aşk

aşk

Tümünü Göster [35]

87 #1  #87
hayatı esir eden üç harfli büyü.
(0)



90 #2  #90
elif şafak'ın bir kitabının adı.
(0)



342 #3  #342
iki ayrı nehrin birleşerek aynı deryaya akmasındaki sırdır.
(0)



490 #4  #490
(bkz: primitif idealleştirme)

karşı cinsten birini seç, kutsallaştır, bunu 1-2 yıl devam ettir, tüket, değersizleştir ve ayrıl. bir süre kendini geliştir ve gelişmiş skillerinle aynı işlemleri bir sonraki karşı cins için tekrar uygula ve buna ölene kadar devam et. 28 yaşına gelince de furyaya katıl, sosyal sebeplerle evlen. 30 yaşında boşan. 36 yaşında ikinci evliliğini yap ve...
aşkın güncel tanımı bu maalesef.

ortaçağda yaşamayı tercih ederdim.
(0)



491 #5  #491
içinde tercih barındırması gereken duygu.

en az 2 yıldır hiçbir kadın tarafından tercih edilmemiş 25 yaşında bir elektrik mühendisinin aşkına inanmam mesela. (elektriğe takılmayınız, sadece misal verdim. başka bir meslek de olabilir.)

hayatında ne tek gecelik ne uzun süreli, hiçbir kadın olmadan uzun yıllar geçiren adamlar tehlikelidir. bırakın reddetmeyi ölü taklidi yapıp ve anında uzaklaşmanız gerekir. çünkü o size aşık değildir, sadece şansını bir de sizin üzerinizde denemek istemiştir. amacı sizinle olmak değil, özgüven yükseltmektir.

kadınlar işte bu yüzden yukarıda anlattığım adam tipine ilgi duymazlar.

erdemli bir kadın zengin adamı para yemek için tercih etmez aslında. tek istediği, karşısındaki adamın önünde başka alternatifler olduğu halde kendisini seçtiğini bilmektir.

yine kadınların tecrübesiz erkeklerden hoşlanmama sebebi de budur. bir kızın tecrübesiz bir erkeğe deneme tahtası olmak istememesi çok normaldir.

özet:
aşk diğer adayların arasından seçilme hissini barındırmalıdır
(0)



5128 #7  #5128
saçma sapan bir duygudur bu. aslında saçmalığı buna kapılındığında ortaya çıkan davranışlardan ötürüdür. aşıkken yaptıklarınız aşık olduğunuz ve diğer normal insanlar için saçma gelir. işte bu yüzden davranış bozukluğu olarak adlandırılabilir.
(0)



5146 #8  #5146
kısa ya da uzun bir süre için sadece tek kişiye cinsel istek duyup, mental paylaşımdan yoğun keyif alma durumudur. her çekim hissi aşk değildir. insan doğası aynı anda -seçtiği- birçok kişiyle bu paylaşımları yapmaya meyillidir. yeter ki her türden şartlar uygun olsun. aşk, bu meyli bozan tek histir. ancak kaypak bir zemindir, er ya da geç tarafların biri bu hissi diğerinden daha önce bitirecektir. sebebinin ne olduğu önemli değildir. aşkın ötesine geçen bir bağlılık oluşturmuşlarsa birliktelik yine uzun ya da kısa bir süre daha sürer. oluşturmamışlarsa aşk bitince ilişki de biter.
(0)



5745 #9  #5745
karanlığa döndüğünde insanın içinden her gün bir şeyler götürüyor. henüz aydınlığını yaşayanları görmek ise bir nebze rahatlatıcı.

"kara başlıklı geçmiş,
sonsuz gelecek,
şimdi burada vakit gece ya,
bir yerlerde, ey gözleri maden
gündüz olmalı !
taşın içinde bir gündüz,
demirin, ağacın..."
(0)



7086 #10  #7086
ne olduğunu bilemem ama ne olmadığını william shakespeare den alıntılıyabilirim ''beğendiğiniz bedenlere hayalinizdeki ruhları koyup aşk sanıyorsunuz.'' ne olmadığıdır.
(0)



8291 #11  #8291
"birkaç aydır mevcut aşk tanımlarımın temeliyle oynayan büyü.

yakın zamana kadar hep bencilce aşk tanımlarım vardı benim. diyordum ki, aşk bana aşık olunmasıdır. falanca bana ne kadar aşıktı, hayat ne kadar güzeldi. falanca ev adresime çiçekler gönderiyordu hayat ne kadar şahaneydi. falanca bana iltifat ediyordu ama yeteri kadar etmiyordu sanki. ah ne kadar çirkindim. falanca bana hayranlıkla bakıyordu, ah ne kadar güzeldim. falanca reddedileceğini anlayınca kurnazca geri çekildi, ah ne can sıkıcıydı hayat. falanca benim için yeteri kadar ilgilenmiyordu, ölmeliydim.

hep böyle tanımladım aşkı: bir çember, merkezinde ben. ve çemberin çeperlerinden bana gelenler. her türlü veriyi zevkle kabul ediyordum, ilgi, beğeni, hayranlık, şehvet, şefkat, aşk hatta nefret.

ve hep kaçmaya çalıştığım biri vardı. kafamdaki egoist aşk tanımlarıyla oynayan, hayranlığın, sevmenin nasıl bir şey olduğunu bana öğretmeyi deneyen. ben öğrenmek istemesem de sabırla beni anlamaya çalışan. önce şükretmeyi öğrendim ondan. tevekkül etmeyi, bir şeyleri büyü yapmak yerine tanrıdan dilemeyi...

şans bence tam olarak bu. böyle bir mucize kolay bulunan bir şey değil. beni hep anlamaya çalışan. yaşamak istemediğimi söylediğimde bile anlamaya çalışan. bana tanrı'nın yolunu gösteren. beni hep büyük bir sükunetle dinleyen... mutsuzluklarımı anlattığımda daima çareler bulmak isteyen.

hayranlık uyandıran... hayata olan bakışıyla, piyano tuşlarını, viyola yaylarını konuşturan maharetli elleriyle, güzel kalemiyle...

gözlerimi kaçırsam bile gözlerime bakmaya devam eden...

en önemlisi de, aşkın mülkiyetinin ve cinsiyetinin olmayacağını düşünen. basmakalıp sadakat tanımlarını yerle bir eden...

hâlâ öğrenmelerdeyim. ilk defa sevilmekle birlikte sevmeyi denemelerdeyim. aşk tanımlarımı irdelemelerde, evirip çevirmelerdeyim. kendi hatalarım yüzünden o benden gittiğinde onu geri getirenim.

görünmez bir tacı onun başına takıyorum. ve her geçen gün güvenerek sevmenin ne olduğunu öğrenmeye çalışıyorum büyürken..."
(0)



8292 #12  #8292
""şunu anladım, huzurlu olması şart değilmiş. bazen iki kişi mutlu olmak isterken hiç istemedikleri halde, ne kadar dikkat edersek edelim başkalarının canı yanabilirmiş. aşk onlar iyileşene değim şikayet etmeden bekleyebilmekmiş.
bekleyebilmekmiş, çünkü güvenebilmekmiş.

seni beklediğim sürece, sen beni beklediğin sürece, sevdiğim tüm şarkılar senin.
yaptığım tüm resimler senin. kuzey istanbulun doğu kıyıları, şu birkaç ay içinde seninle geçirdiğimiz çok az vaktin hafızamda kalan her zerresi senin.""
(0)



19250 #13  #19250
"herkese karşı güçlüyüm, ancak sana karşı değil" demektir. bu bilgi genelde istismar edilir.
(0)



19306 #14  #19306
30 yaşından sonra başa gelmişse ergenliğe dönmektir.
(0)



19781 #15  #19781
her 3 harfli gibi kutlu değildir. insanların seks isteklerini maskeledikleri duygudur. nedense insanlar seks arzularından utanırlar ve kutlu saydıkları kavramlara dönüştürmeye çalışırlar. bir kadına - ya da erkeğe seninle deli gibi sevişmek istiyorum demektense sana aşığım demek daha politik doğrucu bir ifade biçimidir. belki de doğrusu budur, ne denebilir ki?
(0)



19836 #16  #19836
isyanda olmayıp, hayatta istediği her güzel şeyi elde edememiş birinin daha deneyimleyememesi nedeniyle vaar olduğuna kesin olarak inandığı.

nerdeysen artık gel.
(0)



25475 #17  #25475
"bitmesinden korkuyorum." dedim. "her şey biter" dedi oysa. ne korkum geçti yıllarca, ne o beni sevdi sonunda.
(0)



27290 #18  #27290
takıntının duygusallaşmış hali. karşı tarafın kendine ait olmasını daya doğrusu karşı tarafın kendi isteğiyle sizin yanınıza gelmesini istediğiniz durumların başlıcasıdır aşk. hiçbir biçimde erkek ve kadınlar arasındaki av avcı ilişkisini barındırmaz. bu yüzden geliştirilmiş bir duygusal anlayıştır. ama eksikleri vardır. bu eksiklerin başlıcası erkeklerin kızlara aşık olduğu durumlarda gelir ki bir kadın asla ve asla karşı tarafın duygularını kendi duygularının önünde tutmaz. diğer yandan kız zaten aşık değilse onun için önemli olan unsurların bütünü ve önem verdiği ayrıntılar karşı tarafta yoksa bu iş zaten başlamadan bitmiştir. işin acı yanı bunu aşık olan tarafta farkındadır. diğer yandan küçük yaşlarda (18-25) kız tarafı eğlenmek takılmak falan ister. aşk ise aşık olan tarafın hallerine göre karşı tarafı korkutan bir unsurdur ki bu aşık olunan kişiyi aşık olan kişiden kaçırır. bu bağlamda aşk geliştirilmesi gereksiz bir duygusal hissin hatalarla dolu yüzüdür. bu bakımdan aşk bir ruhsal saplantıdır da diyebiliriz.
(0)



27565 #19  #27565
bir ihtiyaç, ya da bir ihtiyacınıza/ ihtiyaçlarınıza doyum sağlayan his/ güdü. acımasız bir tanım oldu, evet, ama olanlar bunu gösteriyor.
(0)



Tümünü Göster [35]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: