adalet ve kalkınma partisi

adalet ve kalkınma partisi

Tümünü Göster [27]

522 #2  #522
aklı selime parande attırıp bahtsız bedeviye rus ruleti oynatan, ayakkabı kutularıyla saltanatlar kurup rant deryalarında gemicikler yüzdüren recop tazyik gazdoğan partisidir.
(0)
584 #3  #584
kemalizmi çağımıza göre uyarlamış, ve 2009'dan beri daha da fazla hissettirerek uygulayan, özgürlük düşmanı, hukuk umursamaz elit parti. güç yozlaştırır, mutlak güç mutlaka yozlaştırır sözüne de çok güzel örnek teşkil ediyor.
(0)
606 #4  #606
12 senedir daha adına karar veremeyen partimsi...
akp-ak parti-adalet ve kalkınma hangisi işlerine gelirse...
gömlek değiştirdikleri alışkanlık yapmış olsa gerek
(0)
6705 #5  #6705
her şeyi counterlamaya yüzü olan parti. bir bakıma da takdir ediyorum. kaset skandalı patladığı an halkta montaj algısı oluşturmayı başardılar. bununla ilgili montaj video'ları ortaya koyarak bakın neler yapılabiliyor şeklinde başarılı bir propaganda yaptılar. şimdi diyeceksiniz ki biz yemedik, zaten siz oy da vermeyecektiniz. kendi kitlesini elinde tutmaya yönhıelik olarak bu eylemde bulunuldu ve inanılmaz başarılı oldular. hani adamlar bu özelliklerini ülkeye iyilik yapmak için kullansalardı çok güzel işler yapabilirlerdi. elbette yapmadılar da değil, ama işte...
(0)
6712 #6  #6712
yaptıkları "iyi" ve "demokratik" gibi görünen, üzeri ambalajlanmış her hareket, iplerinin bağlı olduğu küresel sistemin dünya üzerinde daha rahat at oynatması içindir.

ulus namına hiçbir şey yapmamış, aksine yapılanları da bozmuşlardır. bir ülkenin bütününü oluşturan topluluk, vatandaşların tümü denen "ulus" kavramının içini boşaltmışlar ve bunda da oldukça başarılı olmuşlardır.
(0)
7715 #7  #7715
bir gecede başbakanın emriyle 'ak parti' olan parti. bütün tabelaları değişti, gazetelere haber gönderildi, yayınlarda bir daha başka halini göremedik, başbakan akp diyenlere 'edepsiz' dedi. olabilir, olmaz aslında ama hadi olabilir diyelim. aslında konumuz farklı;

30 mart seçimlerine istinaden bir yazar, zeka testi demiş, bu sözlükte.. anladığım, aklı olan bu partiye yani 'ak parti' ye oy vermesin demeye getirmiş, en azından ben öyle anladım. toplumun ciddi bir kesiminde de bu görüş hakim. ancak, unutulan bir şey var. acaba gerçekten bu partiye oy verenler o kadar akılsız mı, yoksa, muktedirden bir şey mi bekliyorlar, herşey bir menfaat ilişkisi mi? bence türkiye için genel sıkıntı bu siyaset anlamında. menderes de, muktedirdi, önünde çocuğunu kurban etmek isteyenler vardı, ama idam edildiğinde, onun iktidarının gölgesinde olanlar, ortadan kayboldular. bir anda zeka açılması yaşamadılar, sadece yeni bir muktedir aramaya koyuldular. o muktedirlerin adı adalet partisi oldu, anap oldu, doğru yol partisi oldu.

aslına bakarsanız herkesten daha zeki bir seçmen kitlesine sahiptir. makarnacı, koyun, göbeğini kaşıyan adam argümanları sıralanırken bu unutulmasın bence..
(0)
7717 #8  #7717
ne adeletle ne de kalkınmayla ilişkili olduğu için sürreal olarak yorumladığım parti.
(0)
7719 #9  #7719
sadece kendi seçmenine değil, genel türk kültürüne oynayan bir lidere sahip parti.
arkadaş bu adam kızlı - erkekli yapılar derken sadece kendi seçmenine mi oynadı? yoksa normalde akp'ye oy vermeyecek ama 25 yaşında kızının cinselliğinin bekçisi olan anaya - babaya mı oynadı?

kimbilir kaç tanıdığım ki hepsi ana avrat düz gider bu adamlara, ya tabii şimdi kızlarla erkeklerin aynı evde kalması olmaz diye başladı cümleye gündem o noktaya geldiğinde.

siz hala %50 geyiğini yemeye devam edin. adam her hareketiyle %70'lere %80'lere oynuyor. bu sadece bir örnek ki bir sürü alternatifi üretilebilir.

bu halk kafasını tümden değiştirmediği sürece bugün oy kaybetse, seçim kaybetse yarın başka bir isimle yeniden kazanacak parti.
(0)
12059 #10  #12059
mitingine gidip, "tutmayın küçük enişteyi" pankartı açmak istediğim parti.
(0)
56040 #12  #56040
şu anda hdp/pkk ile çözüm sürecini buzdolabından çıkarıp, özerklik üzerinde pazarlıklar yaptığı ileri sürülen parti...

açıkçası başka şansları da yok çünkü önümüzdeki seçimde oylar değişmeyecek, hatta akp'nin oyları muhtemelen daha da düşecek.

chp'nin %25-28, mhp'nin %16-18, hdp'nin %12-14, akp'nin ise %38-40 civarında oy alması bekleniyor.

bu sonuçlar doğrultusunda chp ve mhp çok rahat koalisyon kurabiliyor, bu yüzden de muhtemelen rte hükümet kurma görevini 7 haziran sonrası olduğu gibi mümkün olduğunca geç verecek ve tabii ki birinci parti olan akp'ye verecek...

ondan sonra da muhtemelen akp+hdp koalisyonu kurulacak.

aksi takdirde, olası bir chp-mhp koalisyonunda rte başta olmak üzere akp'lilerin çoğu hapsi boylayacaktır.

edit: hatta muhtemelen 1 kasım sonrası akp önce chp ve mhp ile görüşmüş olmak için görüşecek ve sonra da bakın biz elimizden geleni yaptık ama cehape ve mehape oyunbozanlık yapıp bizi hdp'ye mecbur bıraktılar diyeceklerdir.
(0)
61203 #14  #61203
1 kasım genel seçimleri öncesi sözde büyük istanbul mitinginde alanı dolduramayan parti. artık yaptıkları laf salatalarına inanan seçmen sayısı epey azalmış görünüyor. bakalım sonuçlara nasıl yansıyacak bu durum.
(0)
61245 #16  #61245
adalet-ve-kalkinma-partisi 562f85d80dbce.png
eğer bu mektup gerçekse vay haline dediğim parti.
(5)
61258 #17  #61258
türkiye'nin bugünkü seviyeye gelmesindeki en önemli faktör. ülkemizin her alanında reformlar yaptıar ve oyların %50'sini aldılar.
(0)
61281 #18  #61281
çözüm süreciyle insanları ötekileştiren partidir. türk daha türk, kürt daha kürt olup çıktı. kürt oylarını almak uğruna giriştiği boş işler birden ters etki yapınca, poşetleyip buzluğa kaldırdı. başkanlık için, tam hakimiyet için kürtlere ihtiyacı var ve bundan dolayı bu ötekileştirme işinden vazgeçemiyor.

seçimlerde tek parti olarak çıkarlarsa yine imralinin kapısında yatmaya, hdp ile halaylar çekmeye devam edecekler. kaç aydır birbirlerini yediklerini kimse hatırlamayacak, akp' ye söven sevgi pıtırcıkları susacak tekrar ötmeye başlayacakları gün gele dek.
ama unuttukları bir şey var; bazı insanlar unutmaz.
sonrası ne mi olacak? şehit olan askerler, polisler... bu evlatların gözü yaşlı anaları kalacak geriye.
(0)
61988 #19  #61988
soyleyecek onca seyim varken nereden baslayacagimi bilemeyip ofke kupune donup kendi kendimi yedigim partidir. aman hakaret etmiyim. aman kendimi bozmayayim. yeter artik bu kabus bitsin.
(0)
62211 #20  #62211
bu seçimde de elimize veren parti.
(0)

Tümünü Göster [27]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: