6 eylül 2015 yüksekova pkk saldırısı

6 eylül 2015 yüksekova pkk saldırısı

Tümünü Göster [19]

53408 #1  #53408
doğu'da görev yapmakta olan bir jandarma yüzbaşı tanıdığımdan öğrendiğime göre 14 askerimizin şehit olduğu saldırıdır.
(0)
53414 #2  #53414
hakkında henüz sağlam bir kaynağın olmadığı saldırı. melih gümüşbıçak adlı tıfılın söylediğine göre davutoğlu, "terörle mücadele ile ilgili açıklama" yapmak için maçtan erken ayrıldı. bu da bir saldırının olduğuna delalet ediyor.

umarım gerçek değildir.

edit: acaba diyorum, maç esnasında güle oynaya golleri seyreden davutoğlu bu acı haber aldığında kucağındaki asker evladını bırakarak "sana yeni arkadaşlar buldum." demiş midir?

maçı izleyen insanlar bu haberi aldığında "maç bitsin sonra hep beraber söveriz pkk'ya, kürtlere. mehter marşı çalıyor sessiz ol!" demiş midir acaba?

çözüm sürecine "ihanet süreci" diyen ve "teröristlerle mücadele etmenin tek yolu teröristleri öldürmektir." gibi tespitlerde bulunan milliyetçiler suçu kimlerde arıyor acaba?

kürt milliyetçileri "pkk'yı bu kadar sevip savunmakla hata mı yaptık?" diyorlar mıdır?

konya'nın o "istanbul'a ders veren" taraftarları, şu anda katillerden birisinin onlarla aynı stad da asker evladı ile gülüp eğlendiğini düşünüyor mudur?

şu anda "keşke tüm ülke yok olsa!" diyen kaç kişi var acaba?
(0)
53465 #3  #53465
şu saat oldu şehitlerin resmi sayısı hala daha açıklanmadı. genel olarak rakamlar 15 ile 19 arasında gidip gelirken 40'lı 80'li rakamları telaffuz edenler de mevcut. hatırlarsanız (bkz: 13 mayıs 2014 soma maden ocağı faciası)'nda 13 mayıs gecesi 15 rakamıyla yattık sabah kalktığımızda 301 olmuştu. korkarım ki ikinci bir soma faciası olmasın.
(0)
53477 #4  #53477
şırnak'ta askerlik yapan kuzenimin söylediklerine göre 20 kadar şehit, yaralıların sayısı bilinmiyor ama kaçırıldığı söylenen askerler ve bir zırhlı aracın kayıp olduğu terör saldırısı.

nasılsın?,dedim. nasıl olayım sen söyle,dedi. kendine dikkat et,dedim. gelemezsem kardeşimi sen okutacaksın,dedi ve biraz daha telefonla konuştuktan sonra kapattı. bazen kendi kendime soruyorum; daha önce hiç gitmediğim yere gidip o toprakları savunacağım. ama kimden? tunceli'deki çatışmanın görüntülerini izlemişsinizdir. polise fırlatılan sandığı da görmüşsünüzdür. terörist sadece dağda değil. oranın halkı da terörist. kimi kimden koruyoruz? daha önce hiç gitmediğim ve gitmeyeceğim topraklar için ölemem. kuzenim de ölmemeli. istanbul'da,izmir'de,ankara'da yaşayan kürtleri görüyoruz. gittikleri yere medeniyet getireceklerine, huzursuzluk ve sefalet getiriyorlar. düzeni bozuyorlar. tehlike saçıyorlar. bunu kürt oldukları için söylemiyorum. bilakis bu a ırkı da olabilirdi, b ırkı da. ev sahibim pomak hasan neden bana molotof atmıyor? gül gibi geçinip gidiyoruz.

bu iş çok uzadı. vatan çocuklarının beş para etmez varlıklar tarafından öldürülmesi çok acımasız.

çözüm mü? ya toprak verip hadi evinize gidin diyeceksin ya da ikinci bir ermeni tehciri yapacaksın. bedeli ağır olabilir ama hiç değilse mustafa kemal'in kurduğu şu topraklar daha yaşanılabilir olacak. şahsi fikir beyanıtımdır.
(0)
53479 #5  #53479
destek timinin pusuya düşmesi sebebiyle şehit sayısının artabileceği iddiası var. link link
(0)
53483 #6  #53483
genelkurmay konuyla ilgili bir basın açıklaması yapmış...

http://www.sozcu.com.tr/201...

--- alıntı ---

“24 temmuz 2015 tarihinde başlatılan yoğun hava harekâtı ile yurtdışındaki bölücü terör örgütüne ait hedeflerin ateş altına alınması neticesinde ağır hasar ve zayiat verdirilmesini müteakip yurtiçindeki bölücü terör örgütüne ait hedeflerin imhası maksadıyla operasyonlara hız verilmiştir.

özellikle hakkâri bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından menfez ve köprülerin tahribi ve yollara el yapımı patlayıcıların döşenmesi nedeniyle halkımızın ulaşım imkanları kısıtlanmıştır. bölge halkımızın güven ve huzur içinde ulaşımına imkan vermek maksadıyla 04 eylül 2015 tarihinden itibaren başlatılan operasyonlar dağlık alanda ve yollarda aralıksız devam etmektedir.

06 eylül 2015 günü dağlıca-yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda üç adet el yapımı patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. operasyonun devamında yola döşenen diğer el yapımı patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. patlama neticesinde kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur.

bölgeye icra edilen yoğun hava harekâtı kapsamında iki adet f-16 ve iki adet f-4 ile bölücü terör örgütüne ait toplam 13 hedef vurulmuştur. yaşanan çok olumsuz hava koşullarına rağmen operasyona kararlılıkla devam edilmektedir.

bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, türk silahlı kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce türk milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

bölgede operasyon devam etmekte olup müteakip gelişmeler hakkında bilgi verilecektir.

kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

--- alıntı ---
(0)
53484 #7  #53484
tarih aptallar için tekerrür eder ama ne yazık ki bu gaflet ve delalet öyle bir boyutta ki milletimize zincirlme bir dejavu olurcasına hep aynı olaylar yaşatılıyor. karakollar aynı tugaylar aynı hep aynı köylerden geliyor cenazeler. mhp'nin ohal teklifine karşı çıkan "mhp ohal istiyor hdp'liler biz şükretsin" diyen akp ve buna değneklik eden y-chp 'nin kendisini sorgulama zamanı gelmemiş midir? halen bölge halkını olayların dışında tutuarak tahlillere girişmek ahmakça değil midir?
(0)
53486 #8  #53486
saatlerdir düşünüyorum, ben bu olayı tasvir edemiyorum. mantığın alamayacağı bir olay.

nasıl olabiliyor yahu böyle bir şey? kapalı odalar arkasında konuşulan ''daha fazla'' ölümün getirisi midir bu olay? kaç tane eve, kaç yüzlerce yüreğe düştü bu acılı haber? oyuncak değil lan orada ölenler, can onlar can! analarının gözlerinden bile sakındığı bir taneler onlar. üstelik ''gelecekti'' onlar. onlarca geleceği öldürdük. geçmişe gömmeyi ne çok seviyor bu millet ya!

milli maç hepinize hayırlı olsun. seçimler bitene kadar bu haberleri duymaya devam edeceğiz anlaşılan.
(0)
53540 #9  #53540
şehit ve yaralı sayımızın halen söylen(e)mediği şerefsizce yapılmış saldırı.

400 vekil gelene kadar hedefleri 400 şehit falan mı acaba? ilk açıklama da öyle gelmiş zaten; ''400 vekil verilseydi bunlar olmazdı''..

vermiyoruz ulan! alamayacaksın! gel canımı al ama oyumu vermeyeceğim!
(0)
53541 #10  #53541
yahu arkadaş ,hükümet yetkilileri neyi bekliyor anlayamadım? ulan iç savaş başlattılar siz hala neyi bekliyorsunuz ki?
düşmüşsünüz bir koltuk sevdasına seçimi nasıl kazanırız diye hesaplar yapıyorsunuz .memleket elden gidiyor, adam çıkmış 400 istiyor hala ?
sen nasıl seçim yapacaksın kardeşim o bölgelerde vaziyet böyleyken , onu desene bana bir ?
meclisi fesh edin gitsin .zaten yok hükmünde.
güçlü geçici bir güvelik hükümeti kurun ve derhal sıkıyönetim ilan edip önce ,
meclisteki şerefsizlerden başlayarak tamamını bitirene kadar seçime gitmeyin.
bunu yapmayıp, goygoy yaptığınız sürece şehitlerin vebali,
sizlerin üzerinde kanlı gömlek gibi sonsuza dek duracak ve hep tüküreceğiz aklımıza geldikçe,isimlerinizin üzerinize.

unutmamalı ki ; çözüm süreci'ni başlatan, askere operasyon izni vermeyen, askerimizi üslere hapseden "milli irade" tüm şehitlerimizin katilidir.
(0)
53542 #11  #53542
ölen askerlerin sayısı hakkında sağlıklı bir bilginin olmadığı saldırıdır. sosyal medyada sayılar sürekli değişiyor. bu durum ne kadar yozlaştığımızın kanıtı. öncelikle bütün ülkeyi ilgilendiren bir olay yaşanıyor ama doğru bilgi almak neredeyse imkansız. insanlar merak içerisinde. sayılara kafayı o kadar takmışız ki o sayıların insanların hayatını temsil ettiğini düşünemiyoruz. öldürülen asker sayısı üç eksik beş fazla olsa duygularımızda bir değişiklik mi olacak? yirmi yaşında ki gençlerin ortalama elli senelerini ellerinden aldılar.

ama beni asıl sinir eden durum, şimdi bu şehit haberlerine bu kadar tepki verilmesine karşın hükümetin bir politika değişikliği ile yeniden teröristlerle masaya oturduğu günler yeniden geri gelebilir. işte o zaman bu sövenlerin yarısı geri vites yapacaktır.
53545 #12  #53545
elbette yangın yerine dönen evler gibi içimiz yanamaz ama o kadar tarifsiz hisler barındırıyorum ki ... sayılarla kendini ifade edenlerden ne bekliyoruz ki ..aynı tas aynı hamam .. hep ben , hep ben diye diye egosunu göklere çıkaranlar , ortaklarının yaptıklarını nasıl savunabilir ? ne bilsinler onlar ; güle oynaya , dualarla , kınalı kuzularını gönderenlerin acısını ?
(0)
53561 #13  #53561
resmi makamlardan hala doğru düzgün bir haber alınamamıştır...

efeler taburu adlı twitter hesabının bildirdiğine göre 37 şehidimiz varmış ve bu sayı daha da artabilirmiş.

https://twitter.com/Efeler_...
(0)
53606 #14  #53606
hdpkklıların pisliklerini örtmek için suçu tayyip'e attıkları katliam. hiç sevinmesinler. onlar böyle yaptıkça biz güçleniyoruz, bileniyoruz, onlardaki inadın milyon katı bizde var. bir karış toprak bile alamayacaklar. çok isteyene de mezar toprağı var.

size bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz, böldürtmeyeceğiz, böldürtmeyeceğiz.
(0)
53709 #15  #53709
şehit haberlerinden daha acı olan şey ise, şehit haberlerine alışmış bir toplumdur. son zamanlardaki süreçte urfa 'da iki polisimizin şehit edildiği hain saldırının toplumda yarattığı etki, ilerleyen süreçte günde gelen 3, 4 şehide rağmen tepkisizlikle karşılanmaya başlamıştı ki, birden çok sayıda ve bazı kaynaklara göre 40'a yakın askerimizin şehit olmasıyla önce resmi kaynaklardan açıklamaları engelleyip tepkileri önlemek, yavaş yavaş açıklamak ve sindirtmek için susma süreci devam ediyor.
ve akabinde dostlarım şu noktaya değinmek gerekir; ilerleyen günlerde 'bazı' televizyon kanallarınca geçmiş yıllarda çok sayıda şehit verdiğimiz baskınlar ekranlara getirilecek, akşam programlarında sinema havasında sunmaya, pervasızca siyaset yürütmeye devam edeceklerdir.
böylece 'alıştırma' süreci tam hızıyla devam edecek, izleyin ve görün.
bu gibi şeylerin toplumda isyan, iç savaş gibi kargaşanın önlenmesi amacıyla yapıldığını iddaa eden kitlenin analizlerinin doğru çıkmasını 'temenni' ediyorum. samimi gelmese de...
son olarak; bu kansız örgütün bir kukla olduğunu, kürtleri temsil etmeyen, tam aksine kürt kardeşlerimizi de itibarsızlaştırmak, ötekileştirmek için çalıştığını unutmayın.
kürt şehit polisimiz yakup mete'nin tüm tehditlere rağmen mesleği bırakmayarak baba ocağında şehit edilmesi buna örnek...
haine karşı kardeşler omuz omuza!
(0)
53850 #17  #53850
pkk'nın akp'nin iktidarı lehine çalıştığını düşündürten saldırılardan bir diğeri. pkk saldırlarının akp'nin tek partili iktidarının son bulması sonrası yeniden başlaması düşündürücü bir olay. bir yanda başkanlık isteyen bir adam ve bunun için 400 vekil diye sürekli kendisini yırtıyor, diğer yanda siyasi kanadını oluşturmuş bir örgüt seçimlerde istediğini almış olmasına rağmen agresif tavır sergiliyor. koalisyonun kurulamaması ve erken seçime gidilmesi, oy kaybetmiş bir iktidar partisinin yeniden şahlanması için gerekli kaos ortamının oluşturulması bana danışıklı bir dövüşmüş gibi geliyor.
53864 #18  #53864
çatışma anında yaralı askerlere yardım etmeye çalışan sağlık ekiplerinin çabası aşağıdaki videodan izlenebilir...

https://vid.me/IqOK
(0)

Tümünü Göster [19]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: