30 yaşından sonra insanın zevklerinin değişmesi

30 yaşından sonra insanın zevklerinin değişmesi

Tümünü Göster [4]

16805 #1  #16805
kimine göre doyumsuzluk, kimine göre ise kendini bulma, kendinle barışma. eğer bu değişimler çok nadir veya bir defalık ise kendini bulma oluyor sanırım. dinlediğim müziklerden izlediğim dizilere, okuduğum kitaplardan giyime, yaşama, dine bakış açısından ideolojik değişimlere kadar çok geniş bir alanı kapsar. en azından benim içimde olduğum süreç böyle. gerçi kötü yerlere varabiliyormuş bazen işi sonu ama şöyle bir şey var, sonunu düşünen kahraman olamaz. zaten kahraman olmaya falan da çalıştığını sanmıyorum ben değişim içerisinde olan insanın.
(0)16861 #2  #16861
"siz bir de kırk yaşından sonrasını bir görün" dedirtendir... otuz yaş sonrası, günümüz insanının ortalama ömrü ile kıyaslandığında çok da fazla değildir ancak iş kırkı yavaştan geçmeye başlayınca, seksen küsürlük bir ömrün yarılanmasını düşündürtür. insana durmadan felsefe yaptırır, hayat konusunda daha bir "large" duruma getirtir ve tabii zevkler de etkilenir...
(0)16869 #3  #16869
çoğu insanın başına gelecek durumdur. kendimde gözlemlediğim ilk değişim, bilgisayar oyunlarından alınan zevkin azalması, eğlenmek için gerçek hayatta varolan aktivitele arayışına girmek. eskiden anne baba ile geçirilen vakit sıkıcı olurken artık daha bi kıymetli geliyor sanki.
(0)16875 #4  #16875
değişmeyen tek şey değişimdir sözünün ispatıdır bir nevi. eskiden aile ile seyahate çıktığımda en sevmediğim aktivite yürümek, müze gezmekti. şimdi ise tam bir 180 derece dönüş ile en sevdiğim aktiviteler haline geldi.

şimdi bir yere gittiğimde sabah çıkıp bütün şehri akşama kadar geziyorum, ister patagonya olsun ister hatay bu hiç değişmiyor. tarihini okurum, müzesine giderim, kütüphaneye kapatır kendimi geçmişini araştırırım.

şikayetçi de değilim bundan, mahalle baskısına da bağlamıyorum bunu ailemden de çevremden de 10 yılı aşkın süredir uzakta, tek başıma yaşıyorum. ne tetikledi bunu derseniz, bir ara istanbul hasretim o kadar büyümüştü ki kendimi şehrin geçmişini arşivlerden tararken bulmuştum. çok da hoşuma gitmişti bu aktivite.

eskiden olsa van için, antep için, hatay için "of ne sıkıcı şehirler" derdim. şimdi ise gidip karış karış gezmek isterim.
(0)Tümünü Göster [4]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: