alter sözlük

alter sözlük

Tümünü Göster [644]

1160 #41  #1160
ekşi sözlükte görüp nedensiz yere sevdiğim mekan.
(0)1517 #43  #1517
yazılımsal sıkıntıları zamanla düzelir de,

- format adına bir şeylerin bir an önce kararlaştırılması,
- ufak tefek görev dağılımlarının şimdiden yapılmaya başlanması,
- biz buradayız diye bağırmadan önce bazı ana noktaların çözülmüş olması gerekiyor sanırım.

şimdi nedir ? bir kere insanlar burada temel sözlük formatı ile mi yürüyecekler, değişik bir konsepti mi olacak, imla ne derece dikkat edilesi bir olgu olacak, geyik mi yapacağız, adam gibi tanım - kültür mü kasacağız vs. tabi bunları tepedeki bir iki kişi çıkıp "böyle yapacağız" şeklinde söyleyemez, söylememeli de. lakin bir şekilde bir bütünlük hissiyatının yaratılması, etrafında toplanılacak bir ateşin yakılması gerekiyor.

ha bu bağlamda görev dağılımı önemli. birşeyleri başından sıkı tutmak lazım. bir tane format polisi koyarsın başlıkları düzeltir, entry taşır bilmemne yapar. yani en azından bazı şeylerin stabilizasyonunu sağlar. gelin hepiniz gelin dedikten sonra doluşma ihtimali olan yazarların arkası toplanamaz yoksa.

işte kafamda güzel güzel, mantık çerçevesinde bazı noktalara ışık tutma çabasına girmek vardı ama görüyoruz ki türban meselesine yorum yapan abiden daha öte olamadı katkım. beynim çalışmıyorsa şu an demek ki. toparladıkça yazarız madem.
(0)1837 #44  #1837
içerdeki yazarından daha fazla dışarıdan takip edeninin olduğunu biliyoruz...
(0)1846 #45  #1846
içinde internetin diğer mecralarından tanıyıp, sevdiğim birçok yetenekli yazarın olduğu sözlük. ve benim ilk sözlük deneyimim.
(0)2679 #46  #2679
hakkında şöyle bir şey yazılmış:

"kızlar teklif ediyor, önünü alamıyoruz. ama onları aşağılıyor, üstümüzü çıkartıp deri eldiven giyip eşcinsel takılıyoruz. erkek adamın halinden erkek anlar :'("

kınıyorum.
(0)2682 #47  #2682
entry girip onaylanmayanlar olduğunu duyuyorum ama onay aparatında kimse çıkmıyor. ekşi'de hesabı olanınız varsa bizahmet yazar nicklerini iletiverin de halledelim hemen. ya da birileri kaş göz arasında onaylıyor milleti, bilemedim şimdi.
(0)2797 #48  #2797
bir arkadaşım tarafından duyduğum ilk anda "çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu tamam mı? " tepkisini vermeme neden oldu.
(0)2840 #49  #2840
ulan neresine baksam, sevdiğim bir şeyler çıkıyor.

hepsine yazayım istiyorum, hangi birine yetişeceğimi bilemediğim için hiç bulaşmıyorum. iyi oldu be. ne varsa yazıyormuşum gibi şeyapın siz, teker teker yazmakla uğraştırmayın.
(0)2857 #50  #2857
son butonu var mi diye merak ettigim sozluk. var da ben bulamiyor da olabilirim.
(0)2910 #51  #2910
aslında "halter sözlük" olarak açılmak istenmiş fakat trakya şivesi etkisiyle "alter sözlük" olarak bilişim dünyasında yer edinebilmiş yepisyeni bir sözlük oluşumu.
(0)2930 #52  #2930
ben dahil pek cok insan icin, yepyeni ve umarim hicbir zaman seviyeyi dusurmeden seslerini duyurabilecekleri bir platform olacak cicegi burnunda sozluk.
(0)2994 #53  #2994
gün geçtikçe sözlüğe olan ilgi ve kullanıcı sayısı artıyor. gün geçtikçe derken, sözlüğün 4. gününde yazıyorum bu entry'yi*. klavyenize kuvvet yoldaşlar.
(0)3438 #54  #3438
dün akşam malum sözlük'te gezinirken sol frame'de başlığını gördükten ve hakkında yazılanları okuduktan sonra, özellikle "hiçkimsenin uçurulmayacağı ve dolayısıyla emeğinin boşa gitmeyeceği" açıklamasından sonra "işte bu" nidaları eşliğinde katılma kararı aldığım sözlük. çünkü bu uçurulma (hatta "sebepsiz uçurulma" desek daha yerinde olur) uygulamasından en çok zarar görenlerden biriyim; toplamda üç adet hesabımı ve 3500 civarı entry'mi sildi bu malum oluşum sebepsiz yere; dördüncüsünü de silmek üzere olduklarını şimdiden tahmin edebiliyorum fakat ümid ediyorum ki bu yeni mecra da o eski mecrayı aratmayan popülerlikte bir yer olacak ve değil silinmek üzerine beş adet (promosyon hesabı) malum sözlüğün hesabından verseler yine de dönüp bakmaya heves etmeyeceğimiz kadar tatminkar olacak bizler için.

teknikî açıdan değerlendirmek gerekirse birçok özelliğini gayet yerinde buldum; youtube linklerinin anında sayfaya iliştirilmesi yeni bir oluşum için çok artı birşey mesela. gördüğüm kadarıyla ekşi'nin hemen hemen tüm önemli teknik özellikleri alınmakla birlikte bir de üzerine birşeyler katılmış, daha ilk günlerden böyleyse gerisi de gelir diye tahmin ediyorum. ayrıca zamanında malum sözlüğe küsmüş olan bazı eski efsanelerin bu sözlük vasıtasıyla geri dönmesi de çok güzel birşey.
(0)4904 #57  #4904
suser'ları oylamayı da entry yazmayı da pek sevmiyor şimdilik.

nedendir çözemedim :/
(0)4931 #58  #4931
karar vermek için beklemedeyiz...

ancak bir eleştiri yapayım: bu ortamda da büyük harf basılamıyor.

satır başı olunca -hadi neyse- büyük harf yapmak istediğimiz harfin gerisindeki noktadan yola çıkarak idare ediyoruz, ama özel isimler... burada tam bir hüsran yaşamaktayız.

dostlar: yazım kuralları entel ukalalığı değil, ses desteğinden yoksun bulunan yazı olayında sözlere anlamı veren gerekliliktir.

neyse... söyleyen gitti. rahat olun.
(0)4956 #59  #4956
büyük harf olayına ben ilk başta tilt olsam da diğer yazarların bu konuda övgüleri sonucu bunu yazmaktan vazgeçmiştim demek ki benim gibi düşünenler de varmış. bence vakit geç olmadan bu uygulamadan vazgeçilmeli, hazır gaza gelmişken tekrar etmekte fayda var, profil resimleri olmamalı biraz gizem iyidir mümkünse yazarların sadece nickleri görünsün ayrıca video ekleme gibi uygulamalara ben facebook etkisi diyorum bence link koymak yeterlidir. acizane bir kaç öneride bulunduğum sözlük.
(0)5041 #60  #5041
heeh patatese de bağladı.
(0)Tümünü Göster [644]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: