alter sözlük yazarlarının bisikletleri

alter sözlük yazarlarının bisikletleri

Tümünü Göster [10]

25296 #1  #25296
alter'cilerin ortalığı birbirine kattıkları bisikletler. benimkisi salcano ınsomnia hd 27.5 mtb, kendisi düz yolda pek bir iş yapmasa da toprak yolu gördü mü coşuyor
(0)
25359 #3  #25359
şu an bisikletim olmasada ilk ve en özel bisikletim ortadan kırma balkan marka bisikletimdi.

balkan
(0)
25516 #6  #25516
pinokyo bisikleti kuşağını yakalamış nesilden biri olarak, ilk iki tekerlek bisikletim ona benzer bir marka olan hüdaverdi ydi. ergenlik çağlarımın ilk zamanlarında ise bu çocukluk bisikletini bıraktım ve benden de bir nesil büyük bir akrabamıza ait, 1960'larden kalma, neredeyse yüz kiloluk demir yığını olan macar malı kırmızı bir robustam olmuştu.

90'ların başında dağ bisikleti furyası tüm ülkeyi sarınca da şimdi adını unuttuğum dağ bisikletini aldım. eskidi, çürüdü gitti tabii...
(0)
39458 #7  #39458
bisan'ın bir modeli. 26 jant, mor sevimli bir alet işte.

buna gelene kadar bir elin parmakları sayısınca bisiklet kullandım fakat ikinci bisikletimi asla unutamam. bir bmx'ti.

ortaokulu bitirmiş, yaz tatili için çalışacak bir yer arıyordum. bir bisiklet imalathanesinde "eleman aranıyor" yazısını görünce daldım içeri. kelli felli patrona götürdüler beni. herif, "yarın gel başla" dedi. tüm yaz tatili boyunca bmx bisikletlerin montaj hattında çalıştım.

birgün ustama kendime bir bisiklet yapacağımı söyledim. gözleri parladı ve "harika olur, bende yardım ederim" dedi. ustam ve ben, kadrosundan selesine, gidonundan jantlarına kadar özenilmiş bir bmx yaptık bana. rengi gökkuşağının tüm renkleri idi ve bana boyacı hüsnü' ye verilen bir paket sigaraya mâlolmuştu. en güzel dinamo, en özel fren pabucu, en şık süsler benim bisikletimdeydi.

maaş günüm geldiğinde, patrona bisikletimin bedelini maaşımdan düşmesini söyledim. güldü, "olmaz öyle şey o senin hakkın" dedi.

mahallede forsumdan geçilmiyordu bisikletin üstündeyken. bir tur versene, bana satsana diyen diyene idi. hafriyat alanlarına gidip kum ve toprak yığınlarının üzerinde türlü çeşitli hareketler yapıyordum. o günlerde kask, dizlik, dirseklik filan bizim için lüks olduğundan her yerim yara bere içinde kalmıştı. olsundu ama, mutluydum ben...

hey gidinin bmx'i. üç kuruşa eskiciye verilecek şey miydin sen be.
(0)
39466 #8  #39466
ablamdan kalan 78 model açık mavi pinokyo, yaşça benden büyüktü yani.

kelimenin tam anlamı ile taş gibiydi alet, girip çıkmadığı delik, düşmediği zemin kalmadı zavallının. bana mısın  demedi. hatta bmx modası var diye babam ön ve arka çamurlukları sökmüş, bambaşka bir ruha bürünmüştü o zamanlar. 

en çok masrafı fren pabucu ve fren teline yapardık, dayanmazdı çünkü safranbolunun inişli yokuşlu mahalle arası yollarına.

hatta babam bir keresinde topkapı'dan * * * yedek şambriyel (yani şamrel), pabuç, ve zil getirmişti bisiklet için, o günkü heyecan ve mutluluğu araba alınca bile yaşamadım desem çok abartmış olmam.
(0)
39471 #9  #39471
giant snap 21.

kadrosu güzel ancak parçalar tırt. düz maşa ve kaliteli lastik almak şart.
(0)
39481 #10  #39481
ortadan katlanabilir, kontralı, kırmızı bir balkan bisikletim vardı. askerde iken peder bey hurdacıya yok pahasına vermiş, öğrendiğimde üzülmüştüm. eğer gitmeseydi şimdi çocuğum biniyor olacaktı...
(0)

Tümünü Göster [10]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: