30 ocak 2018 ttb yönetimin gözaltına alınması

30 ocak 2018 ttb yönetimin gözaltına alınması

Tümünü Göster [3]

80526 #1  #80526
20 ocak 2018 zeytin dalı harekatı'na karşı yayınladıkları bildiri sebebiyle gerçekleşmiş olan
Savaş bir halk sağlığı sorunudur!
Türk Tabipler Birliği yönetimine gözaltı

şimdi denebilir ki bir meslek örgütünün doğrudan kendi alanı olmayan bir konu hakkında üyelerinin doğrudan fikirlerini almadan beyanatta bulunması yanlıştır.
doğru..ancak üyeler bu durumdan rahatsızsa olağanüstü genel kurulda ya da başka bir mekanizmayla mevcut yönetimi değiştirebilir. gözaltına almanın neresi çözüm?

“bunlar 20 ocak 2018 zeytin dalı harekatı'na karşı çıkıyor”
herkes her konuda aynı fikirde olmak zorunda mı?

velev ki samimiyetsizler şu bu...bu insanlar alenen başkalarını şiddete mi çağırmış, elinize silah alın askeri vurun mu demiş ya da dernek parasını örgüte mi aktarmış?
ifade özgürlüğü zaten bizim ya da genel olarak toplumun katıldığı fikirler için değil aksine toplum tarafından reddedilen fikirler için anlamlı bir kavram.
aslında ifade özgürlüğü özünde kapitalist bir kavram. pınar marka mayonezi sevmiyorsan, almazsın olur biter..gidip fabrika müdürünü “ne biçim mayonez üretiyorsun” diyip gidip vurmuyorsun. fikirler de bundan farklı değil
(0)
80529 #2  #80529
insanın yüreğine su serpen bir haber.

nedense bu barış sevdalıları, ne zaman tsk pkk hedeflerini vurmaya başlasa, barış hemen şimdi içerikli duyurular paylaşıyor.

tesadüfün böylesi!
(0)
80530 #3  #80530
bir terslik olduğunu düşündüğüm olay. operasyonu gerekçeleriyle beraber haklı bulan biri olarak operasyonu desteklemeyenlerin de kendilerini özgürce ifade edebilmeleri gerektiğini düşünüyorum. demokrasi çok sesliliktir. 80 milyon insanın recep tayyip erdoğan ne düşünüyorsa onun gibi düşünmesini beklemek hem mümkün değildir hem de sakat bir davranıştır.

ha kendiniz gibi düşünmeyenlerin zindanlara boylamasını savunuyorsanız hiç kusura bakmayınız dostlar, siz demokrasiden nasibinizi almamışsınız demektir. "evet ulan demokrasiye inanmıyorum" diyorsanız, o da sizin düşünceniz elbette; ama feto da demokrasiye inanmıyordu hatırlatırım.
(4)

Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: