8 eylül 2015 tsk'nın kuzey ırak'a sınır ötesi operasyonu

8 eylül 2015 tsk'nın kuzey ırak'a sınır ötesi operasyonu

Tümünü Göster [5]

53888 #1  #53888
an itibarıyla gerçekleşen olay...

http://www.sozcu.com.tr/201...

--- alıntı ---

hakkari’de terör örgütü pkk’nın hain saldırısında 16 askerimizin şehit olmasıyla birlikte bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatıldı. özel kuvvetler’e ait iki taburun karadan ırak’ın kuzeyine geçtiği öğrenildi.

kahpe saldırının ardından özel kuvvetler’e ait 2 tabur karadan, kuzey ırak’a kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için sıcak takip kapsamında, kısa süreli sınır ötesi operasyon gerçekleştirdi.

bölgedeki operasyonlara 8 jandarma özel harekat timi ve özel kuvvetler’e ait 2 tabur katıldı.

--- alıntı ---
(0)
53894 #2  #53894
çok gereksiz bir operasyondur, mühimmat israfıdır. "duyarlı vatandaşlar" toplanıp pkk silah bırakana kadar kürtleri linç ederek kürt sorununu toptan çözebilirler. pkk silah bırakmasa da, ülkede kürt kalmayacağı için (bkz: 6-7 eylül olayları), problem yine çözülmüş olacaktır. bu yöntem her hâlükârda çözümü getirecektir. dâhiyane!
(0)
54102 #3  #54102
yapılan açıklamaya göre bu operasyon sonucu şimdiye dek 100 terörist öldürülmüş ve çok sayıda kamp ve cephanelik vurulmuş...

http://www.sozcu.com.tr/201...

--- alıntı ---

hakkari-dağlıca ve ığdır’daki emniyet güçlerine yönelik kalleş saldırılardan sonra türk silahlı kuvvetleri geniş çaplı kara ve hava operasyonları başlattı. havadan f-16, f-4, f-35 ve kobra helikopterlerinin vurduğu pkk yuvalarına karadan da bordo bereliler baskın yaptı. sınır ötesine de aşan operasyonda 2 gün içinde 100 pkk’lı terörist öldürüldü. türk savaş uçaklarının ırak’ın kuzeyindeki pkk kamplarını da bombaladığı belirtildi.

--- alıntı ---
(0)

Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: