Ankara bombacısının heykelini dikeceğiz

ankara bombacısının heykelini dikeceğiz

Tümünü Göster [5]

58392 #1  #58392
hdpkk' lıları empati yapmaya çağıran sözdür.
(0)
58413 #2  #58413
bu başlığı ekşi sözlük'te açıp içini dolduran yazar haberi olmadan ekşi sözlük tarihinin en efsane entry'sini girmiş. başlığı açalı daha bir kaç saat olmasına rağmen şimdiden 1161 fav almış bile. ekşi sözlük'te 30 fav için üzerinde ciddi ciddi düşünülmüş bir entry kastırmak gerekirken bu yazarın son derece basit, doğaçlama, o an aklından geçtiği cümlelerle bu kadar doğru noktalara parmak basması gerçekten şahane. entry'yi aşağıya spoiler veriyorum. herkes okusun ve üzerinde düşünsün. özellikle başarılı toplum mühendisliği çabaları ile algıları ters yüz edilmiş, iğdiş edilen beyinleriyle kekliğe dönen hdp seçmenleri ile pkk'yı cici bir örgüt olarak gören yazarlar bu yazıyı tekrar tekrar okusun, sonra da başını öne eğip uzun uzun düşünsünler.

yazar arkadaşımızın adı: (bkz: martin luther eden)

https://eksisozluk.com/entr...

--! spoiler !--

şimdiye kadar hiç kimsenin söylemediği ve söylememesi gereken, hele ki kesinlikle 'alışın bunlara' şeklinde devam etmemesi gereken söz.

ama bazen insanı bir düşünce almıyor değil şunu biri söylese ne olurdu diye.

mesela biri bir parti kursa ve 'ankara bombacısının heykelini dikeceğiz alışın bunlara' diyip 'ankara bombacısının emeğini iktidara taşıyacağız ' diye devam etse,

sonra bombacının yeğeninin, sırf o bombacının yeğeni olduğu için millet vekili olmasını sağlayıp o patlamada ölenlerin ailesinin ödediği vergilerle maaşını almasını sağlasa,

partiden başka biri çıkıp 'sırtımızı ankara bombacısına dayadık' dese

başka bir partilinin bombacıyı ankara götürdüğü, bir başkasının gıda ihtiyacını karşıladığı ortaya çıksa,

yine aynı partinin diğer üyeleri 'o bombayı sizle patlatmasını çok iyi biliriz' 'ankara bombacısı sizi tükürüğüyle boğar' gibi açıklamalar yapsa,

tüm bunlara rağmen aynı şahıslar, insanların gözünün içine baka baka 'biz barış istiyoruz' deseler,

nasıl tepkiler verilirdi diye merak ediyor işte insan.

kanla beslenen faşist damgası yer miydik acaba?

yok be,
insanlar o kadar körleşmiş olamaz bence. neverland bir ülkede bunun çok daha büyük bir versiyonunun yaşandığı söyleniyor ama ben inanmıyorum tabi ki.

edit; bazı yazarların ne yazdığımı okumadan entry girdiğini düşünüyorum. zira buradaki ironiyi anlamamak için insanın kendisini baya bi zorlaması gerekir.

peşin not; o bombacının allah belasını versin.

edit 2; bu ironiyi yaptığım için bana küfrediyorsun ama burada anlatılanların başka bir versiyonunu yıllardır gerçekten yapan insanları öve öve bitiremiyorsun, aslında ne kadar 'mükemmel olduklarını anlatmak için atmadığın takla kalmıyor? empati yapmak bu kadar mı zor?

bazıları da zamanı mıydı? demiş. bu entry ne zaman yazılsaydı 'tam zamanı' olurdu? yukarıdaki yazıda, patlamalarda ölenlerle dalga mı geçilmiş? iyi ki öldüler mi denilmiş? neden bu yazıyı anlamak bu kadar zor?

--! spoiler !--
(0)
58462 #3  #58462
yazarın derdini anlatmaya çalışmak için verdiği örnektir. bir ikiyüzlülüğü ortaya dökmek için kullanılmış güzel bir örnektir. ülkenin batısında yaşayanların, hdplilerin açıklamaları ve eylemleri sonucunda neler hissettiklerini yansıtmaya çalışmış bir yazıdır. bu yazının anlatmaya çalıştığını, vermeye çalıştığı mesajı anlamamak için ya ahmak olmak lazım ya da art niyetli.
(0)
58572 #4  #58572
bazı irispiçiciklirinin içindeki yavşağı ortaya çıkarmış olan cümledir. yazanın eline sağlık olsundur. beline kuvvet olsundur. 3-4 posta daha yazsındır. bir halkın katili olan irispiçiciklirinin başı imralıdadır. kıçı mecliste, ayakları ve burun kılları ise kandildedir. birinin bir organına benzetilemeyecek kadar alçak ve şerefsiz, insan, hayvan hatta mikroorganizma sınıfına dahil sokulmayacak kadar gereksiz parazitlerin, canlı sıfatında olmasıyla dünyaya en büyük ironiyi hediye etmiş, yok sayılması gereken bazı unsurları ise aramızdadır. mabadlarından küfür kusarak uyumadan önce de xnxx'e ''kürt erkeği türk orospu sikiş'' diye aratıp mastürbasyon yaparak sızan entel magandalardır bunlar. komik oluyorlar gülüp geçiyoruz da bazen de insan hakkaten hayret ediyor. olabileceğin en huzurlu anda bile seni sinirlendirecek bir şey yapabilecek ve hayatında karşılaşmadığın yaratıklar var lan. kimyasal olarak imkansız olan bir denklemi, şu an beynimde tamamen kapalı olan olumsuz kısmı çalıştırmayı başarıyor anasına falan sövdürüyor. dabbe gibisin kardeşim, @666 sın resmen, bad tripsin.
(0)
58602 #5  #58602
hdp veya pkk savunucuları da düzgün bir cevap verememişler çünkü verecek bir cevap yok . bazıları o kadar kasmış ki pkk sivil öldürmez e varan fantastik ifadeler kullanmış . o sivil öldürmez dediğiniz it soyluların örgütü pkk , 2007 yılında babamın dükkanının hemen üst katında ulus anafartalar çarşısında , canlı bomba patlattı 9 sivil öldü 121 kişi yaralandı . terörün her türlüsü kötüdür , terörün savunulabilecek bir yanı yoktur . bu ankara bombacısı entrysinin sahibi yazar da size bunu anlatmaya çalışmış .

insanların acılarından bahsederken fırat çakıroğlu hakkında neler yazdınız , askerlerimiz şehit olduğunda nasıl halay çekip kutlamalar yaptınız bunu da göz önüne alın . kendi adıma konuşayım bir türk milliyetçisi olarak ki size göre ırkçı ve faşistim , bu saldırıda ölenlere üzüldüm benim için türk veya kürt olması fark etmez hiç kimsenin vatandaşlarımızı haince , bombalayarak öldürmeye hakkı yoktur . her kesim teröre karşı bu çizgide birleşirse o zaman bu topraklara huzur gelir .
(5)

Tümünü Göster [5]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: