aydın doğan'ın selahattin demirtaş'a evde saz çaldırması

aydın doğan'ın selahattin demirtaş'a evde saz çaldırması

Tümünü Göster [1]

53560 #1  #53560
bir yalçın küçük iddiası

--! spoiler !--
prof.dr. yalçın küçük dün çok ses getiren seçim değerlendirmesinde bulunurken, ilginç bir iddiada da bulundu. küçük, "selo demirtaş'ın aydın doğan'ın evine gidip saz çalıp türkü söylediğini duydum" dedi.

yalçın küçük, seçimlere ilişkin dün deniz hakan'a yeni değerlendirmelerde bulundu. 7 haziran'ın bir yarı devrim olduğunu savunan küçük "kürtler örs oldular, türkler çekiç" dedi. "akp iktidardan düşmüştür. erdoğan, iktidarsız bir cumhurbaşkanıdır" diyen küçük, abdullah öcalan'ın da dahil edildiği bir genel af gerektiğini söyledi. 7 haziran'da hdp'nin elde ettiği başarıyı 2. meşrutiyet devrimine benzeterek "3. meşrutiyet" diye tanımlayan küçük, "'yalçın küçük ile apo arasında kardaşlık var' ilan etmişlerdi, sonra ayrı düştük; ama devrim barış çağrısıdır ve yumruk eski günlere dönüşün başlangıcı olabilir" ifadelerini kullandı.

küçük, selahaddin demirtaş'la ilgili çok konuşulacak bir iddiada da bulundu. küçük "selo demirtaş'ın aydın doğan'ın evine gidip saz çalıp türkü söylediğini duydum. doğan, 'selo'nun sazı iyiymiş, bir getiririn,' demiş, getirmişler, sazını da almış... hâlâ inanmıyorum, yaptıysa, sıkılmamasına pek şaşırdım. ayrıca karısı da yanında türkü söylemiş olmalıdır, bilmiyorum, kurnaz kürt aşıklarının işidirler. aydın doğan mı, diktatoryanın komisyoncusu ve chp'nin yöneticisidir. on yılda sermayesini beş katına çıkaranlardandır" dedi.

küçük, "selo'nun, aydın doğan'ı eğlendirmek için ayağına gitmesi ve saz çalmasını, eğer aklını kaçırması saymıyorsak, başka bir şeyini kaçırdığı şeklinde anlayabiliriz" ifadelerini kullanırken "yanlış anlaşılmak istemem selo bütününü ele alırsak iyi oynadı. ancak sazı ve yobazizme türküleri fazladır" dedi.
--! spoiler !--
(0)

Tümünü Göster [1]

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Son Yapılan Yorumlar: