ali koç

ali koç

Tümünü Göster [9]

64344 #1  #64344
ali koç'un sözlerinde şaşırmamızı gerektiren bir tema ne yazık ki yok. şoveninden dincisine, liberalinden sosyal-demokratına kadar çok genel bir "kapitalizm" eleştirisi yapıldığını hepimiz biliyoruz. özellikle son dönemlerde akp'nin palazlandırdığı sözde 'aydınların' akp iktidarını meşrulaştırmak amacıyla gevşekçe ve içini boşaltarak "vahşi kapitalizmden" ve "emperyalizmden" dem vurmaları da doğrudan bununla ilgilidir. hegel'in söylemiş olduğu gibi olgunun zemininden bahsetmek, hiçbir şeyden bahsetmemektir. söz gelimi yanmakta olan bir ampulün zeminin "elektrik" olduğunu söylemekle söylememek arasında çok da büyük bir fark bulunmamaktadır. bu yüzden bu oldukça soyut ve genel "kapitalizm" eleştirisi hiçbir anlam taşımamaktadır. "vahşi kapitalizm"den dem vuran isimlere şu soruların yöneltilmesi gerekir:

1) bir üretim biçimi olarak kapitalizm nedir;

2) kapitalizmde sınıfların konumlanışını belirleyen dinamik ya da ölçütler nelerdir;

3) sermayenin birikim süreci ne tür evrelerden geçer;

4) işçi sınıfı ve emekçilere sefalet koşullarına iten ve kapitalizme içsel olan etkenler nelerdir;

5) karın kaynağı nedir ve bir tarafta muazzam bir zenginlik birikimi varken, diğer tarafta sefalet ve yoksulluğun hüküm sürüyor olmasının nedeni hangi koşulda yatmaktadır;

6) kapitalizme karşı alternatifiniz nedir?
(0)64346 #2  #64346
icraat harici, kişilerin sarf ettikleri laflara bakmayan biri olarak -eğer dediklerinde samimi ise- dünyanın gerçek batman'i olmaya aday şahıstır: aileden zenginlik zaten malum, tip ve yakışıklılık default geliyor, bu tarz halkçı söylemler ve gezi parkı direnişinde otelini açmasıyla gösterdiği kahramanlık
(0)64429 #3  #64429
ali koç başkan,fenerbahçe şampiyon
(0)64454 #4  #64454
kendisi reklam heveslisi olmadığı için pek bilinmez ama 10 kasımda tgb'nin anıtkabir yürüyüşüne unifeb'le birlikte katılmış, kilometrelerce yolu o eylemde bizimle birlikte sel gibi akan bir yağmur altında şemsiye dahi kullanmayarak yürümüştür, ayni şekilde fırsat buldukça unifeb'le eylemlere katılmaktadır 29 ekim gibi. şahsen saygı duyduğum, öyle boş beleş ''kapitaliiiizz'' diye yapılan yorumlardan ülkede zenginlik=kapitalistlik olarak algıladığımızı gösteren durumlara rastlıyoruz sayın seyirciler. aynı arkadaşları vehbi koç'un oğlu olarak dünyaya geldiklerinde eminim meksika dağlarında ''ya basta! viva zapatista!'' diye gerillalık yaparken görürdük. tabii ki tamamen objektif yorumluyorlar.
(0)64461 #5  #64461
arz eğrisi görünce sağa yatmış penis zanneden ekonomi cahilleri lütfen kapitalizm eleştirisi yapmasınlar. buna ali koç da dahil.
(0)76925 #6  #76925
ekşi sözlükte 2019 da cumhurbaşkanı adayı olması için pohpohlanan iş adamı. burası amerikaya benzemez gençler anında tüm şirketlerine kayyumu çakarlar.
(0)76959 #7  #76959
fenerbahçeli muhalif kesimin daimi başkan adayı.
(0)81883 #8  #81883
sürekli sabit duranın karşısında başarı kazanmış olması bile değerini anlamak için yeterlidir.
(0)81977 #9  #81977
ali yıldırım koç, türk iş insanı ve fenerbahçe spor kulübü başkanı.
(0)Tümünü Göster [9]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: