aphrodite

aphrodite

Tümünü Göster [6]

58369 #1  #58369
güzellik ve sevgi tanrıçasıdır. şendir, gülüşü pek sever. bir söylentiye göre, zeus ve dione' den, başka bir söylentiye göre de deniz köpüğünden doğmuştur.

demirci ve işçi tanrısı , topal ve çirkin hephaistos' un karısıdır.

afrodit' in iki özelliği vardır: aphrodite urania, temiz sevgilerin tanrıçasıdır. aphrodite pandemos ise fuhuşun tanrıçasıdır.

kocasını ares ile aldatmışlığı vardır. sevgilisi ise adonis' tir. adonis, her ilkbahar dirilir, her sonbahar öldürülür.
(0)63051 #2  #63051
sümer'lerce inanna, sonrasında akad'larca iştar diye adlandırılan tanrıçanın yunan mitolojisinde vücud bulmuş hali...
(0)63126 #3  #63126
kocasi hephaestus'u kocasinin kardesi ares'le aldatmisligi vardir. bunu ogrenen hephaestus,bir tuzak kurar ve bunlar duhul halindeyken hapseder. sonra bu namussuzlugu tum olimpos cemiyetine gostererek ikisini de rezil eder ve intikami alir. (alter sozluk magazin servisi)
(0)63286 #4  #63286
ortaçağ alman efsanelerinde ,frau venus olarak yer alır. ok ve yayı ile meşhur eros'un annesidir.
(0)77775 #5  #77775
aşkın, cinsel isteklerin ve güzelliğin tanrıçasıdır. doğal yeteneklerinin yanında, herkesin kendini arzulamasını sağlayan büyülü bir kuşağı vardır. doğumu hakkında iki söylenti vardır. ilki onun zeus ve dione'un kızı olduğunu anlatır. ikincisi, cronos hadım edildiğinde denize atılmış olan organından damlayan kanlardan doğduğunu ve kocaman bir midye içinde kıbrıs'ta karaya çıktığından bahseder. hephaestus'un karısıdır. ağacı mersin, hayvanları güvercin, kuğu ve serçedir.
(0)78106 #6  #78106
eşi hephaistos'u inanılmaz çirkin bulan (ki öyledir) ve fırsatını buldukça köşede bucakta zavallıyı ares, hermes, o ve bununla aldatan goddesspu.
(0)Tümünü Göster [6]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: