afrin

afrin

Tümünü Göster [6]

80389 #2  #80389
buraya yapilacak olan perasyonun pyd'yle mücadeleden ziyade/yanisira idlib'ten başka çekilecek bir alanı olmayan ve suriye silahlı kuvvetleri idlib'e yüklendikçe kendi içerisinde de çatışacak olan muhaliflere son bir alan sağlamak amacıyla yapılacağını düşünüyorum. arti abd pyd'ye yagdiriyor da afrin'da amerika yok..ruslar var
(0)
80394 #3  #80394
kıbrıs barış harekatı kadar, hatta belki de daha hayati bir operasyona sahne olacak bölge. türkiye için iş biraz zor gözüküyor zira kürtler buraya on bin adamını yığmışlar ve bir ölüm kalım savaşı verecekler kendilerince (kürtleri abd'nin giydirmesi de cabası). tıpkı 2005-06 sezonundaki son hafta oynanan fenerbahçe-denizlispor maçına benzetiyorum. fener yendiği takdirde şampiyon olacak denizli de küme düşecekti. ölüm kalım mücadelesi veren denizli, berabere kalarak küme düşmekten kurtulmuş ama olan fenere olmuştu. korkarım afrin operasyonunun sonucu da buna benzemesin. bölgede rus askerlerinin bulunması da denklemin çözümünü zorlaştırıyor. şayet türkiye başarılı olursa kürtlerin akdenize açılma hayalleri ve hatta bağımsız devlet kurma hayalleri bile nerden baksan çeyrek asır kadar daha ertelenmiş olur diye düşünüyorum. ama operasyon başladıktan sonra herhalükarda en az 2 milyon suriyeli daha türkiye'ye gelecek.
(4)
80442 #5  #80442
sanki kahramanmaraş'ın bir ilçesi gibi duran şehir.

(bkz: afşin)
(0)
80455 #6  #80455
harekatın üçüncü gününü bitirdiğimiz şu saatlerde, tek bir rus askerinin bile kalmadığı bölge. herhalde bu satış, 40'lardaki mahabad satışından sonra kürtlerin ruslardan yediği ikinci kazık olsa gerek. bir üçüncüsü herhalde yüz yıl sonra gerçekleşir diye düşünüyorum.
(0)

Tümünü Göster [6]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: