assassin's creed 2

assassin's creed 2

Tümünü Göster [1]

69844 #1  #69844
"assassin's creed" serisinin ikinci oyunu. seriyi ilk oyunu ve "brotherhood" dışında oynamamıştım, hem iki hikaye arası olduğu hem de koca serinin en iyi oyunu olduğu söylendiği için aldım.

konusu:

--! spoiler !--

ezio auditore da firenze floransa doğumludur ve bir bankacının oğludur. ayak işlerine baktığı babasının bir takım tuhaf işlerle meşgul olduğunu anlar. sonrasında iki erkek kardeşi ve babası hapse atılır. babasını ziyarete gittiğinde evlerindeki gizli geçidi bulması ve sandığın içindekileri alması gerektiğini söyleyen babasının sözünü dinler. sandıkta bulduğu suikastçi kostümünü giyinir ve zarfı da babasının dostu uberto'ya yollar, bu zarf babasının ve kardeşlerinin tahliyesini sağlayacaktır. yalnız ertesi gün şehir meydanında uberto'nun babası ve kardeşlerini idama mahkum ettiğine tanık olur. uberto bir savunmaları olup olmadığını sorduğunda idam edilmek üzere olan babası kanıt olarak önceki gün ezio'nun teslim ettiği zarftan bahseder. bundan haberi olmadığını söylemesiyle ezio, uberto'nun önce bir hain, sonrasında bir tapınakçı olduğunu öğrenecektir. babasını ve kardeşlerini kaybeden ezio uberto'yu öldürerek onların intikamını alır, sonra da asılmalarında parmağı olan tapınakçı pazzi ailesinin peşine düşer. amcası mario sayesinde baba tarafının eski bir suikastçi tarikatına üye olduğunu ve yüzyıllardır tapınak şövalyelerine karşı bir mücadele verdiklerini öğrenir.

--! spoiler !--

ilk oyundan bu yana artıları:

+oyunun müzikleri.
+seviye ilerledikçe açılan yeni zırhlar, kılıçlar ve hançerler. zırhlar hasar alabilir ve onarılabilir.
+sis bombası sayesinde zor anlarda düşmanlarımızı rahatlıkla öldürebilir ya da kaçabiliriz (max. üç tane taşınabiliyor).
+yanımızda ilaç taşıyabiliyor ve yaralandığımızda kullanıp sağlığımızı yükseltebiliyoruz.
+iki tane saklı bıçak. bir tanesine "delirten" zehir içeren küçük bir bıçak ve pistol entegre. zehir ve mermiler bittiğinde diğer mühimmatlar gibi tedarik edilebilir.
+suikastçimizin aile ve dostlarının ikamet ettiği bir villası var, kazanılan paralarla villanın yönetimindeki köyü geliştirebiliyoruz. böylece köy ve villadan gelen gelirimiz artıyor. ayrıca zanaatçılardan satın alınan tablolar villamızın değerini artırıyor. aynı zanaatçılardan şehirdeki gizli hazinelerin yerini gösteren haritalar alabiliyoruz.
+suikastçimiz serinin ikinci oyununda artık pelerin giyiyor, dört adet pelerin mevcut (biri varsayılan, ikisi öykü ilerledikçe açılıyor, sonuncusu için bkz: sıradaki madde).
+bulunan hazineler, toplanılan tüyler, boy heykelleri ve taş mühürler oyunun yan görevleri. taş mühürleri bazilikalarda veya yer altlarındaki "assassin tombs" denilen atlamalı zıplamalı challenge'larda elde edip ezio'nun villasının altındaki mabede getiriyor ve hepsini tamamlayınca ilk oyundaki altaïr'in zırhını açıyoruz. boy heykellerini villanın çevresindeki kürsülere yerleştiriyoruz. topladığımız tüyleri de villaya her uğradığımızda ezio'nun annesinin odasındaki sandığa teslim ediyoruz. tüm tüyler* toplanıp teslim edildiğinde auditore pelerini açılıyor.
+suikastçi kostümümüzü terziler sayesinde çeşitli renk kombinasyonlarına boyayabiliyoruz (pelerinleri değil, onların kendi desenleri var).
+terzilerden satın alınan cepkenler sayesinde taşıdığımız bıçak, ilaç ve zehir miktarını artırabiliyoruz.

göze çarpan eksiler:

-gerek zamana karşı yarışlarda, gerek çatıdan çatıya borgia kuryesi ve yankesici kovalarken, gerekse suikastçi mezarlarındaki mühürlere atlaya zıplaya ulaşmaya çalışırken "high profile" + zıplama kombinasyonu bazen sapıtıp karakter sıklıkla düşüp yaralanabildiğinden karın ağrısı olabiliyor.

edit: ekleme ve aranjman.
(0)Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

fethiye escort dikmen uydu elektronik
Son Yapılan Yorumlar: