5000 tl'lik gelinlik isteyen gelin adayı

5000 tl'lik gelinlik isteyen gelin adayı

Tümünü Göster [22]

3364 #1  #3364
bağımsız düşünmekten aciz, beyni kapitalizm ve konformizm ile yıkanmış zavallı bir sistem kölesidir.
sistem böyle birşey işte, toplumu birbirini taklit eden lemming sürüsü haline getiriyor (koyun bile değil, lemming) ve hayatında bir kez giyeceği saçma sapan bir kıyafete, maaşlı köle haliyle bilmemkaç bin lirayı da kuzu kuzu verdirtiyor. lan amerika' 100.000 doların üzerinde yıllık geliri olan insanlar da fuck the system modunda kot tişört adliyeye gidip basıyorlar imzayı. masraflı, gösterişli düğünleri de fakir alt sınıf yapıyor, bütün birikimini harcayarak hatta borç harçla. bok vardı da güzelim özgür avcı toplayıcı hayatını bırakıp medeniyet kurduk amk. yarrak gibi bir hayat, yarrak gibi sistem köleliği, nasıl eğleneceğini, ne giyeceğini, düğününün nasıl olması gerektiğini, giyeceğin zımbırtının rengini bile sistem belirliyor. niye beyaz gelinlik, niye siyah gotik bir gelinlik değil mesela (hatta niye evlilik?) aynı sıkıcı beyaz gelinlik modelleri arasından seçim yapmak gerçekten seçim yapmak mıdır? o tasma arada gevşetilse de hala boynunda durmakta, unutma bunu ey beyni yıkanmış zavallı.
(0)
3440 #3  #3440
ee yavrucuğum zaten geçmişe beyaz sayfa çekmek için giyiyorsun bir hafta sonra babanın evinde pijama ile oturacak adama neden kıyıyorsun . bak daha ilk günden beyaz sayfana razı oldu hala niye win - win peşinde koşuyorsun .

(0)
3443 #4  #3443
muhtemelen bir o kadarlık da yüz görümlüğü isteyecek olan gerdek adayıdır.
(0)
3445 #5  #3445
5000 tl lik gelinliğin içine sığamayacağından düğüne 3 ay kala rejime başlayacak gelin adayıdır . sonrasında zaten istese de o gelinliğe giremez .
(0)
3453 #6  #3453
hayatının en güzel gününde bir prenses gibi hissetmek isteyen o narin ve güzel kızcağızdır.

ama tabi, güzel kızların mutluluklarını bile kıskanan sizin gibi insanlar, bu masum mutluluğu bile fazla görürler.

bence hepinizi eskiden bi kız çok üzmüş. hepinizin kuyruk acısı var. hepiniz kadın düşmanısınız.

adam gibi adam olsaydanız, sizin de peri prensesleri gibi gelinlik giymiş bir sevgiliniz olurdu.

böyle bir araya gelip birbirinizden güç alıp kadınlara saldırıyorsunuz ama hepinizin annesi de kadın. unutmayın.

annelerimiz de bir kadındır. ve kadınlar kutsaldır. çünkü annelerimiz kutsaldır.

(0)
3499 #7  #3499
şöyle teknoloji ilerlese de altın gibi değerli metallerden geri dönüşümlü bişeyler yapılsa, gayet mantıklı hatun diyeceğim hanım kızımızdır.

düğünde giyersin o gelinliği, sonra ısıl işlemden geçirtip çil çil altınlara dönüştürür, kasada saklarsın. mis gibi işte...

ama sen durup dururken hiçbir gelir getirmeyecek şey için damat tarafına yatırım yaptır. olmaz...
(0)
3526 #8  #3526
hayatının en güzel gününde bile olaya pragmatist yaklaşan gelin adayıdır yoksa kimsenin annelere ettiği tek laf yok .

haa kızım "sana bi gelinlik almayı bile çok gördüler" baksana diyen anneye konusu açılırsa bir çift lafım olur elbette ..
(0)
3534 #9  #3534
2000-3000 tl'den aşağı düzgün bir gelinlik bulamayacağınız bir piyasa varken uç bir isteği olmayan gelin adayı.
(bkz: tabi lan manyak mısın)
(0)
3539 #10  #3539
beşi bi yerde, tek taş, burma bilezikler ile kombinini tamamlayabilir.
(0)
3542 #11  #3542
http://etsy.com'dan terzi tutup 200 dolara mis gibi orijinal gelinlik diktirmek dururken, kazıkçı piyasanın dayattığı fahiş fiyatlarla ütülen zekasız bir kezbandır. azıcık saksıyı çalıştıran o fiyatları kabul etmez, ya kiralar ya etsy'den bir terzi bulup ucuza diktirir. hayatında bir kez giyilecek bir giysi için binlerce lira ziyan etmenin mantığı yoktur.
(0)
3547 #12  #3547
bu yaşa kadar bunun için bekledim diyen aday kızımızdır
(0)
3583 #13  #3583
koca adayı, viski içen gelin adayıdır. öyle gelinlikçilerde, maliyet kolay hazmedilsin diye buzlu viski de verirler, çikolata da ikram ederler oh mis. müşteri memnuniyetinde birincilik!
(0)
3729 #14  #3729
her şeyin en iyisine layıktır. evlendiği adam onu taşıyabilmeli taam mı?
(0)
7685 #16  #7685
istekleri konusunda üçüncü sahıslardan onay beklemek zorunda olmayacak kadındır.
satın alma gücü varsa bu parayla isterse parayı balıklara atar, isterse 5 bin lira gibi pek çok kişi için makul sayılacak bir rakamdan çok daha fazlasına gelinlik alır ister, kenardaki parası sadece buysa isters gider evine bir eşya alır yada hayvvan barınaklarna yardım yaptırır, isterse memelerini büyütür.
misal ben: buyrun burdayım bana konuşun, evlenecek olursam ve satın alma gücüm varsa sikik bir 5 bin liralık gelinliğe talim de etmem yıldırım mayruk'a diktirriim gelinliği (tek bildiğim modacı o olduğundan değil çizgisini sevdiğimden)

herkes bi zahmet bi titresin kendisine gelsin,kendi kazandığımız parayı nasıl harcayacağımızı kimseye onaylatmak zorunda değiliz, senin tüketim alışkanlıklarını kimseye onaylatma ihtiyacı duymaman gerektiği gibi...

not: sistem eleştiriniz bile çok eskidi kardeşim. belki klasik seviyor bu kadın, belki ergen gibi siyah gelinlik, gotik falan giymek istemiyor, (gotik gelinlik ne lan eğer çok sıradışı bir sosyal çevren yoksa, bir ortaçağ şatosunda sadece yüksek kafalı bir tayfaya yönelik bir tören düzenlemiyorsan maymun olursun benden söylemesi)

ha şato kiralayacak kadar yksek bir satın alma imkanına sahip olursam ve misafir çevrem de bunu anlayabilecek bir kitleyse, bırak gotiği öyle bir düşsel evren yaratırım ki işgal binassında 90'lar gotik fest'ine giden ortalama insan gibi görünmek yerine yaratılabilecek inanılmaz ortamlar yaratılır. .

yeter ki parayı ver konsepti bana bırak bebek. ama biraz pahalıya mal olacak benden söylemesi.

hand fasting isteyenlere uygun ücretle düğün dizaynırlığı itinayla yapılır a dostlar. istyen mesaj kutumu yeşillendirebilir.(yeşil milan burda da mesaj kutusu)
(0)
7780 #17  #7780
en köylü straplez rüküş varoş gelinlikler bile 3000 tl iken mantıklı bir gelin adayıdır. bir gelinliğe 5000 tl vermek tabi ki ilk başta saçma geliyor ama alternatifiniz esenler nuray gelinlik evi'ndeki kabarık straplez fırfırlı köylü gelinliği ise mecburen paşa paşa vermek zorunda kalırsunuz 5000 ve üstünü. düğün günü sade,zarif, şık bir gelinlik istiyorsanız buna mecbursunuz,aksi halde ucuza görgüsüz hüsniye gibi halay çekmek zorunda kalırsınız kırmızı kuşağınızla.
(0)
7787 #18  #7787
5000, 3000, 10 000, 100 000.... ve yanında düğün töreni masrafları, birtakım hediyeler, altınlar, takılar vs.

bu harcamaları "canı öyle isteyen" gelinin kendisi tarafından yapılmaz "beni madem alıyorsun o halde bunları da bana vermelisin" diyen gelin tarafından damattan istenir. geleneksel durum budur. ya da gelin ve damat aileler tarafından bir köşeye çekilir, söz hakkı verilmez ve aileler hesaplaşır. yani kız tarafı kızının "ucuza gitmemesi" (!) için erkek tarafından bunları ister, talep eder.

evlilik kurumu ve hatta sevgililik bile kadının "verdiği", erkeğin "alırken" maddi ve yanında manevi bedeller ödediği bir mal alış verişi gibi görülürse böyle olur ve bin yıllardır böyledir.

isteyen buna uyar, istemeyen uymaz... ama tabii uymayanlar marjinal kalır her zaman.

sonuçta alan memnun - veren memnun, sorun yok. yeter ki marjinallere dokunulmasın...
(0)
11077 #19  #11077
istediğinin bir an önce verilmesi gereken adaydır.
(0)
18524 #20  #18524
isteyenin bir yüzü kara vermeyen zenci
(0)

Tümünü Göster [22]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: