alter sözlük yazarlarının saatleri

alter sözlük yazarlarının saatleri

Tümünü Göster [3]

68682 #1  #68682
fotoğraflarını dökülseler de biraz gözümüz gönlümüz şenlense dediğim saatlerdir.

analog saat okumayı sanıyorum ilkokul 3. sınıfta öğrenmiştim. o sömestir tatilinde, annem kardeşlerimi de alarak kırklareli'ne dayımı ve anneannemi ziyarete gitmişti, ben de babamla kalmıştım.

öğle yemeklerini genelde babamın teyzesigilde yiyorduk. duvarlarında sarkaçlı kocaman bir duvar saatleri vardı, arada bir gong çalardı... dakikalarca saati izler ve saatin kaç olduğunu okumaya çalışırdım. sonra bir gün işin formülünü çözdüm.

sonra bu müjdeli haberi telefonda anneme verdim ve bana bir kol saati getirmesini istedim.

q&q marka siyah plastik bir saat getirmişti. o zaman çok hoşuma gitmişti. o saat benim ilk saatimdi ve ortaokula kadar kullandım.

elimde fotoğrafı yok ama aşağı yukarı şöyle bir şeydi; http://i.hizliresim.com/PkQ...

bundan sonraki saatimi 1992 veya 1993 yılında almıştım. bayramdı ve bütün dayılarım gurbetten memlekete gelmişlerdi, dolayısıyla sağlam harçlık toplamıştım. dayımın seiko 5 saati vardı, çok beğeniyordum ve biriktirdiğim harçlıklarla bir seiko 5 aldım kendime. o dönem arkadaşlarımın çoğunda kol saati yoktu, olanlarda ise dijital, yanarlı dönerli plastik saatler vardı, bende ise büyük adam saati, üstelik otomatik... benim için büyük bir gurur kaynağıydı. saati kulağıma dayar ve o müthiş tik tik tik tik tik sesini dinlemeğe bayılırdım, hala bayılırım.

bugün en azından 23 yaşında olan bu seiko 5, şu anda hala kolumda ve tıkır tıkır çalışıyor.

seksi fotoğrafları için tıklayınız;

http://i.hizliresim.com/21j...

http://i.hizliresim.com/ZkY...

bu saatimi de uzun yıllar kullandım ama 2000'li yılların başında arızalandı, zaten sıkılmıştım da ve annemden yeni bir saat istedim ve metal kasalı, quartz mekanizmalı analog bir casio almıştı annem bana...

fotoğrafları için tıklayınız;

http://i.hizliresim.com/v5Z...

http://i.hizliresim.com/VaE...

ne yazık ki bu casio'nun pek hayrını göremedim. 50 metreye kadar su geçirmez demesine rağmen elimi yıkarken bile su geçirdi, iki kere servise gitti, paslanan parçaları değişti.

sonra 2005 yılında, üniversiteye gitmeden önce annemden yeni bir saat istedim, beni bu güvenilmez saatle gurbet ellere gönderme dedim, sağolsun kırmadı beni ve istediğim saati aldı... takimetre ve kronometre özelliği olan quartz mekanizmalı bir quantum...

seksi fotoğrafları için tıklayınız;

http://i.hizliresim.com/g8X...

http://i.hizliresim.com/7gA...

bu saati de hala kullanırım, çok şükür ki hiç problem çıkarmadı bugüne kadar.

bundan sonraki saatimi ise 2009 yılında aldım, ölüm döşeğinde olan anneannemin verdiği bayram harçlığıyla... 2012'deki final jürimde ve bir kaç iş görüşmesine giderken taktığım quartz mekanizmalı bir hislon chronograph...

seksi fotoğrafları için tıklayınız;

http://i.hizliresim.com/PkQ...

http://i.hizliresim.com/9oG...

şimdilik hepsi bu kadar. maddi olarak pek bir değerleri yok, bir vacheron constantin, bir philippe patek, bir greubel forsey, bir tag heuer, bir longines değiller elbet ama hepsinin manevi değeri var benim için.

evet, şimdi sıra sizde millet, dökülün zulaları da gözümüz şenlensin.
(6)

Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: