aile apartmanına yabancı kadın getiren laik insan

aile apartmanına yabancı kadın getiren laik insan

Tümünü Göster [2]

67282 #1  #67282
içerisinde ailelerin, çoluklu çocuklu hanımefendilerin ya da yaşlı başlı amca ve teyzelerin yaşamakta olduğu, saygın mahallelerdeki aparmanlardaki birtakım dairelere bir kısım doğu bloku ülkelerinden yabancı kadınları getiren ve gürültü çıkartıp huzuru kaçıran insan modeli.

bundan birkaç sene evvelsi, benim eski apartmanda bir komşumuz başka yere taşındı. doğal olarak da evini ya satacaktı, ya da kiraya verecekti. o insan, kiraya vermeyi tercih etti. neyse, gel zaman git zaman kiracılar eve bakıyor, gidiyor; fiyat yüksek geliyor, olmuyor; tam anlaşacakken kiracının karısı ortamı beğenmiyor ve sair problemlerle daire uzunca bir süre boş kalıyor. en sonunda evin sahibi olan adam, gidip evi chp'ye oy veriğini belirten jokeyin birine kiralıyor... bildiğiniz bu atların üstünde tepinen jokey. o kadar ikaz etmemize rağmen, 'bekara verme şu evi' diye çırpınmamıza, defalarca söylememize rağmen gitti evi bekara verdi; tamam dedik, geçiştirdik. neyse, biz tabii ortam aile apartmanı olduğu için ilk başta elbette biraz kuşkuyla karşıladık adamı ama sonra, 'o da insan sonuçta, müspet bakmak lazım' düşüncesinden yola çıkarak, iyi ilişkiler kurmaya gayret ettik.

sonraki haftalarda, apartmanda birtakım dedikodular dönmeye başladı; çeşitli söylentiler benim de kulağıma geldi. apartman yöneticisi de bana olaydan söz edince açıkçası tam manasıyla çılgına döndüm. bizim jokey vatandaş, eve garip ülkelerden garip bayanlar getirmeye, allah'ın günü içkili rezil alemler yaşamaya başlamıştı. bu durumu birkaç yerden teyit edince, olayı evin sahibi olan eski komşumuza haber verdik, o da kiracısını ikaz etti.

neyse, lafı fazla uzatmayayım; bu uyarıların, bu kulak bükmelerin hiçbiri fayda etmedi. jokey vatandaş, yine bildiğini okuyor; yine her gece alem, her gece bir başka kepazelik yaşanıyordu. böyle olunca, biz o dönemki apartman sakinleri olarak aramızda imza topladık ve gerekli yollara başvurarak bu insanı aramızdan sıyırıp atıverdik.

yani arkadaşlar, uzun lafın kısası, bunu şunun için anlatıyorum, özellikle ev sahiplerini ikaz etmek istiyorum; bekara ev vermeyin arkadaşlar; başta ne kadar efendi görünürlerse görünsünler, en sonunda bir melanetlik mutlaka çıkıyor. sonunda hem siz üzülüyorsunuz, paranızdan oluyorsunuz - çünkü apartman sakinleri olarak biz, kiracınızı evden attırıyoruz - hem de o bekar kardeşimiz hayalkırıklığına uğruyor. onun için, en iyisi sanıyorum, bekar kardeşlerimiz için böyle kentin çok çok dışında; silivri, tuzla, pendik vs gibi bölgelerde toplu konutlar oluşturmak ve onları oralarda bir arada tutmak. sonuçta kimse kimseyi rahatsız etmez bu surette.
(0)Tümünü Göster [2]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: