alter sözlük

alter sözlük

Tümünü Göster [644]

5282 #61  #5282
son günlerdeki başlıklara, nick altı yazılarına falan bakılırsa ekşi sözlük gibi bir bok çukuru olma konusunda çok yol katetmiş sözlüktür. yakında internetteki sözlük mezarında yerini alır..
(0)5767 #62  #5767
yazarlarının biraz daha aktif olmasını dilediğim sözlük.
(0)5810 #63  #5810
ekşi sözlük ergenlerinden bunalıp hava almak için bulunulabilecek en hoş ortam. umarım ergen yatağı olmaz
(0)5850 #64  #5850
pkk sempatizanların el attığı sözlük, sonra sözlüğü türkçüler bastı diye yaygara da koparıyorlar ne güzel la.
(0)5975 #65  #5975
-"tc'nin" (yazar burada tc derken pkklı teröristlerin türkiye cumhuriyeti'nden bahsederken kullandığı lügat ile konuşuyor)

-"kürtlerden gasbettiği haklar" (yazar burada devletin hırsız olduğunu iddia ediyor, dolayısıyla bu duruma tepkisiz kalanlarda hırsızın yardakçısı mı oluyor diye düşünmeden edemedim)

-"siyasi örgüt" (yaklaşık sivil ve asker 30 bin kişinin katili bir terör örgütü için siyasi örgüt diyor)

gibi içerikleri olan bir entryinin sahibinin giderim ha! şeklinde tehdit ettiği sözlük.

(0)5976 #66  #5976
bölücü terör örgütü mensuplarının, sempatizanlarının ve türklük düşmanların artan sayıları sebebiyle zaten yüksek olan sinir katsayımı tavana vurdurmuş sözlük. bu nedenle daha fazla yazmamın ruhsal açıdan bana sıkıntı yaratabiliceğini düşündüğümden artık aktif katılamayacağım sözlüktür. yukarıda saydığım organizmalar dışında güzel insanların olduğu bir mekan, umarım daha fazla güzel insanla daha da iyiye gidecektir. takip etmeyi sürdüreceğim. esen kalın.
(0)5996 #67  #5996
oturup uzun bir entry yazmak isterdim ama çok üşeniyorum cidden bu üşengeçliğimi nasıl atlatacağım hususunda yardım eden olursa söz yazarım
(0)6032 #69  #6032
hızlı başladı, seyrek yavaşlıyor.

allah sonunu hayretsin...

ramen...
bilinen tüm tanrılar adına ...
(0)6266 #70  #6266
çok değişik inanç ve fikirlerde olanların toplanmasını ve fikirlerini de saygıyı gözeterek -tabii ki işin esprisini ve ironisini de katacak şekilde, sıkmadan- yazmasını temenni ettiğim oluşumdur.

zira benzer tarzda ve fikirde kişilerin sıra sıra entry girdiği platformlar "kendimiz çalıp, kendimiz oynayalım" havasında olup, kısa sürede sıkıcılaşmaya başlıyorlar. farklılık güzeldir...
(0)6511 #71  #6511
kucuk bi olusum oldugundan troller henuz tesrif etmediginden (cumlede bi sakatlik var sanki) makul munazaralara uygun bir ortama sahip sozluktur ayni zamanda.
(0)6622 #72  #6622
yetiversin gari bu kadar orta dünya coğrafyası tarihi , tolkien bu kadar yazmadı.
keşke yüzüğü sana vereydik ..
(0)6624 #73  #6624
sözlük dünyasına hızlı bir girişi oldugunu dusundugum, sanırım ilklerinden de olmus bulundugum degerli sözlük ailesi)) adı da garip degıl ama.
(0)6892 #74  #6892
türkiye'de ekşi sözlük gibi bir oluşum varken, tüm yeni sözlüklerle aynı kaderi paylaşan / paylaşacak olan sözlüktür.

tüm sözlükler ekşicilerin eleştiri oklarına maruz kalır, aşağılanır... tarzıyla, yapmaya çalıştıkları ile taşşak geçilir. sözlük biraz da ekşi'ye tepki olarak hızlı başlar, ilk günlerde herkes yaldır yaldır yazar... sonra zamanla seyrekleşir, e herkes her gün onlarca yüzlerce entry giremez ya... bu gibi durumlarda sabır zorlanır, mala bağlanır.
ha bir de illa elitist bir tavır vardır yönetimde. imla kurallarına falan çok dikkat edilir... ben daha elitist bir sözlüğün başarılı olduğunu görmedim, inşallah bu olur.

ekşi karşısında, uludağ ve itü gibi temelinde üniversiteler olan sözlükler haricinde, ancak inci gibi sözlükler başarılı olabiliyor. kimsenin kural falan sallamadığı, yaldır yaldır yardıran. buna rağmen ekşi hala altını oymaya çalışıyor inci'nin... hiçbir siki beğenmeme timi var ya onların... siz onlara kulak asmayın. sabretmek lazım.

olursa olur suyu, olmazsa hamur suyu...
(0)6925 #75  #6925
her koşul ve durumda varlığını koruyacak olan sözlük. kurulma amacı her hangi bir nefret veya öc almaya dayanmamaktadır. başına gelebilecek her ihtimal de göze alınmış buna karşın varlığını devam ettirme garantisi veren sözlüktür. teknik sıkıntılarını çözmek için de bir ekip şu an hunharca çalışmaktadır. kısa zaman dilimi içinde bunun yansımalarını direkt şekilde farkedeceksiniz. kullanıcı sayısı azalır, artar şu olur bu olur ancak varlığının devamı konusunda şüpheniz olmasın.
(0)6974 #76  #6974
kurulmasına çok sevindiğim sözlük.
(0)7374 #77  #7374
çok yakında ekşi'den aldığınız yedekleri aktarma aparatı gelecek. ekşi'deki bütün entrylerinizi tak diye buraya taşıyabileceksiniz yani.
(0)7588 #78  #7588
"galiba; entry tırnak içinde işareti ile başlıyorsa yazılan entrynin kaydolmadığı, üstelik verilen emeğin heba olduğu sözlük."

by santiago nasar

*

edit: hmmmm, değilmiş. o zaman başka bir teknik arıza var. bulursam söylerim.
(0)7702 #79  #7702
#2228 nolu entrymin en kötülenen entryler sıralamasında açık ara lider olduğu sözlüktür.. ne denebilir ki başka?
(0)7735 #80  #7735
baştan düzeltme;durduk yere atarlandığım sözlükmüş. ilgili atıfta bulunduğu m herkesten enty'i aşağıda bırakmak suretiyle özür dilerim. kafa karışıklığı lan kendim silmişim :)

(bkz: hem dersine çalışmaz hem de şişman herkesten. )

ilgili entry'min çöpe gitmesinin nedenini bi açıklayamazlarsa götümle güleceğim kadar ve götünü doğrultamayacak sözlük olacağına da eminim bunun.

ilgili entry gelinlik başlığında yer almaktaydı. ve ahanda şudur;

"niye beyaz? çok mu klasik çok mu alışıldık çok mu kalıplara uyuyor, bi bakalım bu gelinlik için niye başka bir renk seçilmemiş? niye beyaz? niye binlerce yıldır evet binlerce yıldır beyaz gelinlik giyilir.

geleneksel ibrahimi dinlerin de benimsediği beyaz gelinlik, onların öncüllerinin benimsediği cok daha eski bir geleneğin izidir de ondan.

geleneksel ibrahimi dinler, adet edindikleri üzere de öncekilerin geleneklerini izlerini kendilerininmiş gibi sunar sen de yersen bunu klasik normatif bir algı olarak yersin...

beyaz tek tanrılılık öncesi dünya düzeninde temiz başlangıçla ilişkilendirilir,

beyaz üzerin her türlü rengi işleyebilecğiniz bir renktir çünkü. siz güzelliştirirsiniz ya da çirkinlştirirsiniz beyazı.

evlilik bir başlangıç törenidir bu başlangıcı gerçekleştirecek olanların simgesel olarak yeniden yaratacakları hayatlarının temiz aydınlık ve istedikleri gibi şekillendirbilcekleri bir hayat olabilmesi için simgesel olarak yaratıcı sıfatı üzerind taşıyan kadın beyaz giyinir istisnai durumlar dışında.

tüm başlangıç ritüellerinde olduğu gibi.

ve evlilik yeni bir dünyaya giriş kapısı olduğundan özel ve ritüestik bir anlamda taşır, her ritüel özel giysilerle girilmesini gerektirecek kadar anlamlıdır dolasıyla alelade bir giysiyle gidemez düğün sahipleri törene. özel giysiler giymeleri bundandır.
gelinlikler de bu yüzden çoooooook uzun zamandır beyazdır.

azıcık sembol bilim, azıcık mitoloji, azıcıık sosyoloji herkese iyi gelebilir...
moderator: cevi (mesaj)"

hah:balım canım moderasyon nickler belli şahsiyetler aynı bilinen kişilerse yüz yıllık sözlükçüyüm açıklama yapmadan böyle sikik bi şekilde entry silme görmedim. nedir mesele? nedir bunun daha dünkü sözlüğünüzde -tahmin ettiğinizden baya daha uzun zamandır bulunan bir sözlükçünün, entry'sinin silinmesi, sikik bi egoya mı dokundu acaba?

kabala başlığına bakmaya geldiydim iyi oldu bunu fark ettim. hadi arkadaşım hadi güzelim biriniz açıklasın burası canı sıkılınca, topunu alıp evine gitmeye kalkışacak kadar ezik bir algının hüküm sürdüğü bir mekan mı yoksa adam gibi sözlük falan mı olmaya çalışan genç bi oluşum mu?

öyle taşa böyle tarak hanımlar beyler. sokarım sizin alternatif dünyalarınıza da oyun sahanıza da
(0)Tümünü Göster [644]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: