400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı

400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı

Tümünü Göster [10]

53436 #1  #53436
rte'nin mevcut durumdan kar elde etmeye yönelik bir sözüdür...

bu saldırıları rte'nin organize ettiği, pkk'nın masum ve barışçıl olduğu, hdp'nin, pkk'dan bağımsız olduğu anlamına gelmez.
(27)
53443 #2  #53443
"400 vekilin ne alakası var akp'yi değil devleti savunuyoruz taam mı" minvalinde tespitler yapan arkadaşlara duyurulur...

gerçi başlığı açan arkadaş da konuya değinmiş ama olsun; gerçeği haykırarak anlatmayı gerektirecek bir dönemdeyiz.

not: "umarım bu olaylar sandığa da yansır." diye de eklemiştir.
(0)
53444 #3  #53444
hurriyet'in ilk haber şekli şöyle olan söz:
http://fs2.directupload.net...
edit: allesin wasser: zamanında sağlık bakanı ekşi'de iken golü çakmıştı; şimdi reis gol atıyor. hala akp'yi mi savunuyorsun? adam gol diyor.fuat avni gene haklı çıktı.
(7)
53485 #4  #53485
ne hikmetse yandaş medya gibi doğan medyasının ve ekşi sözlük gibi platformların da insanların beynine kazıdığı rte beyanı. bak arkadaşım doğu'da on yıllardır büyük bir ayaklanma için gerek içten gerek dıştan gerekli ortamın oluşturulduğunu köydeki eşek bile biliyor.

olayların zamanlaması ve pkk'nın bu kadar azıtmasındaki suç hükümetindir ama sen verilen şehitlerin sorumlusu olarak pkk'yı değil de hükümeti ön planda gösteriyorsan en az o pkk kadar hainsin hiç kusura bakma. bu yalan propagandaya alet oluyorsun.

zaten bu hdp'liler sanki gelen şehitlere üzülüyormuşçasına sağda solda yazılar yazıp milleti askerlikten soğutmaya ve barış goygoyları yapmaya başladılar. merak etmeyin ne çevirrdiklerini çok iyi biliyorum. hepsi aynı anda söylem değiştirdi. ulan aynı yerden yönetilen sümüklü böceklersiniz. aynı anda kabuk değiştiren aynı şeyleri tekrar eden mahluklarsınız. diyecek söz bulamıyorum.

merak etmeyin bu millet ne badireler atlattı sizin gibi çakallara terk etmeyecek toprağını. 20 değil 250 bin tane şehit vermiş çanakkale'de yine yar etmez.
(0)
53487 #5  #53487
ilk başta benim de tepki verdiğim ancak terör eylemleri için söylenmemiş olan söz. erdoğan'ın eleştirilecek zibilyon tane hareketi vardır, mesela şehit babası için karaktersiz demiştir, bunu oturalım saatlerce eleştirelim. ama burada erdoğan'ın lafı gerçekten de biraz çarptırılmış. bizim gibi insanların görevi çarpıtma enformasyonlara geçit vermemek olmalı. değilse kimin ne şekilde düşündüğünü gayet iyi biliyoruz, ancak muhalefet yapacaksak bunu gerçek veriler üzerinden yapmalıyız. aksi taktirde bu gibi gerçek dışı haberler bu insanlara avantaj kazandırır.
(2)
53489 #6  #53489
tuhaf duygular hissettiriyor.saat üç buçuk. neden buradayım yine bilmiyorum, ama bu sefer hislerim farklı, daha karanlık, huzursuz, yaralı, uyuyamayışımın sebebi bilinmezlik belki de, düşüncelerinizin en kuytu köşelerinden sürekli size fısıldayan, bir şeyleri atladığınızı düşünmenize sebep olan habis. habisin oluşturduğu on dört hayali suret. on dört kahve göz, on dört siyah saç, hayal gücüm hiç kuvvetli değildi zaten. uyanık olmak için on dört sebep, rakam veriyoruz toprağa, onların adı yok. birkaç mehmet, bir çok dinlenememiş şarkı, yazılamamış kitap, söylenememiş aşk, yüzlerce tutulamamış söz onlarca yanında olunamamış dost. on dört korkmuş çocuk.yüz yıllık hayaller, yirmi yıllık yaşamlar. hayat verebilecek iken, ölümün kuklası olmuş bir "şey" tarafından tamamlanmalarına izin verilmemiş on dört kitap. başım dönüyor, rüyada mıyım ? otuz yıllık savaş. insanlar ekranlarda bir şeyler söylüyor, kusmak istiyorum. bir karanlık suret dört yüz karanlık koluyla on dört soluk bedeni bir yere götürmeye çalışıyor. adlar yok. rakamlar var. histeri mi geçiyorum? engel olmaya çalışıyor muyum? engel olabilmek istiyor muyum? sürüklemeye devam ediyor. on dört çift badem göz, siyah saç, bir kaç mehmet. karanlık üstlerini örtüyor.suratları ifadesiz.son bir kez bakmak istiyorum. beyhude bir çaba, umutsuz bir deneme. sanki hatrımda ne kadar uzun süre kalırlarsa o kadar iyi hissedeceğimi düşünüyorum. yine mi bencilim? hep mi bencildim ? ellerimde kan mı var ? diyet ödemeli miyim? tüm bunların anlamı ne ? saf kötülük var mıdır ? bir insan ne kadar kötü olabilir ? bu konuşan kötülüğün kendisi mi?
ben kötü müyüm ?
birkaç mehmet.
toprağın altındaki kırk bin kişi.
kusmak istiyorum
(0)
56981 #10  #56981
400 vekil verilmiş olsa dahi pkk'nın seçim sonunda "mecliste kürtlerin barınmasını istemiyorlar, kürtlerin haklarını savunacak tek merci pkk'dır" diyerek aynı işleri yapacağı düşünüldüğünde yanlış olan önermedir.

ekleme/düzeltme: bu yazı diğer tüm entrylerden bağımsız olarak ve de yalnızca başlık dikkate alınarak yazılmıştır.
(0)

Tümünü Göster [10]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: