28 Ekim 2014 Ermenek kömür ocağı kazası

28 ekim 2014 ermenek kömür ocağı kazası

Tümünü Göster [4]

43340 #1  #43340
28-ekim-2014-ermenek-komur-ocagi-kazasi 544fcfdbb97c1.
karaman'ın ermenek ilçesindeki bir kömür ocağında bugün öğlen saatlerinde vuku bulmuş kaza. an itibariyle 18 işçi mahsur durumda.

kaza kabaca şöyle olmuş: işçiler yerin 350 metre* altında çalışırlarken yer altı suları birden çalıştıkları yere dolmaya başlamış. suyun yüksekliği 50 metreye kadar ulaşmış durumda. işçilerin bu gibi kazalar için yanlarında taşıdıkları maskeler ise iki saatlikmiş.

şuradan olay yerindeki görüntülere ve videolara erişebilirsiniz.
(0)
43345 #2  #43345
kazanın gerçekleştiği yerde seçim olsa akp'nin alacağı gerçeği, kazanın kendisi kadar acıtır.
(0)
43384 #3  #43384
doğma büyüme karamanlıyım. karaman insanı tipik anadolu insanıdır. akp'ye oy verirler. düşünme yeteneklerini fazla kullanmazlar.

gelgelelim kazaya. soma'dan hiçbir farkı olmayacak. mahsur kalan insanlar çoktan öldüler. kurtarma çalışması değil cansız bedenleri çıkarma çalışması devam ediyor. basın her zamanki gibi gerçeği yumuşatıp çarpıtacak. ölü sayısı az gösterilecek vesaire.eğer ben bu memleketi tanıyorsam bir tek adam çıkıp da hak hukuk adalet demeyecek. ailelere para verilip susturulacak. zannetmiyorum ki bir baba bir anne çıksın adalet istiyoruz desin. bi kaç aya unutulacak bu kaza ne de olsa bu tarz benim'de kimin eleneceği daha önemli. çünkü bu amına koduğumun ülkesi böyle bir yer. bu ülkede milli hafıza denen bir şey yok. günlük gündemlerle bize dayatılan neyse onu düşünüyoruz. neyse fazla uzatmanın manası yok. bakanımızın da dediği gibi "allahtan ümit kesilmez.". bala göte yaşıyoruz şu memlekette amınakoyim.

edit:
--- alıntı ---

maden ocağınının, torba yasa'nın yürürlüğe girmesinin ardından kapatıldığı, ancak 15 gün önce yeniden üretime başladığı ve sahibi olan saffet uyar'ın, 2009 yılında akp'den belediye başkanı adayı olması gibi bilgiler gelmeye başladı.

--- alıntı ---
(0)
43386 #4  #43386
http://www.radikal.com.tr/t...

--- alıntı ---

burada yaşam odası var mıydı?

s.u.: yaşam odası yoktu, ilk yardım odası vardı. hemen yakınlarında... fakat oraya girseler de su gelirse kurtulamazlar, su dinlemez. ancak aşağıdan yukarıya sürme bacaları var, oraya çıktılarsa kurtulma şanslar var. oldukları yerde kaldılarsa kurtulma şansı görmüyorum.

onlar suyun altında mı kaldı?

s.u.: büyük bir ihtimal suyun altında kaldılar, evet.

umut var mı?

s.u.: daha umudu kesmedik. içeride kaçacak yerler var, oralara kaçabildilerse, suyun gücüne dayanıp da kaçabildilerse, oralarda hayat devam edebilir. ama sudan kaçamadılarsa, orada, herhalde.... başka bir şey yok.
.
.
.
wall street journal türkiye ’nin haberine göre; 900 bin liralı sermayeli şirketin ve tek pay sahibiolan saffet uyar uyar, 2009 yılında karaman’a bağlı güneyyurt için akp ’den belediye başkanlığına aday olmuş ancak seçimi kaybetmişti. uyar daha önce 1994 ve 1999 seçimlerinde belediyenin başkanlıklarını kazanmıştı.


--- alıntı ---
(0)

Tümünü Göster [4]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: