atılım üniversitesi

atılım üniversitesi

Tümünü Göster [3]

49190 #2  #49190
2003-2010 yılları arasında gençliğimin en verimli yıllarını bünyesinde geçirdiğim üniversite. 2003 yılında kayıt olmaya gittiğimde, köylerin içinden geçen daracık yollar, etrafta medeniyete dair pek birşeylerin olmayışı, okulun içindeki çamurlu yollar ve bilgisayar mühendisliği barakasının yanından geçen koyun sürüsü gibi unsurlar nedeniyle "nasıl bir yere geldim lan ben?" dedirtmişti. o zamanlar hor gördüğümüz diğer imkansızlıklardan bazıları;

- 80li yıllardan kalma belediye otobüsü çıkması açık mavi boyalı tavanı akan tabanı delik mercedes o302 otobüsler-
- koskoca mühendislik fakültesi için yapılan yeni binanın kantininde tek başına çalışan ve sadece tost-çay ve abur cubur satılıyor olması,
- bahsi geçen bina faal duruma gelene dek tüm derslerin prefabrik barakalardaki lab ve dersliklerde ya da hazırlık binasında işleniyor oluşu.
- köy elektriği ve olmayan jeneratör sebebiyle labların sürekli elektrik kesintileri nedeniyle kaynaması
- servis saatleri dışında okula ulaşabilmek için konya yolunda saatlerce beklenen incek dolmuşları, bir dolmuşta 50 kişi seyahat etmek.

lisans mezuniyetin ardından geçen 8 yıldan sonra, bunca olumsuzluğa rağmen hocalarıyla, arkadaş ortamıyla fena bir deneyim yaşatmadığını düşünüyorum. zaten bu saydıklarım 2005 yılından itibaren hızla ortadan kalktı, daha modern bir okul haline geldi. okulun imkanları olumlu yönde gelişirken, bir yandan vakıf üniversitesi alternatiflerinin çoğalması ve kontenjanların dolmaması ile iyice dibe vuran puanlar nedeniyle parası olan herkesin okula kayıt olması ile öğrenci kalite ortalaması düşmüştür. yine de her bölümden yıldızı parlak başarılı mezunlar vermiştir.

2010 yılında master'ımı bitirip ayrılmamın ardından 2012 yılında ziyarete gittiğimde tamamen bambaşka bir okul haline geldiğini gördüm. binalarıyla kampüsü ile çağı yakalamış bir okul olmuş. fakat ülkeyi istila eden suriyelilerden burası da nasibini almış. akademik kadro da iletişim kurmanın imkansız olduğu suriyeli öğrencilerden yılmış durumda.
(0)
82597 #3  #82597
bu sene mimarlık bölümüne sadece 20 öğrenci alabildiği için açığını mezun durumundaki öğrencilerinin tek ders ücretlerini geçen seneye oranla bir şekilde kılıfına uydurarak 3 kat artırarak çıkaran "eğitim yuvası"dır.

eğitim kadrosu başka hiçbir okulda bulunamayacak kadar deneyimli ve başarılı (abartmiyorum) hocalarlarla dolu olmasına rağmen yönetimin öğrenciyi para olarak görmesi sebebiyle ogrenciler tarafindan tercih edilen bir okul değildir ve böyle giderse de hicbir zaman olmayacaktır. ancak müteahhitlerin başarısız ve mezun olduğunda işi hazır, öğrenmeye hevesi olmayan çocuklarının tercih edip okulun mükemmel eğitim kadrosunun da öğretme hevesini kırdıkları bir üniversite olarak kalmaya devam edecektir.
(0)

Tümünü Göster [3]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: