 #4  #58100
daha geçen cuma aslan gibi bir delikanlının selası okundu bizim oralarda . şehit bu sefer mahallemize kadar gelmişti . baktım ; anasıyla gülümserken , öleceği aklına gelmemişti belli ki .. anasını düşündüm , varsa yarini , kardeşini .. ben de ablayım , yeğenim var .. tahayyül edemiyorum , çok zor bir acı olmalı .

tersi olsaydı şayet , bir terör örgütü mensubunun öldüğünü haber alsaydık o anaya da üzülürdüm . analar tahtını yapıyor ama bahtını yapamazmış . çoğu ananın da zaten tüm bu olup bitenlerden haberi yoktur . akşama ne pişirsem , ayı nasıl çıkarsam diye düşünüp duruyordur . bu lanet savaşta ne yazık ki olan garibana oluyor .
(0)

Tümünü Göster [4]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: