adam gibi kürt

adam gibi kürt

Tümünü Göster [8]

61348 #1  #61348
türk'ün gücünü bilen, her sabah uyandığında "ne mutlu türküm diyene" demeyi alışkanlık edinen, türkeli'nde yaşadığını bilip kürtçeyi sadece evinde konuşan, kürtçe müzik dinleyecekse gizlice kısık sesle dinleyen, aynı zamanda varlığını türk varlığına armağan etmiş, ortamlarda "kürdüm" denmesini ayıp bellemiş, türk gibi konuşup onlar gibi davranmasına rağmen "maalesef" kürt doğmuş :( kimselerdir. benim "maalesef" kürt doğmuş komşum da bu gruba örnektir. ayrıca, "ne mutlu türk'üm diyene! demeli" demiş miydim?
(1)61351 #2  #61351
adam-gibi-kurt 5630d31bc9fa5.
annesi apo'nun yoğunlaştırma evlerinde döllenmemiş kürt'tür.
(0)61352 #3  #61352
devleti ile sıkıntıları olsa da silaha sarılmamış ya da silaha sarılanı desteklememiş kürttür.
(0)61457 #4  #61457
kürt halkının büyük çoğunluğunu kapsayan yakıştırmadır.
tarihten örnek vermek gerekirse antep savunmasını yürüten karayılan'dır mesela. diğer tarafta da şerefsiz, uşak ve adi olanlar vardır, şeyh sait, sait nursi gibi. birisi bir şehri fransız kurşununa karşı savunmuş bütün halk da arkasından yürümüş, diğerleri de ingiliz altınlarıyla zorla topladıkları aşiretlere yine ingiliz silahları dağıtıp sonuç olarak da güzellikle imha edilmişlerdir. ha adamlığın türkü kürdü olmaz orası ayrı, gel gelelim kürtlerin içinde bir ayırıma gidilecekse, bu iki cephede adam olan ve olmayan taraf zaten bağırıyor. saygılar.
(0)75488 #5  #75488
terörist olup kendisini patlatmayan,

büyükşehirlerin varoşlarına koloni kurup şehrin pis işler trafik müdürü olmayan,

otopark fareliğine soyunup araçlarını park eden insanların parasını söğüşlemeyen,

üniversitelerde öğrenci kulübü kisvesi altında mafyatik oluşumlar kurup istanbul üniversitesinin orta yerinde "ellerinde bixiler düşüyor skorskyler" diye
halay çekmeyen,

"elektrik nasıl olsa kürdistan'da üretiliyor" gibi saçma sapan bir argümana sığınıp (iyi amuagoyim ben de ege türkistanında yaşıyorum zeytine ve zeytinyağına para vermeyeyim, turistik faaliyetlerden bedava yararlanayım) hırsızlık yapmayan; hırsızlık yaptıktan sonra da "tayyipin yanında benimkisi hiç bir şey bikerem" demeyen,

vergisini "efendi efendi" ödeyen,

.
.
.

gibi gibi bir çok niteliği ihtiva eden kürttür. evet toplumda kaile alınman için adam gibi kürt olacaksın her an patlamaya hazır terörist kardeşim. tıpkı bizim de adam gibi türk vs olduğumuz gibi sen de avam tabiriyle adam gibi kürt olacaksın buna kendini hazırlasan iyi edersin mikro milliyetçi etnik faşist kardeşim. çatlasan da mısır gibi patlasan da durum budur sevgili kardeşim bunun ne ırkçılıkla ne komünizmle ne de herhangi başka bir ideolojiyle alakası yoktur. her bir şeyden mağduriyet çıkarmanın da bir alemi yok.

edit: kürtlerin ya da başka bir topluluğun yukarıda saydığım kusurlara sahip olması ve bunu benim dillendirmem ne benim sorunum ne de nefret söylemidir. kaldı ki her millet, topluluk ya da cemaat dört dörtlük olacak diye bir kaide yok. her unsurun kendisine münhasır bir takım olumsuz ya da olumlu özellikleri olabilir bu gayet doğal. türklerin küçümsediğim huylarını da yeri geliyor buraya yazıyorum hatta akp'ye oy veren türkler için "çomar" kelimesi son zamanlarda sözlük lügatında oldukça popüler ama türkü bar solcularından biri de çıkıp "ama nefret söylemi bik bik" demiyor. ulan türklere alenen köpek diyorsunuz sesiniz çıkmıyor ama kürt teröristlere yönelik en ufak bir eleştiride hemen duyargalarınız kızışmaya başlıyor. ırkçısınız, faşistsiziniz ve teröristsiniz ama siz bunun farkında değilsiniz ve ısrarla kendinizi solcu addettirmeye çalışıyorsunuz.
(0)75502 #6  #75502
yobazlık ve bölücülük yapmayan, taciz tecavüz etmeyen, işinde gücünde, vergisini veren, bir sorun çıktığında pısmayıp yasal yollardan hakkını arayan, birilerinin yandaşlık ve yalakalığını yapmayan "adam gibi türkiye cumhuriyeti vatandaşı" nın alt kümesidir.

etnik kökeni ne olursa olsun, bu ülkenin vatandaşlarının ne hepsi sudan çıkmış ak kaşık ne de kötü insan... öz eleştiri hepimiz için gerek, gelişebilmemiz için.
(0)75509 #7  #75509
seksist ve faşizan söylem.
(0)75510 #8  #75510
adam gibi türkten tek farklı etnik kökeninin türk değil kürt olmasıdır. alter sözlük tarihinde muhtemelen banladığım 2 tane pkklı ve bunları savunanlara karşı cevap olarak yazdığım bir entryde benim tarafımdan kullanılmıştır. söylenme sebebi de bu sözlükte kürtlere ve kürt haklarını savunanlara tahammül edilmediği yönündeki tarafıma gelen ithamlardır. ben de bizim kimseye kürt olduğu için garezimiz yok, kürtseniz adam gibi kürt olun yine burada olun demek istemiştim. lakin bu lafı da çarpıtıp, konunun genelinin görmezden gelinip, aradan cımbızla çekilmiş bir sıfat tamlaması üzerinden mağdur edebiyatına yatıp beni foşik olarak ilan eden tabiki çıkmıştır.

(#58724)

ne diyeyim... adam ol canımı ye.
(0)Tümünü Göster [8]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: