almanya'da şeriat polisi kurulması

almanya'da şeriat polisi kurulması

Tümünü Göster [4]

38438 #1  #38438
selefiler tarafından wuppertal şehrinde gerçekleştirilmiştir. bir grup selefi din polisi kurmuş, wuppertal'de sokak sokak gezip alkol kullanan ve kumarhanelerde takılan ortadoğu asıllı gençlere dine dönmeleri konusunda baskı yapıyorlarmış. bir de youtube kanalı açmış ve kendi kontrolleri altındaki bölgelerde şeriat kurallarını uygulayacaklarını, alkol, sigara, kumar, fuhuş ve pornoya izin vermeyeceklerini bildirmişler. en azından google translate'ten öyle anladım, almanca bilen varsa detaylı anlatabilir.

bild gazetesi haberi
(0)
38444 #2  #38444
''polis, wuppertal'de yeniyetmelerin yoğun olduğu bar ve gece kulüplerinde devriye gezen selefi bir gruba karşı uyardı.
wuppertal'de kendi kendilerine yetki veren bir schari-polizei (şeriat polisi) aldatmacası söz konusu. polis, yaklaşık bir düzine insanın barlar ve diskolar önünde dikilerek gençlerle konuştuğunu ve onları 'doğru yol'a sevk etmeye çalıştığını bildirdi.

göç ve entegrasyondan sorumlu komiser (yabancılar şubesi amiri gibi bir şey) jürgen lemmer'e göre bu 'doğru yol', terörist islam devletinin askeri kamplarında yetiştirilmek olabilir. 'bu oldukça tehlikeli bir güç, kutsal savaş için hazırlanıyorlar'''

10 paragraf yazılmış bu ve benzeri haberlerden anladığım kadarıyla, kısaca bu herifler turuncu polis yeleği giymiş bir kaç manyak. arkalarında scharia - polizei yazıyor ve kendi kendilerini polis ilan etmişler. . bu grubun dini lideri olan pierre vogel (ebu hamza) çıkıp açıklama yapmış ' biz bu gençleri camilerde görmek için sabırsızlanıyoruz bu yüzden bir şeriat polisine ihtiyacımız var.'
alman gazeteleri bu grubun sadece sokaklarda gezmekle yetinmeyip, modern teknolojiyi de kullandığını not düşüyor.( çok şaşırtıcı gerçekten, müslümanlar mağaralar ve göl diplerinde yerleşmiş bir uzaylı cinsi çünkü) vogel ve lau (ebu adem) çıkıp bir makale ve video yayınlamış, yazı sonradan kaldırılmış ama videoya göre alkol, müzik, kumar, uyuşturucu , fuhuş ve sigarayı yasakladıklarını belirtmiş. almanya, suudi arabistan gibi islam ile yönetilen bir ülke değil , bu yüzden buradaki gençlerimiz şeytan tarafından daha fazla ayartmalara maruz kalıyor, demiş.

bu açıklamalarının kritiğinin yapıldığı ruhrbaron haber portalında çıkan bir yazıda vogel için 'mizantropik' denilmiş.
jurgen lemmer denen herif, göçmenlere karşı ayrımcılığı önlemek ve adaptasyonlarını sağlamaktan sorumlu şubenin başı(bakma bu süslü püslü adlara yabancılar şubesi dedik ya) . o, grubun bu açıklamalarını, 'başımıza terörist yetiştirecekler' olarak okumuş. röportajlarında alarmları devreye sokmak, devletin gücünü yine devlete vermekten bahsetmekte , şehri paniğe sarma havasında daha çok. ama adam haklı leydies en centilmin. çünkü grubun bu 'biz gençleri dine imana döndürüyoruz' soslu açıklamaları hepimize deja vu yaşatan nitelikte bir kılıf.

lau ve vogel'in bu selefi ağına dahil olan pek çok üye, suriye veya ırak'a taşınarak orada cihatçı güçlerde savaşmış. mesela isa el muhacir adlı bir üyeleri kasım 2013'te halepteki bir hava saldırısında hayatını yitirmiş. lau arkasından 'isa sadece lafta kalmayıp icraate dökenlerdendi, allah yolunda öldü' demiş. lau'nun islam devletleri kurma amacındaki radikal islamcı militaristlere bağışlar yaptığı biliniyor.

edit: bu pierre vogel denen herif de ilginç, eski bir alman boksör. 78 doğumlu, 2001 yılında müslüman oluyor. almanya'da islami bilimler üzerine 2 yıl eğitim aldıktan sonra mekke'de arapça ve kuran üzerine çalışıyor. sonra geri berlin'e dönüyor.
aslında insanların şu anda seçtiklerini kutsamak için geçmişte olduklarına karşı herkesten daha fazla cephe almasına bir örnek. din değiştiren insanlar, yeni üyesi oldukları dine eski üyelerinden daha fazla bağlanıyor ,konzervatifleşiyor. bu herif de islama inandıktan sonra radikalleşmiş. (yoksa zaten radikal olduğu için mi islamcılaşmış? al sana dandik paradoks) hitabeti kuvvetli, sanırsam eskiden de sahnede olmasının verdiği bir özgüven. bir videosu
(0)

Tümünü Göster [4]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: