24 mayıs 2014 gökçeada depremi

24 mayıs 2014 gökçeada depremi

Tümünü Göster [8]

22853 #1  #22853
ilk gelen bilgilere göre merkez üssü ege denizi olan depremin büyüklüğü 6.7...
(0)
22855 #2  #22855
istanbul anadolu yakasında kuzey ilçelerde hafif hissedilmistir.
(0)
22867 #3  #22867
antalya 'da hissedilmemiştir.
(0)
22891 #5  #22891
sebebinin ben olduğuna inandığım deprem.

bugün okula gitmek için zincirlikuyu'da otobüs bekliyordum. birden aklıma şu düşünce geldi: "şimdi burada deprem olsa nereye kaçarım?" o an başladım, otobüse binene kadar etrafımı gözlemledim. "şuraya koşarım, ama yok yok o zaman şu bina başıma yıkılır. en iyisi öbür tarafa koşayım, ee ama orada da arabalar var" gibi planlar yaptım ve itiraf ediyorum, eğlendim. can sıkıntısı nedeniyle kafamda kurguladığım bu küçük oyunumun üzerinden 1 saat bile geçmeden deprem oldu. yalnız önceden planladığım hiçbir şeyi yapamadım çünkü deprem anında beşiktaş'taydım ve uzun uzun düşünmeye vaktim yoktu. bu sebeple sadece oturduğum yerde mal mal etrafa bakınmakla yetindim, aniden gelişen olaylar karşısında hareket etme kapasitesizliğime kendim de şaşırdım.

yani sonuç olarak sizlere bir özür borcum var. bu hastalıklı düşüncelerimin doğayı bu denli etkileyeceğini tahmin edemezdim. şu an bakırköy'e doğru yoldayım. beynimi uyuşturmaları için bir ilaç vermelerini rica edeceğim. artık benim yüzümden başkaları korksun istemiyorum. sevgiler.

not: işbu entry depremde can kaybı yaşanmadığı ve herkesin bu depremi en fazla korkarak atlattığı göz önünde tutularak yazılmıştır. yoksa insanların canının yandığı bir olayla dalga geçmek ilgi alanım dışında kalmaktadır. ayrıca allah korusundur, devamı gelmesindir.
(0)
22919 #6  #22919
beyler çankırıdan bile hissedildi
(0)
22921 #7  #22921
hissetmesem de, yine, yeniden büyük kabusu hatırlatan depremdir. bundan yaklaşık 4-5 ay önce antalya körfezi açıklarında benzer büyüklükte bir deprem olmuş, herkesi çok korkutmuştu. yani o bölgelerde yaşayan insanları az çok anlayabiliyorum..

1999 depremi tüm zamanların en büyük felaketlerinden biriydi hiç şüphesiz, yaşı 20 'den büyük herkesi derinden etkileyen olaydı, ne zaman bir deprem haberi görsem, içim cız eder bu sebepten. şehirlerde şiddetli bir biçimde hissedilmese de, hemen hemen hiç ciddi maddi hasar olmamasına karşın, 200 'ün üzerinde yaralıyı ancak, deprem konusunda hala ve hala çok bilgisiz ve bilinçsiz olduğumuza ve hala ve hala binalarımızın sağlam olmamasına bağlayabiliriz. zira, orta şiddetteki depremlerde bile bina öyle bir sallanıyor ki, yıkılmasa bile insanlar panikten ne yapacaklarını şaşırıyor.

herkese geçmiş olsun..
(0)
22935 #8  #22935
tekirdağ'da kırmızı ışıkta yakalandığım arabayı sağlam sallayan depremdir. herkese geçmiş olsun önemli olan can ve mal kaybının olmamasıdır.
aynı zamanda 17 ağustos 1999 gölcük depremini hatırlatmış olup önlemlerinizi alın ben burdayım diyen depremdir.
(0)

Tümünü Göster [8]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: